02/07/2025
📢🥵A nagy melegre való tekintettel hoztunk pár hasznos tanácsot a biztonságos klíma használathoz.
Te felelősségteljesen használod a klímát?
Így használjuk helyesen a légkondit⬇️
▫️Legfontosabb: a légkondi tisztítása
Sokan hajlamosak elhalasztani, azonban az éves légkondicionáló-tisztítás megkerülhetetlen.
A légkondicionálókban elszaporodhatnak a gombák, baktériumok és vírusok, mert a klímába szálló por nedves lesz a működési mechanizmus miatt, ezzel tökéletes közeget teremtve a szaporodáshoz.
De az egészségünk mellett a pénztárcánk is meghálálja a takarítást, ugyanis a por szigetelő réteget képez a klímában, és elzárja a friss, hideg levegő útját, ezért többet fogyaszt a klíma, így ezzel a hosszabb élettartamot is segíthetjük.
▫️Ne üljünk közvetlenül elé!
Ha beérünk a forróságból a lakásba, nagyon nehéz megállni, hogy ne üljünk be a megváltó klíma elé, de ne tegyük.
Éjszaka soha ne fújjuk az ágyunkra a klímát és napközben is próbáljuk úgy irányítani, hogy ne közvetlen oda fújja a hideget ahol vagyunk, például kanapé, íróasztal.
▫️Hagyjunk időt az átállásra!
A nyári hőségben gyakran van olyan, hogy kilépünk a klimatizált kocsiból a forró aszfaltra, majd beugrunk egy klimatizált üzlethelységbe, onnan ismét ki az utcára, és vissza az autóba. Ezt a hirtelen hőmérséklet-ingadozást nagyon rosszul viseli a szervezetünk, ezért ott, ahol mi szabályozzuk a klíma hőfokát, érdemes figyelni rá, hogy ne tekerjük 6-8 foknál hidegebbre. Majd ha már megszokta a testünk ezt a különbséget és melegnek érezzük, fokozatosan lentebb lehet venni amíg el nem érjük a számunkra ideális hőfokot.
▫️Szükség esetén párásítsunk és mindig figyeljünk a szellőztetésre!
A klíma szárítja a levegőt, ami régi épületek esetében akár előnyt is jelenthet a penészesedés ellen, viszont ha érzékenyek vagyunk a száraz levegőre a légkondi használatakor figyeljünk a párásításra.
Fontos tudni, hogy a klíma nem friss levegőt juttat a szobába, hanem a már meglévőt hűti le, ezért klíma mellett is szellőztessünk rendszeresen.