18/07/2024
Pető Gábor k***s kollegám tollából:
,,Egy átlag 4 tagú család havi 250-300 forintot költ alapkiadásokra, élelmiszer, mosó -tisztálkodószerekre stb. Ez kb 40%-kal több, mint a szlovákok, románok stb. havi kiadása, tehát évente 1,5-2 millióval fizetnek ki többet alapkiadásokra itt, mint a szomszédoknál. Ezért kevés a fogyasztás, meg a tartalék. Ehhez képest a kormány, meg a médiák az éves 600 liter üzemanyag esetleges 20 Ft-os árkülönbségèn rugóznak, ami kb 100e Forint, már akinek van autója, de sokaknak nincs, így őket ez nem érinti közvetlenül, a többi plusz kiadás viszont mindenkinek fáj. Ezért unalmas, és félrevezető heti szinten kétszer-háromszor ezekkel a piti árváltozásokkal foglalkozni a sokkal többet számító, és mindenkit érintő dolgok helyett. Jó lenne, ha az újságírók, portálok a VALÓS MAGYAR problémákkal foglalkoznának az üzemanyag szappanopera helyett, és azt boncolgatnák ilyen buzgón hetente többször, hogy miért van ekkora különbség az alap mindennapi áruk áraiban!"
És milyen igaz...