01/09/2023
Sziasztok
Egy kis betekintést szeretnék nektek adni egy újabb elkészült munkánkról. Most egy gáz központi fűtést szeretnék elétek tárni.
A kedves tulaj kérése az volt, hogy szeretné a fűtésrendszerét korszerűsíteni és költséghatékonyabbá tenni. A konvektoros fűtése egyrészt drága volt, másrészt a régi készülékei miatt már bizonytalan is néha, néha. Egy helyszíni felmérés követően, felvázoltuk neki a lehetőségeket, mondtuk neki hogy ez a gáz rendszerének átalakításával fog járni. Ettől a mondattól teljesen megrémült, mivel elég sok negatívumot hallott már ismerőseitől azzal kapcsolatban, hogy ez neki majd mennyi papírmunkával és utánajárással jár. Megnyugtattuk hogy minden ezzel kapcsolatos munkálatot, a tervezéstől a kivitelezésen át a műszaki átadásig mindent elvégzünk. Egy meghatalmazás kitöltésével, még a gázórája le-fel szerelését is intéztük.
A lakás lakott volt így nem volt kérdéses hogy az új fűtésrendszerének csövei falon kívül fognak futni, ennél a pontnál szintén izgalom vette elő a tulajdonost, hogy hogyan is fog az majd kinézni ha "összecsövezzük" a falait. Igyekeztünk a lehetőségekhez mérten minden csövet "eltüntetni", ezalatt azt értem hogy ahol volt rá lehetőség azonnal levittük a csöveket a padlószintre és igyekeztünk olyan helyeken vinni ahol takarják a már meglévő bútorok. A csöveket mindig a lehető legkisebb falelállással szereljük hogy ne legyen szembetűnő.
A végeredmény láttán, megnyugtató mosoly volt látható a tulaj arcán, és ez az a momentum ami miatt ennyire szeretem a szakmámat!!