DeCool Klímatechnika

DeCool Klímatechnika Klímaberendezések beszerelése,
karbantartása, javítása. Házhoz viszünk hideget, meleget.

Sziasztok! :) 🥂 Először is szeretnék mindenkinek sikerekben, boldogságban gazdag új évet kívánni!👱‍♀️ Néhányan tudják ró...
04/01/2026

Sziasztok! :)

🥂 Először is szeretnék mindenkinek sikerekben, boldogságban gazdag új évet kívánni!

👱‍♀️ Néhányan tudják rólam, hogy már közel 10 éve ismerkedem a klímás szakmával, tudásom java részét autodidakta módon szereztem meg, tehát iskolai körülmények között sohasem mélyültem el a tankönyvi anyagokban.

🦺 Ennek ellenére álmodtam egy nagyot: egy programsorozatot mindazoknak, akik szeretnének magabiztosabban telepíteni, tisztítani, javítani és eladni.
Egy olyan, Magyarországon egyedülálló interaktív foglalkozást, ahol közérthető nyelven merülünk majd el a szakma apró részleteiben.

🪪 Ezen eseményeket kiscsoportos (20-30 fős) összejövetelekként tervezem megvalósítani, így az adott témakörökben mindenkinek lehetősége lesz kérdezni, aktívan részt venni a feladatok megoldásában.

📈 Ez a workshop lehetőséget kínál a fejlődésre, ha
- kezdő vállalkozó vagy,
- ha már szerelsz, de biztosabb szakmai alapra vágysz,
- nem csak a hogyan, hanem a miért is érdekel,
- valódi, gyakorlatias tudásra vágysz.

🗒 Beszélgetünk majd többek között
- a telepítés esztétikai és műszaki körülményeiről, hogy háttérbe szorítsuk a 'feldobjuk, és kész' mentalitást,
- a rögzítéstechnikáról, az anyagok használatáról azok beszerzéséről,
- a kondenzvíz elvezetésének előnyös és hátrányos megoldásairól,
- a jelenleg érvényben lévő szabványok szerinti áramellátás megvalósításáról,
- a mérésekről,
- az ismert karbantartási módszerek előnyeiről, hátrányairól,
- a mosózsákon túli tisztításról lépésről lépésre,
- gyakran előforduló hibák javításáról,
- arról, hogyan tűnj ki a tömegből - mert nem minden ügyfélnél az olcsó ár a döntő tényező.....még megannyi másról.

📚 Tisztában vagyok azzal, hogy ez a szakma túl szerteágazó ahhoz, hogy néhány óra alatt megfelelő mennyiségű és minőségű tudást legyek képes átadni a résztvevők számára, így kezdetben tehát 4 témakört céloztam meg 4 alkalomra, napi 8 órára leosztva.
Az érdeklődők számától függően havi 1-2 alkalommal tervezek, előreláthatólag szombati napokkal, budapesti helyszínnel.

❤️ Köszönöm, ha észrevételeiddel segíted a további ötletelést!

➡️ További részletekről hamarosan beszámolok a csoportban, amelyhez itt tudtok csatlakozni:
https://www.facebook.com/share/g/1GQH12jQ8p/

Üdv,
Edina

"Nem új év kell. Nem fogadalom. Az álmok eléréséhez nem. Mert az álmod mindig veled van, benned van. Nem évkezdettől, ne...
01/01/2026

"Nem új év kell. Nem fogadalom. Az álmok eléréséhez nem. Mert az álmod mindig veled van, benned van. Nem évkezdettől, nem naptártól függ. Csak tőled. Nem fogadalmak kellenek, nem újévi elhatározások. Csak te kellesz. Mert nem a fogadalmakon múlik, hogy valamit megteszel-e az új évben. Csak rajtad múlik. Nem egy évkezdethez kell kötni az álmaidat. Azokat bármikor megvalósíthatod. Ehhez nem kell január elseje. Nem kell új év. Ehhez csak egy kell. Te magad."

Csitáry-Hock Tamás

2️⃣0️⃣2️⃣6️⃣🥂❤️ Sikerekben, boldogságban gazdag új évet kívánunk mindenkinek! ❤️🥂2️⃣0️⃣2️⃣6️⃣

▫️"Örömökben gazdag ünnepet kívánok,teljesüljenek be csillagfényes álmok!Szerető szívekre fénylő áldás szálljon,gyönyörű...
24/12/2025

▫️"Örömökben gazdag ünnepet kívánok,
teljesüljenek be csillagfényes álmok!
Szerető szívekre fénylő áldás szálljon,
gyönyörű világunk fény-szigetté váljon!"▫️

Aranyosi Ervin

🌲❄️Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk! ❄️🌲

Az első alelosztóm margójára - VBF-et keresek hosszútávra⏬️ A lényeg a rizsa után (💡).🖊 Majdnem 1 évvel ezelőtt írtam eg...
17/11/2025

Az első alelosztóm margójára - VBF-et keresek hosszútávra

⏬️ A lényeg a rizsa után (💡).

🖊 Majdnem 1 évvel ezelőtt írtam egy mondatot, miszerint

"Hamarosan (...) villanyszerelő leszek."

📖 Egyelőre nehezen tudom elhinni, hogy máris eltelt ez az időszak, hogy a kezemben tarthatom a bizonyítványomat.
Azt érzem, hogy ez a jogosítvány nagyszerű lehetőséget kínál arra, hogy ezentúl új utakon is kipróbálhassam magam az építőipar területén.
Nagyjából 8 évvel ezelőtt kezdtem meg vele az ismerkedést, a villanyszerelés pedig ezen körnek minden bizonnyal a legkomplexebb, a legnagyobb szaktudást igénylő, és a leghosszabb időn át tanulható szakmája.
Azt gondolom, hogy egyetlen dolgot bátran kijelenthetek azzal a még szegényes tudással, amellyel jelenleg rendelkezem:
elképesztően hosszú út áll az előtt, aki úgy szeretne fényt varázsolni, hogy az nem csak látszólag működik jól, hanem meg is felel az aktuálisan érvényben lévő szabályoknak.

🫢 Bár bevallom - és ne vegyétek sértésnek -, a tematikus fórumokat olvasva egyelőre nem tudom eldönteni, hogy a csoporttagoknak, vagy a szabályozóknak lesz nagyobb kihívás kedvére tenni. 😄

📚 Azt viszont tudom, hogy bármelyik oldalról is közelítem meg ezt a kérdést, mindenképpen óriási akadály áll előttem: egy erősen szabályzott környezetben, nagyobb részben inkább elméleti tudásanyaggal a tarsolyomban immáron hivatalosan is belefoghatok valamibe, amit csak folyamatos tanulással, fejlesztéssel leszek képes olyan szinten elsajátítani, hogy az az én maximalista mércémnek is elfogadható legyen.

💡 Így az az ötletem támadt, hogy a hatályos rendeleteknek, jogszabályoknak eleget téve szeretnék hosszútávon olyan felülvizsgálóval összefogni, aki a szakmáját valóban becsülettel, szeret***el végzi.
Elsősorban Kecskeméten és 30 km-es körzetén belül vállalunk munkát, amely jelenleg nagyobb arányban a klímák hálózatát takarja, ezen túlmenően kisebb bővítéseket, átalakításokat.
Eddigi klímás munkáinknál sok esetben villanyszerelő kolléga bevonására is szükség volt, a helyzet pedig most sem változik sokban, csak némiképpen átalakul.

🔎 Szeretnék segíteni a jövőbeli ügyfeleinknek azzal, hogy megbízható szakembert ajánlok számukra, olyat, aki a lehetőségekhez mérten számomra is segítséget képes nyújtani: olyan szakembert keresek tehát, akit alkalomadtán - jellemzően a kezdetekben - elkísérhetek a címekre, hogy az elkövetett hibákat személyesen is átbeszélhessük, javaslatokat adjon - ne csak papíron - ezek szabványos javítására.

⏳️ Úgy gondolom, hogy ez a legegyszerűbb módja annak, hogy viszonylag rövid időn belül jó szokásokat tudjak kialakítani, mert úgy hiszem, hogy idővel a berögzötteket már sokkal nehezebb átformálni.

Néhány szóban rólam:
▪️ közel 8 évvel ezelőtt csöppentem bele az építőiparba, ezen belül képzettség nélkül, segédmunkásként levegő-levegő hőszivattyúkkal foglalkozom (telepítés, tisztítás, karbantartás, javítás),
▪️ bár frissiben végzett villanyszerelő hírében állok, szabadidőmben lelkesedéssel olvasom, hallgatom a szakma nagyjait,
▪️ képességeimhez mérten próbálom segíteni klímás, áramos kollégáimat is, tekintve, hogy tudásom javát tőlük szereztem, mondhatni kötelességemnek érzem, hogy visszafelé is segítsem a karmát,
▪️ proaktívnak, alázatosnak, és maximalistának vallom magam, ezek mellett szokásom kérdezni, ha valamit nem értek. Addig, amíg meg nem értem, miért (nem) múkodik'.

📲 Ha úgy érzed, hogy felülvizsgálóként szívesen támogatnád fejlődésemet ezen a végtelenül hosszú úton, kérlek, írj egy rövid bemutatkozást
➡️ privát üzenetben,
vagy
➡️ e-mail-ben /[email protected]/,
hogy egyeztethethessünk a továbbiakról.

✒️ Mottóm: valamit vagy jól csinálok, vagy nem csinálom inkább sehogy.

Köszönöm, hogy időt szakítottál az elolvasására. 🙂

Üdvözlettel,
Szendrei Edina

VILLANYSZERELŐ LETTEM! 🥳👷‍♀️ Mintha csak tegnap ballagtam volna be aláírni a beiratkozáshoz szükséges papírokat, ma pedi...
14/11/2025

VILLANYSZERELŐ LETTEM! 🥳

👷‍♀️ Mintha csak tegnap ballagtam volna be aláírni a beiratkozáshoz szükséges papírokat, ma pedig megkaptam a bizonyítványomat

Épületvillamossági szakirányból! ⚡️

📖 Nem tagadom, elég sajátosan értelmeztem a tananyagot, ezidő alatt - és a képzés előtt is - igyekeztem jobbára olyan információkat összegyűjteni, elraktározni, amelyekre a való életben is szükségem lesz.
Nem fekt***em nagy hangsúlyt sem a mágneskapcsolók működésére, sem az impulzus relék bekötésére, így az eredményem jócskán tükrözi az ezen a téren fellelhető hiányosságaimat. :D

📚 Ellenben megszámlálhatatlan mennyiségű videót, és bejegyzést láttam, olvastam el olyan, a szakmában nagyrabecsült szakemberektől, mint például Doktor János, Ferenc Krisztián (MKA Elektro), Gál Dénes, Horogh Gyula, Karácsony György, Kovács Tibor (VillanyMorzsák), Rátai Attila, Repka Ádám - hogy csak néhányukat említsem.

💪 Ma már tudom, létfontosságú a megfelelően méretezett vezeték és a hozzá tartozó védelem, ahogyan azt is, hogy miért elengedhetetlen az ÁVK beépítése, és a 10 ohm alatti földelés.
Immáron nem csak semmitmondó betűjelként tekintek az MCB-ken látható kioldási karakterisztika jelzésre vagy az RCD-ken található hibaáram-jelalakra.
Örülök annak, hogy tisztában vagyok vele, mennyire lényeges, hogy a táplálás önműködő lekapcsolása rendben megvalósuljon, annak pedig kiváltképpen, hogy a mai naptól mindezen tudást a gyakorlatban is gyarapíthatom!

💡 Elsődleges célom tehát szabályosan, szabványosan áramot varázsolni újonnan települő klímaberendezéseitekbe, de örömmel, és lelkesedéssel fogunk belevágni lakások, házak villamos hálózatainak felújításába, nulláról való felépítésébe is.

🖊 U.i. 1.: Az általános iskolai fizikatanárom bizonyára meglepődéssel olvasná ezek a sorokat: álmaiban sem gondolta volna, hogy valaha erre vetemedem a 2-es érdemjeggyel. 😄

🖊 U.i. 2.: Árasszatok el minket villanyos munkával, mert be akarom bizonyítani, hogy ebben a szakmában sem ismerünk lehetetlent! 😉

🖊 U.i. 3.: Különleges érzés nőként villanyszerelőnek lenni! 😇

📰 Első cikkünk🗞 A BAON Bács-Kiskun Vármegyei Hírportál az alábbi kérdések megválaszolásában kérte a segítségünket:▫️ mil...
12/10/2025

📰 Első cikkünk

🗞 A BAON Bács-Kiskun Vármegyei Hírportál az alábbi kérdések megválaszolásában kérte a segítségünket:

▫️ milyen tisztítást igényel egy fűtőklíma?
▫️ mire kell figyelni? (fontos tudnivalók általánosságban a fűtőklímákról)
▫️ milyen baktériumok lehetnek benne, ha például nincs tisztítva?

:) Hosszú évek tapasztalatai alapján azt mondhatjuk, hogy bármennyire is próbáltunk rövid, lényegretörő válaszokat adni, még mindig megannyi fontos információt magunkban tartottunk.

✅️ Egy bizonyos: a klímák tisztítása elengedhetetlen.

🔸️ Ezúton is tisztelettel köszönjük a felkérést!

⤵️ Ha szívesen elolvasnád a cikket, az alábbi linken megteheted:

A nem helyesen karbantartott fűtőklíma óriási veszélybe sodorhatja a ház összes lakóját. Szakember hívja fel a a figyelmet a helytelen tisztítás veszélyeire!

12/10/2025

🦺 Szakembereknek

🪛Az alábbi videóban egy Daikin Stylish klíma szétszerelése látható.

🔎 Az általánosságban megszokottól eltérő megoldásokkal találkozhatunk ennél a típusnál, már az előlap levétele is meglepetéseket tartalmaz.

↕️ Ezt a modellt intelligens légterelés jellemzi, a hideg levegőt felfelé, a meleget pedig lefelé irányítja, ennek köszönhetően kellemesebb hőérzetet biztosít, mint hagyományos társai.

⤴️ Ugyanakkor nagyrészt hasonló felépítéssel rendelkezik, mint bármely más típus, értem ezalatt, hogy a csepptálca eltávolítása kissé körülményes, tehát csak a hőcserélő felfüggesztésével megoldható.

🎥 Érdekességként a videó végén bemutatom az előlapot mozgató szerkezet is.

Egymillió négyszázezer➡️ Ritkán osztunk meg külsős tartalmakat, de emellett nem tudunk szó nélkül elmenni.Lázár János So...
07/10/2025

Egymillió négyszázezer

➡️ Ritkán osztunk meg külsős tartalmakat, de emellett nem tudunk szó nélkül elmenni.

Lázár János Sopronban a következő kijelentést t***e:

"Maga most 9 forintért veszi a gáz köbméterét. Az Európai Bizottság most hirdette meg, hogy menjünk a p!csába, a gázcsapot zárjuk el, az oroszoktól ne vegyünk több gázt.
Ön azt akarja, hogy 100 forint legyen köbmétere a gáznak?
Önnek ez jó volna?..."

▫️ Eközben a valóságban:

A szolgáltató kézbesíteni kezdte az elszámoló számlákat - több százezer forintos nagyságrendben.

💥 Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy klímával némiképpen kompenzálni tudjuk a gázfogyasztást, de ettől függetlenül felettébb felháborítónak tartjuk, hogy mindez megtörténhet...

https://www.facebook.com/share/r/1Psh7oR1y3/

Helyzetjelentés⌨️ Szinte minden nap belefutunk abba a kérdésbe, hogy milyen eredménnyel zártam a vizsgán, így az a gondo...
30/09/2025

Helyzetjelentés

⌨️ Szinte minden nap belefutunk abba a kérdésbe, hogy milyen eredménnyel zártam a vizsgán, így az a gondolatom támadt, hogy néhány mondatban összefoglalom az elmúlt közel egy év érzéseit, a várakozásaimat.

📆 Számomra is hihetetlen, hogy ez a néhány hónap ilyen gyorsan elrepült.
Mintha csak tegnap jelentkeztem volna a tanfolyamra, amely nagyjából egy hónap múlva - reményeink szerint :D - bizonyítványt fog adni a kezembe, és lehetőséget nyújt majd arra, hogy a klímaszerelés mellett új fejezetet nyithassunk az életünkben.

📚 A képzés alatt megannyi elméleti, és gyakorlati tudásra tehettem szert, mindennek ellenére nincsenek hiú ábrándok: a villanyszereléssel járó munka óriási felelősség, ezzel kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy a sikeres vizsga után sem dőlhetek hátra, a szakma valódi arcát terepen leszek képes megfelelően elsajátítani.

📑 Eltökélt szándékunk, hogy hamarosan ezen a területen is kimagasló minőségben nyújtsunk szolgáltatást.
Ennek megvalósításához azonban számos rendelet, illetve törvény ismerete, betartása szükséges, egyrészt majdani megrendelőink biztonsága, másrészt pedig a saját nyugalmunk érdekében is.

⛓️‍💥 Mert bár jóllehet, bosszantó csöpögő csappal, maszatolt festéssel, kongó járólappal, szintezetlen nyílászárókkal, rosszul nyírt sövénnyel az együttélés, az áram mindezeknél sokkal nagyobb kellemetlenségeket, vagyonra és életre kiterjedő veszélyeket rejthet.
A Katasztrófavédelem ezév áprilisi tájékoztatója alapján évről évre több tűzesethez riasztják őket, amelynek oka nem csak a kandallóból erededeztethető, sok esetben villamos eredetű:

⬇️

https://www.katasztrofavedelem.hu/29/hirek/289295/harom-honap-alatt-2145-lakastuz-46-halott-es-196-serult

⚠️ Köztudott, de nem kellőképpen ismert tény, hogy a hazai villamos hálózatok döntő többsége (több, mint 90%-a!) nem megfelelt minősítés kapna egy mindenre kiterjedő érintés- és tűzvédelmi felülvizsgálaton.
Ennek egyik oka az elavult, még a múlt században kivitelezett, többnyire alumínium vezetékeléssel megáldott rendszer, amely sem időszakos karbantartáson nem esett át, sem pedig a maximum 6 évente kötelező felülvizsgálaton.
Másik oka pedig a mai korban tevékenykedő lelkes ezermesterek/szomszédok/jó ismerősök szakszerűséget nélkülöző, ideig-óráig működő alkotásai.

🪛 Röpke egy hónap múlva tehát bővíteni fogjuk vállalkozásaink tevékenységi köreit, hogy a tőlünk megszokott precíz munka kiegészülhessen némi épületvillamossággal is.
Kezdetben valószínűleg kisebb feladatok elvégzését vállaljuk majd, a teljesség igénye nélkül ideértendő a lámpák, aljzatok cseréje, a külön áramkör kiépítése például klímaberendezések számára, de biztos vagyok abban, hogy egy nagyobb volumenű munkától, adott esetben egy lakás, vagy ház újravezetékelésétől sem fogunk megriadni.

💡 Alig várjuk, hogy felvillanyozhassuk a környéket. :)

25/09/2025

《• Tisztítások •》

10/09/2025

🔴▫️⭕️ 👀 ⭕️▫️🔴

Cím

Kecskemét
6000

Nyitvatartási idő

Hétfő 09:00 - 17:00
Kedd 09:00 - 17:00
Szerda 09:00 - 17:00
Csütörtök 09:00 - 17:00
Péntek 09:00 - 17:00
Szombat 10:00 - 14:00
Vasárnap 10:00 - 14:00

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni DeCool Klímatechnika új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás