27/05/2026
Въведохме в експлоатация малка система за пункт за вторични суровини във Варна. Очаква се там да няма захранване няколко месеца поради смени на партиди.
6 киловатов нисковолтов инвертор на Solax , 5,1 kWh батерия на същата фирма и 2,76 kWp висококачествени фотоволтаици. Консумацията в обекта не е голяма - компютър , камери , кантар и в слънчево време - климатик. Докато има външна мрежа ще се види дали системата е достатъчна или трябва да се добавят още панели или батерии.