12/06/2026
W Klubie „Dąb” na Prawobrzeżu odbyło się spotkanie Studentek i Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Członkiń i Członków Klubu Seniora poświęcone biografii i dorobkowi artystycznemu Mieczysława Fogga. Rozmowę poprowadziła prof. dr hab. Agata Zawiszewska-Semeniuk w ramach porozumienia o stałej współpracy między ILiNM WH US i Fundacją Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”. Spotkaniu towarzyszył koncert utworów Fogga wykonanych przez Kapelę „Dębową”. Sejm ustanowił rok 2026 Rokiem Mieczysława Fogga „w uznaniu dla dorobku artystycznego tego wybitnego pieśniarza, jego zasług dla promocji kultury polskiej na całym świecie, a także jego patriotyzmu i postawy, jaką prezentował w czasie wojny polsko-bolszewickiej, niemieckiej okupacji z okresu II wojny światowej i powstania warszawskiego”.