22/07/2022
Rezsicsökkentő tippek és tanácsok.
Nem csak a gázon és villanyon lehet spórolni, de egy fűtés korszerűsítés is sokat segíthet.
Tippek:
Légkollektor telepítése: A nap energiát felhasználva egy kis teljesítményű ventilátorral is egyszerűen meleget tudunk csinálni.
Kis beruházási költséggel, csekély fogyasztással.
Esővíz hasznosítás: A tető ereszcsatornát ne az utcára, vagy szabálytalanul a csatornába kössük, hanem gyűjtsük.(és ne másszunk le rajta)😁
Ehhez nem kell drága esővíz tartályt venni, hanem az egyszerű, használat 1m3-es műanyag alumínium keretes tartályt is használhatjuk. Kertes házban elengedhetetlen, ha az ingatlan adottsága is megengedi.
Szigetüzemű napelem rendszer: Nem függsz a szolgáltatótól és szinte mindig lesz áramod. Kombinálva szélgenerátorral még jobban kihasználható.
Itt nem nagy és drága rendszerre kell gondolni, hanem egy egyszerű és olcsóbb megoldás is kielégítő lehet.
Szellőztetés: Nyáron ne napközben szellőztessünk, hanem reggel, vagy éjszaka. Télen pedig pont fordítva.
A leggazdaságosabb ha hővisszanyerős szellőztető rendszert (rekuperátort) építünk ki, mivel ezek a berendezések a kintről szívott friss hideg levegőt a benti elhasznált meleg levegővel előmelegítik.
Vannak már egyszerű, ablak tokba utólag beépíthetők is.
A nagyobb gépet utólag is be lehet építeni, akár padlásra, vagy akár a pincébe is, ha van 😉
Medence fűtés: Ne árammal fűtsük, mert az nagyon drága volt eddig is, hát még augusztustól, hanem napkollektortal. Kissebb bekerülési költség, olcsóbb fenntartás.
Régi nyílászárók: Nem szükséges kicserélni, ha a keret még jó állapotú! Elég ha az üveget cseréljük ki legalább 4-16-4, vagy akár 3-as üvegezésre. Természetesen ha a nyílászáró alkalmas a befogadására. Nekem bevált. Ezzel nagyon sok pénzt meg lehet spórolni!
Amennyiben további információra lenne szüksége, kérem keressen bizalommal.
Urbán István
Magasépítő technikus és
Kéményseprő mester
06501048176
[email protected]