12/05/2023
V Česku proběhl první Konopný sněm, na kterém jsme zasedli společně se zástupci hlavních českých konopných organizací a tradičních konopářů, a také se zástupci Ministerstva zemědělství.
„Ego nechte venku, dneska jsme tu kvůli konopí,“ zněla úvodní slova svolavatele Jana Šarapatky. Cílem sněmu pořádaného Českým konopným ústavem bylo především zahájit komunikaci s úřady a společně najít jiné řešení než plošný zákaz CBD a dalších fytokanabinoidů v potravinách ✊
🌱 Druhým neméně důležitým cílem bylo dát jeden hlas různým organizacím a spolkům, které se v konopném odvětví v ČR dlouhodobě pohybují. Dosud zde žádná podobná koordinace jejich kroků směrem k veřejnosti ani státním orgánům neprobíhala.
Kompletní tiskovou zprávu včetně toho, co jsme stihli probrat najdete na našem webu 👉 https://www.bezpecnekonopi.cz/blog/prvni-setkani-konopneho-snemu-v-ceske-republice/