Gidai Épületgépészet

Gidai Épületgépészet Üdvözlök minden kedves idelátogatót!! Ne feledje szlogenünket:
Bizalmát komfortérzetté alakítjuk!

Sziasztok.Most kivételesen nem egy befejezett munkát szeretnék nektek mutatni, hanem egy befejezett munkánk hatását a sz...
08/01/2024

Sziasztok.

Most kivételesen nem egy befejezett munkát szeretnék nektek mutatni, hanem egy befejezett munkánk hatását a számlákra.

Amit tudni érdemes a képek megnézése előtt:

Mielőtt megcsináltuk volna a kondenzációs gázkazános központi fűtés rendszert, előtte volt a házban 3 db konvektor és egy hűtő-fűtő klíma amely a fűtésért felelt. Így még a havi villanyszámla is olyan 17 000Ft körül mozgott, amióta nem kell a klímával rásegíteni a fűtésre azóta a villany számla is vissza esett havi 8-9 ezer Forintra. Az első kép 2022 februári hónapja a második 2023 decemberi. És íme egy előtte utána kép a gázszámlákról.

Üdv Ricsi.

05/01/2024

Sziasztok.

Elsősorban mindenkinek sikerekben gazdag boldog új évet kívánunk!

Meg kezdtük a 2024-es esztendőt, hoztam is nektek egy rövid kis videót a legutóbbi munkánkról. Egy új Gáz vezeték kiépítést csináltunk acél csőből, gázkazánt és a hozzá tartozó kémény szerelést, előkerti mérőszekrényt telepítettünk és földi vezetéket szeretünk műanyag csőből.
Szerencsére semmilyen nehezítő körülmények nem voltak, azt le számítva hogy különös figyelmet kellett fordítani a nikecellel szigetelt és a nemesvakolt falra, nehogy megégjen a helyszíni hegesztések miatt. Mint láthatjátok sikerült teljesen megvédeni mindenhol.
A tulaj örült neki hogy nem kellett szakit hívni a javítások miatt.

Üdv mindenkinek
Béla és Ricsi

Sziasztok!!!Sajnos egy ideje nem volt alkalmam írni nektek, na már nem azért mert nem volt munkánk!! Csak nagyjából most...
13/12/2023

Sziasztok!!!

Sajnos egy ideje nem volt alkalmam írni nektek, na már nem azért mert nem volt munkánk!! Csak nagyjából most fújtuk ki magunkat. A fűtési szezon kezdete mindíg ilyen kapkodással teli időszak, rengeteg hiba jön elő ilyenkor, a mindennapjainkat a konvektorok és gázkazánok beindítása, javításra, karbantartása t***e ki. Szívesen meg osztottam volna veletek a mindennapi munkáinkat, de elég egyhangú lett volna minden nap ugyanazon készülékekről egy-egy post.

De ha szeretnétek ilyen készülékjavítós videós bejelentkezéseket akkor jelezzétek nekem és készítek nektek!!

Most viszont hogy le zajlott a fűtési szezon kezdete, újra előtérbe kerültek a nagyobbacska munkáink. Ezek közül az egyiket meg is szeretném mutatni nektek.
Jelen esetben egy új fűtési rendszer kialakításának végeredményét szeretném elétek tárni.
A ház csakis nyaralóként funkcionált így nem is csoda hogy télre amíg üresen maradt elég volt bele egy-egy konvektor mindkét szintre. De funkció váltás miatt amellett döntött a tulajdonos hogy szeretne bele központi fűtést.
A két szintet immár egy gázkazán fűti és 11 db radiátor adja a meleget. A gázátalakítással járó papír munkát gördülékenyen megoldottuk nagyjából 3 nap leforgása alatt. Mindezzel együtt a munka 6 nap eredménye.

Üdv Ricsi és Béci

SziasztokIsmét a végére értünk egy munkafolyamatnak. Most ez egy hosszabb és komplexebb felújításnak az egyik fele. Jele...
20/10/2023

Sziasztok

Ismét a végére értünk egy munkafolyamatnak. Most ez egy hosszabb és komplexebb felújításnak az egyik fele. Jelen esetben egy kétszintes ingatlan felső szintje látható ahol a lefolyót, hidegvizet, melegvizet és a cirkulációt, meg a padló fűtést készítettük el (az alsó szinten nem készít***em nektek képeket -.-" de az is hasonlóan készült el). Az egész házban csak padlófűtés van, a két szintet két különböző termosztát fogja vezérelni, ennek a gépészeti megoldását majd később, amikor a kazánházi munkálatok fognak folyni akkor tudom majd nektek szemléltetni.

Üdv, Béci és Ricsi

Sziasztok!Mengint végére értünk egy munkánknak.Jelen esetben a tulajdonosnak rendelkezésére állt egy szépen és szakmaila...
09/10/2023

Sziasztok!

Mengint végére értünk egy munkánknak.

Jelen esetben a tulajdonosnak rendelkezésére állt egy szépen és szakmailag helyesen megszerelt vegyestüzelésű kazánnal fűtött puffertároló és a tárolóról lekötött fűtési rendszer. Az egésszel csak annyi volt a probléma, hogy a tulajoknak már megerőltető volt a mindennapos begyujtással járó feladatok. Hiába volt jó a vegyestüzelésű rendszer, azzal a kényelemmel amit egy gázkazán tud adni, azzal nem tudta felvenni a versenyt. Így hát a mi feladatunk az volt hogy beiktassunk egy gákazánt a rendszerbe.
A végeredmény a képeken látható!

04/10/2023

Sziasztok.

Hoztam nektek egy rövid kis videót a legutóbbi munkánkról.

Ez egy kicsit komplexebb megoldást igénylő munka volt. Egy vegyestüzelésű kazánnal fűtött puffertárolót kellett össze kombinálni egy gázkazánnal fűtött radiátoros fűtés rendszert, ügyelve arra hogy az elektromos vezérlését úgy ki lehessen alakítani hogy ne dolgozzanak egymás ellen . A gázkazán nem egy szokványos kombi kazán hanem egy fűtőkazán amelyet egy 120 literes melegvíz tározóra kötöttünk rá. Ez a melegvíz előállítási módszer a tulajdonosnak egy óriási kényelmet biztosít, a melegvíz cirkuláltatása miatt azonnali melegvíz vételi lehetőséget ad akár a legtávolabbi ponton is , és az sem lesz gond ha fürdés közben valaki a konyhában meg nyitja a meleg vizet.
Igaz hogy egy pincében lett kialakítva a kazánház, de ez akkor sem adott okot nekünk arra hogy csúnya szerelést végezzünk.
Szeretjük ha a laikus szemek is meglátják a szakmánkban rejlő szépséget.

SziasztokSzeretném megosztani veletek egy nemrég befejezett munkámat.Ez egy kicsit eltér az eddig megosztott munkáimtól,...
24/09/2023

Sziasztok

Szeretném megosztani veletek egy nemrég befejezett munkámat.

Ez egy kicsit eltér az eddig megosztott munkáimtól, bonyolultság tekintetében.
Ezt a felújítást az elejétől a végéig volt alkalmam végigkövetni. A víz-csatorna alapszerelésen át a padló fűtés letekerésen keresztül a kazángépészetig és szerelvényezésig minden a mi munkánk gyümölcse.

A feladat az volt a "kazánházi" gépészet kialakításánál hogy össze kellett hangolni a rendszert, mivel külön termosztát vezérelte az alsó és felső szint padlófűtését, kellett beépíteni egy külső hőmérséklet szenzort amely kommunikál a kazánnal. Mindezek mellett egy melegvíz tározót is beiktattunk a rendszerbe a nagyobb kényelemérzet elérése érdekében és azt is bele kötöttünk a kazánba.

A végeredményt a képeken láthatjátok.

Sziasztok!!Hoztam nektek ismét pár képet!A kedves tulajdonos hosszas várakozás után végre megkapta a Tigáztól az udvarár...
16/09/2023

Sziasztok!!

Hoztam nektek ismét pár képet!

A kedves tulajdonos hosszas várakozás után végre megkapta a Tigáztól az udvarára bekért gázcsonkot,ezért azzal a kéréssel fordult hozzánk hogy a jelenlegi vegyes tüzelésű rendszerét szeretné kombinálni egy gázkazánnal. Az új bekötés miatt teljes gázhálózatot és előkerti mérőszekrényt kellett kiépíteni, műszaki átvételt lebonyolítani. A feladat adott volt a végeredmény a képeken látható.
A tulajdonos végre boldogan ment el reggelente dolgozni azzal a tudattal, hogy mostantól már nem a két kisgyermekes feleségének kell kínlódnia a vegyes tüzelésű kazán begyújtásával, hanem csak a termosztátot kell feltekernie! :)

SziasztokSzeretnék nektek egy előtte-utána képet mutatni. Mint tudjátok, az én szakmámban nehéz ilyen szembeötlő képsoro...
04/09/2023

Sziasztok

Szeretnék nektek egy előtte-utána képet mutatni. Mint tudjátok, az én szakmámban nehéz ilyen szembeötlő képsorokat gyártani, mivel nálunk az a szép ha nem látsz szinte semmit sem. Ám jelen helyzetben adott volt a falon kívüli csőszerelés, így megtettünk minden tőlünk telhetőt hogy a legszebbet hozzuk ki az adott körülményekből.

A kedves tulajdonos azzal a problémával keresett fel bennünket, hogy öreg gázkészüléke megérett a cserére megbízhatatlansági okok miatt. A régi készülék egy vegyes tüzelésű kazánnal működött párhuzamosan egy nyitott fűtési rendszeren, mivel sok olyan régi készülék van, a maiakkal ellentétben, amely nem volt nyomásérzékeny. A korszerű kazánok zöme mind nyomásérzékeny, azaz 0.8bar nyomás alatt automatikusan letilt és kiáll hibára. Ezért egy hőcserélővel leválasztottuk a régi rendszerről, ez egyrészt biztosítja nekünk a megfelelő üzemi nyomást, másrészt védi a kazánt a régi fűtési rendszerben található üledéktől és mechanikus szennyeződésektől. A hőcserélő utáni szakaszba beépítettünk egy plusz szivattyút, amelyet úgy kötöttünk be hogy a kazánnal egyszerre kapcsoljon. És végezetül a kazánt rákötöttük a hideg-meleg vízhálózatra.
A tulaj boldog volt amint megtekint***e a végeredményt, és tulajdonképpen ez számít igazán ! :)

SziasztokEgy kis betekintést szeretnék nektek adni egy újabb elkészült munkánkról. Most egy gáz központi fűtést szeretné...
01/09/2023

Sziasztok

Egy kis betekintést szeretnék nektek adni egy újabb elkészült munkánkról. Most egy gáz központi fűtést szeretnék elétek tárni.

A kedves tulaj kérése az volt, hogy szeretné a fűtésrendszerét korszerűsíteni és költséghatékonyabbá tenni. A konvektoros fűtése egyrészt drága volt, másrészt a régi készülékei miatt már bizonytalan is néha, néha. Egy helyszíni felmérés követően, felvázoltuk neki a lehetőségeket, mondtuk neki hogy ez a gáz rendszerének átalakításával fog járni. Ettől a mondattól teljesen megrémült, mivel elég sok negatívumot hallott már ismerőseitől azzal kapcsolatban, hogy ez neki majd mennyi papírmunkával és utánajárással jár. Megnyugtattuk hogy minden ezzel kapcsolatos munkálatot, a tervezéstől a kivitelezésen át a műszaki átadásig mindent elvégzünk. Egy meghatalmazás kitöltésével, még a gázórája le-fel szerelését is intéztük.
A lakás lakott volt így nem volt kérdéses hogy az új fűtésrendszerének csövei falon kívül fognak futni, ennél a pontnál szintén izgalom vette elő a tulajdonost, hogy hogyan is fog az majd kinézni ha "összecsövezzük" a falait. Igyekeztünk a lehetőségekhez mérten minden csövet "eltüntetni", ezalatt azt értem hogy ahol volt rá lehetőség azonnal levittük a csöveket a padlószintre és igyekeztünk olyan helyeken vinni ahol takarják a már meglévő bútorok. A csöveket mindig a lehető legkisebb falelállással szereljük hogy ne legyen szembetűnő.
A végeredmény láttán, megnyugtató mosoly volt látható a tulaj arcán, és ez az a momentum ami miatt ennyire szeretem a szakmámat!!

23/08/2023
Üdv mindenkinek!Az oldal megalakulásának első postja egy egyszerűsített gázkészülék csere.A kedves tulaj azzal a kérésse...
23/08/2023

Üdv mindenkinek!

Az oldal megalakulásának első postja egy egyszerűsített gázkészülék csere.

A kedves tulaj azzal a kéréssel fordult hozzánk hogy, a 35 éves készülékét szeretné lecserélni egy korszerűbb és gazdaságosabb kazánra. A munka elvégzésénél ügyelni kellett arra hogy ez a fűtésrendszer két irányból fűthető meg egyrészt a gázkazánnal és másrészt egy vegyestüzelésű kazánnal. Ezt a problémát egy egyszerű vezérléssel, és a megfelelő biztonsági szerelvények beépítésével megoldottuk. Annyi kiegészítés volt még a munkánkban hogy egy plusz radiátor felszerelését kérték a kazánházban. A végeredményt láthatjátok a képeken.

Igyekszek minnél többet mutatni nektek a munkáinkból, Sziasztok.

Cím

Arany János Utca 9
Kaba
4183

Telefonszám

+36300122600

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Gidai Épületgépészet új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Gidai Épületgépészet számára:

Megosztás