26/04/2026
Keszthely - Zöldmező utca.
Az 1980-as évek elején elkészült palatető körülbelül 20 évvel ezelőtt megkapta az akkor még jó ötletnek tűnő rámelegítős bitumenes fedést. Ezzel továbbterhelve az amúgy sem erős tetőszerkezetet. Ez ilyen formában napelem rendszer fogadására alkalmatlan.
És itt jöttünk mi a képbe! ⚒️🙂
Mind a két héjazat lebontása után kialakításra került a megfelelően szellőztetett új rétegrend:
- Páraáteresztő fólia -> 6 cm magasságú ellenléc -> Keresztirányú lécváz -> Cserepeslemez fedés.
Gyakori jelenség, hogy a homlokzat utólagos hőszigetelését követően a tető oldalirányú túllógása lecsökken, így kevésbé védve a falat. ↔️
Ezt a problémát is sikerült orvosolni, az oromzat megfelelő alátámasztással szélesebb lett, amit színazonos bádoggal alulról és oldalról is leburkoltunk. Így sem az oromdeszkát, sem az eresz alatti pofadeszkát nem kell már a jövőben festegetni. 🖌
Javaslatunkra a kémény is teljes lemezburkolást kapott, illetve egy tetőkibúvó is beépítésre került, hogy bármikor meg lehessen azt közelíteni.
- Saját állványzat, helyszíni gyártás, szép végeredmény. ✅️
Hálás köszönet a tulajdonosoknak a hozzáállásért, illetve a Kéribádog Bádogos Szaküzlet-nek a minőségi lemezért!
A munka nem áll meg, számtalan helyről fogunk még jelentkezni a továbbiakban!