Klímamérnök

Klímamérnök Klímamérnök, Fűtés, légtechnikai berendezések és légkondicionálók szervize, Bornemissza utca, Csobánka elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

Azoknak hoztam létre vállalkozásomat, akik megbízható embertől szeretnének tanácsot kapni készülékválasztással kapcsolatban, és érdekeltek abban, hogy a kivitelezés műszaki és esztétikai minősége mérnöki szintű legyen.

👎 A kábelcsatorna alapvetően szerintem ronda. Sokat gondolkozunk rajta egyes esetekben, hogyan lehetne szépen megcsináln...
28/05/2024

👎 A kábelcsatorna alapvetően szerintem ronda. Sokat gondolkozunk rajta egyes esetekben, hogyan lehetne szépen megcsinálni, ebből a nem túl mutatós műanyagból.

🍭 Azzal tisztelt meg minket nemrég megbízónk, hogy egy lengyelországi házában csináljuk meg a két klíma telepítést, de szigorúan esztétikus módon. Másnak nem is szerette volna kiszervezni.

🤓 Szerintem sikerült :) Szeretjük kerülni a sarokidomokat, mert a használata nekem igazából azt jelenti, hogy a szaki nem tud gérben vágni, és sokkal sokkal rondább, kevésbé illeszkedik a homlokzatok képébe is. A kábelcsatorna fedelek vágása sok idő, de nagyon erősen hozzájárul a végleges képhez.

Szerintetek is jól sikerült?

ps.: néha azért mi is használjuk, ha épp úgy adódik... 🫣

🤔 Egy klíma telepítés előtti felmérése során én négy dolgot szoktam különösen figyelni, ezek az én elméletem szerinti fo...
27/05/2024

🤔 Egy klíma telepítés előtti felmérése során én négy dolgot szoktam különösen figyelni, ezek az én elméletem szerinti fontossági sorrendben:

1. Kondenzviz elvezetési lehetőségei
2. Kültéri pozíció
3. Beltéri pozíció
4. Áram betáplálási lehetőség, nyomvonal

💧 Az első a legérdekesebb, és okozza rendszerint a legtöbb fejtörést. Mi, ha van rá mód, vízelvezető csatornába kötjük, annak ellenére, hogy egyébként nem szabad azt. Mérlegelve általában a lehetőséget, sokszor ez tűnik a legjobbnak, és mind felhasználó, mind a környezet számára baráti.

❌ Persze ehhez az is kell, hogy nem kókány módon illik ezt csinálni, és akkor nem lesz belőle "rongálás".

❓ Ha valakinek van más bejáratott módja kíváncsian meghallgatom (persze nem a járókelők fejére csöpögtetésre gondolom ötlet alatt).

❓❓Kíváncsi lennék, hogy a nem velünk dolgozó szakmabeli kollégák elzárják-e egy magasban történő klíma szerelés alatt a ...
27/05/2024

❓❓Kíváncsi lennék, hogy a nem velünk dolgozó szakmabeli kollégák elzárják-e egy magasban történő klíma szerelés alatt a területet a járókelők elől ❓❓

❌ Már a kérdés is kicsit sántít, mert igazából sok szerelést láttam már, de rajtunk kívül senkit nem láttam, hogy a magasban végzett munkát a többiek szempontjából is biztonságosan végeznék. Mert, hogy ők nem esnek le, az egy dolog.

✅ Mi ezt így szoktuk csinálni, így az ügyfél is nyugodt, és mi sem töltjük életünket rácsok mögött, ha gondatlanságból leesik egy acél állítható kulcs...... vagy rosszabb esetben egy kültéri 🙈🤪

Biztos lehetne profibban, de a célnak megfelel.

Érdekes kísérletet csináltunk tegnap kollégámmal. Kemény forrasztást vágtunk szét és vizsgáltuk meg.Mindkét forrasztás:-...
10/05/2024

Érdekes kísérletet csináltunk tegnap kollégámmal. Kemény forrasztást vágtunk szét és vizsgáltuk meg.

Mindkét forrasztás:
- azonos anyagminőséggel;
- azonos hőmérsékleten;
- azonos hevítő eszközzel;
- azonos hozaganyaggal történt.

Az egyetlen különbség a duzzasztás/csőtágítás módja volt.

👎Tágításkor nagyon könnyű túl nagyra nyitni a körülölelő külső cső átmérőjét. Jól látszik a bal oldali képen, hogyha nem szoros az illeszkedés, akkor a forraszanyag gravitációsan folyik be a hézagba, és túlfolyik könnyen a cső belsejébe, így a teljes rendszerben szűkületet/szabad átmérő csökkenést hoz létre.

👍Ha viszont szoros az illeszkedés, akkor kapilláris szívóhatás jön létre, és a hozaganyag nem folyik túl a két cső átlapolásán.

💯 Nagyon fontos a megfelelő szerszám használata munka közben, és az előzetes gyakorlás.

Lehet ekkora különbség? Szerintem lehet.Tegnapi esetébe nyúló szerelésünk alkalmával egy Midea 3,5kW-os és egy Daikin 5,...
27/10/2022

Lehet ekkora különbség? Szerintem lehet.

Tegnapi esetébe nyúló szerelésünk alkalmával egy Midea 3,5kW-os és egy Daikin 5,0kW-os gépet szereltünk fel. A villanyt 30 méter messziről húztuk, végig csatorna kiépítéssel, faláttörésekkel, H-tarifa miatt teljesen külön kismegszakítóra helyezve.

Mindig minden gépet üzembe helyezést követően maximális teljesítményre ösztönözve próbálunk ki, és nézzük az áramfelvételt. Kis pontatlanságtól eltekintve a mérési körülményeket illetően (a két gép esetén viszont azonos feltételek voltak) az 5,0 kW-os Daikin gép az üzembe helyezést követő 30 percben nem vett fel 3A-nál többet (~700W), annak ellenére, hogy a beltéri 29 fokra, max ventilátorra volt állítva.

A 3,5kW Midea ugyanilyen körülmények között 4A (~920W) körül mozgott.

Hosszútávon valóban megéri a pénzét az a befektetés, ami az energia leghatékonyabb felhasználására irányul.

Drágább volt a Daikin? Sokkal. De meggyőződésem szerint lényegesen hatékonyabb is.

Természetesen a Midea is kiváló minőségű, és nagyon gazdaságos, de a mérnök ember hisz a számoknak is. Ez úgy tűnik a jó és a még jobb harca

🥉🏆 A világ 3. legnagyobb klímagyártójaNaponta 1️⃣1️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ szett gyártása🔟 év kiterjesztett szavatosságÍrj bátran...
25/10/2022

🥉🏆 A világ 3. legnagyobb klímagyártója
Naponta 1️⃣1️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ szett gyártása
🔟 év kiterjesztett szavatosság

Írj bátran, ha szeretnéd pár nap múlva már használni❗️😉📞☎️

HA SZERETED ÉRTENI IS A DOLGOKAT... ⚡️⚡️Mit is nevezünk hőszivattyúnak? Mi a különbség a hőszivattyú és a klíma között? ...
24/10/2022

HA SZERETED ÉRTENI IS A DOLGOKAT... ⚡️⚡️

Mit is nevezünk hőszivattyúnak? Mi a különbség a hőszivattyú és a klíma között? 🏡

A hőszivattyú egy hűtő körfolyamatot megalkotó gépezet. A hűtés során a házból "szivattyúzzuk ki" a "meleget/hőtöbbletet" a természetbe. Ez azt jelenti, hogy míg beltéri egységünk hideget fúj, addig kint pedig a kültéri egység meleget. Fűtési üzemben a szerepek felcserélődnek, így bent melegítünk, kint pedig hűtjük a környezetet. Hogyan lehetséges ez?👀⁉⁉👀

A hűtő körfolyamat lényege, hogy egy erre alkalmas hűtőközeg gázt (igazából gőzt) keringetünk egy kompresszor segítségével. A kompresszor az elektromos áramot mechanikai munkára alakítja, és ezáltal keringeti a hűtőközeget, és növeli annak nyomását. 🔃🔃

Több fizikai jelenséget használunk ki a hűtőkörfolyamat során. Leegyszerűsítve a két fő jelenség:

♨ Párolgás: Olyan halmazállapotváltozás, amely során a folyadék a hőmérsékletéből veszít és a cseppfolyósból közegből gáz keletkezik. Ideális esetben ez egy hűtőkorfolyamatnál forrásként valósul meg, ami leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a gáz a teljes keresztmetszetben párolog.

💧Kondenzáció: Az a halmazállapotváltozás, amikor gázból közegből folyadék halmazállapot lesz, és ennek eredményeképpen hő keletkezik.

Ezeket ismerve, már csak megfelelő sorrendben kell összerakni egy készüléket, ami biztosítja ennek a két fő fizikai jelenségnek a folyamatos, megfelelő helyen történő lezajlását. 🔃🔃🔃🔃

A körfolyamat így néz ki fűtési üzemmódban:
1->2 A kompresszor mechanikai munka árán a beszívott gőzt továbbítja a kondenzátorba.
2->3 A kondenzátorban a folyadék kondenzálódik és folyadék halmazállapotba kerül, így hő keletkezik. (fűtéskor ez a beltéri, tehát itt nyerjük a hőt)
3->4 A nagy nyomású, cseppfolyósított hűtőközeg egy adagolószelepen keresztül az elpárologtatóba kerül. Itt a nyomása lecsökken, és ismét gáz halmazállapotba kerül. Felforr.
4->1 Az elpárologtatóban hőt von el a környezettől (fűtés során ez van kint, tehát a hideg környezetet egyszerűen még tovább hűtjük). A gáz nyomása leesik, és innen megint megy a kompresszorba.

A fenti játszódik le körbe-körbe. Természetesen hűtéskor egy erre megfelelő szelep megfordítja a kültéri és beltéri sorrendjét, így bent párologtatunk (és ezáltal hűtünk), kint pedig kondenzálunk (azaz fűtűnk).🔃🔃

Mi a különbség a hőszivattyú és a klíma között?
A kérdésre pofonegyszerű a válasz. Semmi. A köznyelvnek köszönhető a megkülönböztetés, de alapvetően minden klíma, minden háztartási hűtő és fagyasztó egy hőszivattyú. Ha hőszivattyút szeretnél, de nem szeretnél drága vizes rendszerrel bajlódni, a klíma tökéletes megoldás. De, ennek szentelek majd egy következő cikket. 🤘💪

A klíma egy nagyon barátságos fűtési rendszer, mely a hőszivattyú előnyeivel képes kis befektetéssel rendkívül hatékonyan befűteni a házat! 🤑🤑

⁉Ha kérdésed van, szívesen megpróbálok rá válaszolni 🙂 ⁉

Szereltess fel velünk klímákat még a mínuszok beállta előtt, hogy ne kelljen neked is így vacognod! 🥶🥶🥶Telefonos egyezte...
20/10/2022

Szereltess fel velünk klímákat még a mínuszok beállta előtt, hogy ne kelljen neked is így vacognod! 🥶🥶🥶
Telefonos egyeztetési lehetőség a kora-esti órákban is! 🤝

A következő települések 10% lokális kedvezményt kapnak a posztra hivatkozva 🥳
!Csobánka, Pilisvörösvár, Pomáz, Szentendre, Solymár! 🍀

20/10/2022

Jelenleg az egyik legjobb és leggyorsabb gázfűtés kiváltási lehetőség a levegő-levegő hőszivattyú (klímaberendezés).

Azoknak hoztam létre vállalkozásomat, akik megbízható forrásból szeretnének klímát vagy hőszivattyút vásárolni, majd kés...
20/10/2022

Azoknak hoztam létre vállalkozásomat, akik megbízható forrásból szeretnének klímát vagy hőszivattyút vásárolni, majd későbbi problémákat megelőzve mérnök által üzembe helyeztetni.

Mert igenis fontosak az alábbi, a gyakorlatban rendkívül ritkán használt lépések:

1. Nyomáspróba száraz nitrogénnel;
2. Gáztömörségi vizsgálat;
3. Idegengáz eltávolítás, vákuumolás;
4. Hűtőközegtöltés - amennyiben indokolt;
5. Próbaüzem;
6. Ellenőrzés.
7. Dokumentálás, és NKVH készülék regisztrálás.

Cím

Bornemissza Utca
Csobánka
2014

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Klímamérnök új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Klímamérnök számára:

Megosztás