Orosz Zsolt kivitelező építész és épületdiagnosztikai szakértő vagyok. 1993 óta foglalkozom
lakásfelújítással. Szobafestő, vakoló,díszművakoló,és burkoló szakon végeztem és éretségiztem Ungváron 1994 ben. Nem elégedtem meg azzal , hogy szépet alkossak,minden általam végzett kézműves tevékenység mögött kerestem annak szerkezeti felépítését működési elvét. Érdekelt , hogy miért viselkednek az an
yagok úgy ahogy. Később ,2004 ben már generálkivitelezőként tevékenykedtem. Első önálló épületem talán életem legnagyobb kihívása volt. (Később derült ki , hogy a tervrajzok láttán egyetlen kivitelező sem akarta elvállalni). Elvállaltam. Most már látom , hogy az építkezésen eltöltött 3 év meghatározta és megalapozta az egész szakmai életemet. Pár napig tanulmányoztam a tervrajzot , és közben összeszedtem a kezdő csapatot. A kezdéskor , megkérdeztem a tervezőt , hogy hogyan képzelte az egyes (szinte megvalósíthatatlannak tűnő) szerkezeti megoldások,csomópontok kivitelezését.Azt mondta: ,,én megterveztem ,de soha nem gondoltam , hogy ezt valaha , valaki meg fogja építeni.,, Megértettem. Inenntől kezdve jöttek a hosszú éjszakák , a tervezés , az ötletelés. Mindíg naprakész voltam .Nem akartam , hogy meglássák rajtam a bizonytalanságot. Persze közben találkoztam nagyon sok jó építésszel és különböző szakamberekkel , akiktől nagyon sokat tanultam. A különleges családiház épült, s mivel nagyon sok potenciális megrendelő (a tulaj barátai , ismeretségi köre), és építész szakember megfordult az építkezésen,elkezdtem egyre több ajánlatot kapni. Sok esetben , mint műszaki -építési tanácsadót, építésvezetőt, bíztak meg (mert a kivitelezői kapacitásom fizikálisan le volt kötve) de amint nőtt a kivitelezői kakapacitás , szamunkás létszám , úgy vállaltam egyre több építkezést felújítást. Álltalában az összetetteb , mások álltal nem kívánatos munkák jelentették számomra a kihívást . A kihívást viszont szerettem. Időközben egy hatalmas szakmai gárdával tudtam együtt dolgozni :tervezők, gépészek , asztalosok, villanyszerelők, autómatikai szakemberek,épületszobrászok stb.stb. akik hasonló képen gondolkodtak a minőségről, munkamorálról, a megrendelő tiszteletéről mint én. Mindemelett volt egy saját szorgalmas , fiatalos becsületes és nagyon ügyes baráti csapat ,akik vágytak arra ,hogy minél többet megtanuljanak, megismerjenek ebből a szép szakmából. Bátran kijelenthetem , hogy a környék legjobb és legjobban szervezett kivitelezői kisgenerál csapata lettünk .SDG ! Nagyon szerettem ezt a fajta felállást, működési rendszert amelyet kialakítottunk. Persze ezt a megrendelők is nagyon szerették.
2014-ben a Legnagyobb Mester elhívott egy más feladatra.Magyarországra költöztünk és rengeteg új feladattal találtam szembe magamat. Ez egy más világ. Egy újabb misszió. Fontos feladatomnak érzem , hogy ezt a szép szakmát másként mutassam meg az embereknek. Fontos , hogy az emberek megértsék ,hogy a szakmáját szerető építész,szakmunkás, mesterember feladata ngyon fontos. Házakat építünk , otthonokat alkotunk. Mindezt szaktudással , lelkiismerettel és Isten és ember iránti tisztelettel kell , hogy végezzük. Jelenleg rendelkezem magasépítő technikus, műemlékfentartó technikus ,épületgépész technikus végzettséggel és több építőmesteri és szakipari szakmám is van. A műszaki , tanácsadói , szakiellenőri,ingatlan műszaki állapotfelnérői,építész tevékenységeim mellett továbbra is foglakozom kivitelezéssel . Főbb kivitelezési területem a felújítás , a befejező , díszítő munkák , restaurálás , épületrehabilitáció,teljes építésvezetés , kivitelezések szakmai és műszaki irányítása, ács és kőművesmunkák , speciális építés, burkolás és minden ami építőipar. Mind ezt a szakma szeretetével, az építési technológiák ismeretével betartásával ,betartatásával. Segítek: ha elakadt az építkezés, ha nincsenek toppon a szakiparosok, ha ön kivitelező , de ismeretlen dologgal találkozik, ha úgy érzi , hogy gond van a vállalkozójával, ha több szakipart kell összehangolni, ha házat akar vásárolni, vagy felújítani. Hívjon bizalommal és segítek megoldani a problémát! Hívjon bizalommal és tapasztalja meg , milyen az amikor a válláról leveszik a terhet , milyen az amikor biztonságban van az építkezése , felújítása amelyre talán sok éve gyűjt, vagy banki hitelt vett fel. Az építészet számomra hivatás,elhívás. Sokkal több mint megélhetési lehetőség. Kérjen referenciát , beszéljen személyesen a volt, a jelenlegi , vagy állandó ügyfeleimmel. Célom , hogy ne engedjük érvényesülni a kóklereket, a szélhámosokat, a másoknak egy életre szóló kárt okozó embereket. Mindezek mellett kötelességem elmondani , hogy 1999 decembere óta újjászületett Keresztény vagyok, eszerint próbálok élni. Ez azt is jelenti ,hogy csak akkor keressen ,ha egy tisztességes átlátható projektbe kell részt vennem! Tisztelettel : Orosz Zsolt magasépítő és műemlékfenntartó technikus,
épületgépész technikus!