Budaklíma - Profi klímaszerelés

Budaklíma - Profi klímaszerelés 25 éves tapasztalat a klímaszerelésben. Ingyenes mérnöki tanácsadás és helyszíni felmérés, árajánlat. www.budaklima.hu

Profi klímaszerelés, klímakarbantartás Budapesten és környékén, garanciával és referenciákkal. Kérjen ingyenes helyszíni felmérést: www.budaklima.hu/ajanlatkeres

Talán 4-5 éve írhattam egy cikket ami kifejezetten a kórházakban uralkodó nyári állapotokról szólt, amikor a kánikulában...
12/06/2026

Talán 4-5 éve írhattam egy cikket ami kifejezetten a kórházakban uralkodó nyári állapotokról szólt, amikor a kánikulában műtétek maradtak el a meghibásodott klímaberendezések miatt.

Egy időben sok kórházas munkánk volt, de az egyre rosszabb körülmények és szervezetlenség miatt már nem vállaltunk el közintézményes munkát az utóbbi években. Egy folyamatos tűzoltást kaptunk a nyakunkba az elöregedett gépekkel, akár 20 éves klímákat sem lehetett kicserélni és állandóan toldozgatni kellett, persze a legnagyobb melegekben, miközben akár életmentő vérkészítményeket hűtött a berendezés.

A kórházak klímatizálása sajnos a legtöbb esetben nem is a rendelkezésre álló pénzforrás, hanem a rettenetes bürokrácia és a szervezetlenség miatt lett egy kaotikus helyzet és ennek minden esetben a betegek/dolgozók éreztél a kárát.

Az egyik legnagyobb problémának tartom, hogy igen gyakran csak a nyár kellős közepén pályáztatják meg a karbantartási és szerelési munkákat, amikor már az összes komoly kivitelező cég teljes kapacítása foglalt. Nem ősszel/ télen amikor bőven lenne ideje a vállalkozásoknak!

Számos alkalommal jeleztem a pályázatot kiíró gazdasági igazgatóságoknak, hogy rossz ez a gyakorlat és egy épületkomplexum megfelelő felkészítése a nyári melegre hónapos munkát jelent a vállalkozásnak. Nem lehetett ebben változást elérni pedig akár csak ez az apróság rengeteg pozitív előnyt jelentett volna az üzemeltetők számára.

Mindig április májusban érkezett a kórház karbantartási pályázata és júniusban kellett volna elkezdeni a munkát, érthetetlen, miközben a főszezonon kívül sokkal olcsóbban és jobb minőségű munkát, berendezéseket is beszerezhettek volna a piacról.

A pályázati rendszer sajátossága, hogy a legolcsóbb ajánlat a nyerő, működhet a kávé és wc papír beszerzéskor, de nem működik a gépészetben ahol a legmagasabb minőség és kivitelezés a cél. Itt már egy cég háttere, tapasztalata, az alkalmazottak száma és a várható garanciák sokkal többet számítanak mint a számlán a végösszeg.
Teljesen random cégeket megbízni- sokszor az ország másik végéből- nem célszerű egy komplex rendszer évekig, évtizedekig történő üzemeltetése esetén, a megszünt vállalkozást nem lehet kihívni garanciális munkára.

Konkrét példa, hogy a meghibásodott klímarendszernél már csak magát a klímát megtalálni egy kórház épületében is kihívást jelent egy külsős cégnek, tehát a folyamatosság is rendkívül fontos. Kell, hogy legyen ember aki tudja merre van a "piros gomb" és az elzáró csap, ne azzal teljen az idő, hogy nulláról deríti fel az új cég a valós helyzetet!

A koncepciók teljes hiánya jellemezte a kórházi klímatizálást, nem volt egy egységes tervezés, vagy szerződés konkrét márkákra, hogy a javítást és szervizelést egyszerűsítse. Sokszor számoltam egy egy kórházi látogatás alatt, hogy mennyi gyártó termekével találkozom. A rekord 40 környéke volt, pedig csak egy sima séta közben amit a falakon láttam felszerelve. Ritka és sokszor a legsilányabb klímákat láthattam amit rásóztak a kórházra a nevenincs vállalkozások és soha többé nem lehetett javítani sem őket.

Simán le kell szerződni országosan 2-3 márkával, adjanak egy tartható és jó árat, alkatrészt a végtelenségig és akkor már bármelyik klímás cég tudja hová kell nyúlni, nem száz maáka ezer modelljét kell toldozgatni.

A történet másik fele a jól ismert uram/bátyám rendszer, amikor a ner számára ez a terület is bekerült a gépezetbe és a pártközeli, vagy direkt erre a célra létrehozott, cégek végezték a kórházi/ minisztériumi klímaszerelési munkákat, nem éppen szakmai alapon kiválasztva.

Örömmel olvastam a hírekben, hogy az új kormány kiemelt célként tekint a kórházak klimatizálasára, de azt is tudni kell, hogy idén ebből nem sok lesz érezhető a kórházakban.

A régi rendszerek felmérése és az új rendszerek tervezése, pályáztatása és beszerelése is hónapokban mérhető, tehát ez a rendelkezés a jövőnek szól, az idei nyár még túlélős lesz sajnos.

Bata József

cégtulajdonos

Budaklíma Zrt

08/06/2026

Ne várja meg az első kánikulai napokat! ☀️
Nyáron a klímaszerelők időpontjai gyorsan betelnek, ezért érdemes már most gondoskodni a klíma telepítéséről.
A Budaklíma segít, hogy otthona időben felkészüljön a hőségre.
📩 Kérjen ajánlatot még a nyári roham előtt!
👉https://www.budaklima.hu/ajanlatkeres.html

A Szörny már nagyon várta a karbantartó kollégáinkat, de minden ragaszkodása ellenére sikeresen kimostuk a klímából!
04/06/2026

A Szörny már nagyon várta a karbantartó kollégáinkat, de minden ragaszkodása ellenére sikeresen kimostuk a klímából!

28/05/2026

6 méter magasba szereljük az 5kw-os kültéri egységet.

Ez most kemény nyár lesz!A nemzetközi időjáráskutató szervezetek szerint 65%-os az esélye erős, vagy szuper El Nino jele...
27/05/2026

Ez most kemény nyár lesz!

A nemzetközi időjáráskutató szervezetek szerint 65%-os az esélye erős, vagy szuper El Nino jelenségnek, ami rendkívüli kánikulát és talán soha nem látott felmelegedést hozhat a 2026 és 2027 es évekre!

Az éghajlatunkat hűtő El Nina jelenség egy élhetőbb nyarat hozott 2025 re, de már befejeződött a ciklusa és most az óceánok rekordmeleg hőmérséklete mellett számíthatunk egy rendkívül erőteljes felmelegedésre.

A májusi hőmérséklet spanyolországban 8 fokkal haladta meg a szokásos átlagot és Londonban szubtrópusi éjszakákat hozott 20 fok feletti éjszakai hőmérsékletekkel!
Olaszországban tombol a nyári idő és Franciaországban is megdőlt az összes rekord- májusban!

Ma egész nap csörgött az összes telefonunk, új szerelések, karbantartások és szervíz kérésekkel. Az utolsó hetek jönnek amikor még viszonylag időben felkészülhetnek a nyárra.

Ez most nem reklám volt, hanem a figyelmeztetés a várhatóan nagyon komoly hőségre!

Kedves Ügyfeleink! Elkezdődött a szokásos kánikulás- klímás roham. Az ügyfélszolgálatunk egy automata híváskezelővel min...
26/05/2026

Kedves Ügyfeleink!

Elkezdődött a szokásos kánikulás- klímás roham. Az ügyfélszolgálatunk egy automata híváskezelővel minden bejövő hívást naplóz, tehát aki elsőre nem ért el minket azt is visszahívjuk!

Szíves türelmüket kérjük!❤️

Központi számunk: 0620/404-0404

Érdemes a karbantartásra és szerelésre is időpontot foglalni mert gyorsan telik a naptárunk.

Kényelmesen kérhet időpontot emailben is, így nem kell várakoznia. Elég ha elküldi a telefonszámát és a karbantartási igényt, mi pedig felhívjuk Önt! 😉🙂

Ez a nyár is elkezdődött. A május végét szokatlanul meleg idővel zárjuk, európa egyes részein 40 fok feletti hőmérséklet...
24/05/2026

Ez a nyár is elkezdődött. A május végét szokatlanul meleg idővel zárjuk, európa egyes részein 40 fok feletti hőmérsékletet mérnek és kevés csapadék érkezik mellé.

Az idei nyár várhatóan új rekordokat ígér, a tavalyi enyhébb nyár után az El Nino jelenség erősödésére számíthatunk és ez hosszú, tartós hőhullámokat jelent.

Sajnos a Kárpát medence éghajlatát fokozottan befolyásolja a felmelegedés és az aszályos időjárás, egyes modellek szerint a belső ázsiai éghajlat felé haladunk a száraz és hosszú forró nyarakkal.

Hosszabbodnak a várólisták a beszerelő cégeknél és mint minden évben idén is eljön majd a csúcspont, amikor nem találnak majd szerelőt a későn ébredők.

Kellemes nyarat kívánunk Ügyfeleinknek és ha bármi gond van a klímával csak csörögjenek és segítünk!😊

0620/404-0404

www.budaklima.hu

Budaklíma Zrt

18/05/2026

Ne halogassa a klíma szerelést, mert nyáron már túl késő lehet.

Amikor megérkezik az első nagy meleg, mindenki egyszerre akar klímát. Ilyenkor a várakozási idő is hosszabb lehet, Ön pedig pont akkor maradhat kényelmes hűvös nélkül, amikor a legnagyobb szükség lenne rá.

Gondoljon előre, és intézze el időben a klíma szerelést.

Keressen minket még a szezon előtt, hogy nyugodtan várhassa a nyarat.

📞Központi számunk: 0620/404-0404
👉www.budaklima.hu

A karbantartási ár a saját szereléseinkre Ügyfeleinknek -10%-os kedvezménnyel: brt 18.000Ft/egység.Nyugdijas kedvezménny...
14/05/2026

A karbantartási ár a saját szereléseinkre Ügyfeleinknek -10%-os kedvezménnyel: brt 18.000Ft/egység.

Nyugdijas kedvezménnyel pedig brt 15.000Ft/egység.

Hazai viszonylatban meglepő módon számlát is adunk a karbantartásról, illetve garanciát az elvégzett munkára.

Egy házon belüli több klíma esetén mennyiségi kedvezmény!

Központi számunk: 0620/404-0404

[email protected]

www.budaklima.hu

Cím

Alabástrom Utca 45
Budapest
1116

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 17:00
Kedd 08:00 - 17:00
Szerda 08:00 - 17:00
Csütörtök 08:00 - 17:00
Péntek 08:00 - 17:00

Telefonszám

+36204040404

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Budaklíma - Profi klímaszerelés új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Budaklíma - Profi klímaszerelés számára:

Megosztás