Tuuli Kft. Ha Helios légtechnika,szellőzéstechnika

Tuuli Kft. Ha Helios légtechnika,szellőzéstechnika Légtechnikai,szellőzéstechnikai tervezés,kivitelezés. Hőcserélős központi szellőztető rendszerek kiépítése.

Kérem tisztelettel.Már megint jó ideje nem osztottam meg szélesebb körben az élményeimet,aminek nem a fásultság az oka,h...
28/03/2026

Kérem tisztelettel.

Már megint jó ideje nem osztottam meg szélesebb körben az élményeimet,aminek nem a fásultság az oka,hanem egyszerűen csak magamban derülök,vagy bosszankodom a világ dolgain.
Olykor előfordul, hogy egy-egy megrendelő,megbízó ácsorog egy gépészeti helyiség ajtajában,padlásfeljáró alatt,vagy pincelépcső tetején,miközben én derékig másztam a szellőző készülékébe,és lélegzetvisszafolytva várja tőlem a diagnózist,hogy mi a tök van az általa több millió forintért vásárolt masinájával.
Szeretném még itt az első bekezdésben megjegyezni, hogy az esetek túlnyomó többségében,nem a légkezelőkkel kapcsolatban felmerülő műszaki probléma a titok!!!
Egy rendszer megszületésének már a tervezési szakaszában elkövetett skandallumok,majd a kivitelezés közben előforduló huncutságok,illetve a már meglévő és esetleg működő képes rendszereket valami utólagosan közreműködő "szakember" stupekolja.
(Ez egyébként egy szakkifejezés.)
Van, hogy évekkel a beüzemelés után derül fény a hiányosságokra.

Na kérem,ilyenkor mikor valami hitványságot találok,
előfordul,hogy még a két utcával lejjebb lakó,gyesen lévő kismamák is beviszik az udvaron hintázó,homokozó csipásokat a lakásba,mert
Tanács Józsi bácsi torkából a napfényre kívánkozó,olyan kifejezéseket tanulnának, hogyha ezek a mondatok beépülnének a szókincsükbe,kitolódna a szobatisztaság két-három évvel,de még az egyetemi,főiskolai felvételi is kérdéses lenne.

Szóval egy ügy felgöngyölítése során,ha felmerül, hogy a tervező,kivitelező,vagy a szomszéd nagybácsi unokaöccse aki részt vett a teremtésben, esetleg ők mind együttműködve, valami ordenáré baklövést követtek el, amitől egy Eszterházy örökséggel azonos értékű rendszert tudtak működésképtelenné tenni, három opció létezik.
Többnyire némán konstatálom a tényállást és már magamban fogalmazom a szakvéleményt,vagy az előbb említett módon vonyítok bele a XII. kerület csendjébe.
Eddig ugye kettő?
A harmadik!!!
Egyre többször fordul már elő, hogy vagy magamban kacagok,vagy a türelmesen várakozó megrendelő az elfolytott hangomat hallva megkérdezi:
- Tanács úr,minden rendben van?

Kedves Gombos Juci néni, kedves Falus Pali bácsi,még emlékszem, hogy háttal nem kezdünk mondatot,de...) :)

A gépészeti felmérés végén, mikor belekezdem szóban megfogalmazni a tapasztalásaimat,lepergett rólam minden pedagógiai farigcsálás,amit vért izzadva, egyéb szerszámok híján szekercével próbáltak belémvésni a fennt említett
magyar és nyelvtan tanárok.
(Voltak többen is.) :)

- Hát kérem.

Jelen esetben a megrendelő azzal keresett meg, hogy az általa nyolc éve használt szellőző rendszer, mostanság nem úgy működik, mint korábban.

(Most egy kis szakma következik!)

Mikor felmentem a padláson elhelyezett készülékhez,az első pillanatban látszott, hogy annyi "Sonodec" csövet szereltek a készülékre, amiből meg lehetne építeni a
Barátság Kőolaj vezeték 3. szakaszát,
Ванкорское Mесторождение-től,ami az észak szibériai Krasznojarszk-tól elérne egészen Cabo da Roca-ig,ami európa legnyugatibb pontja,de azt is úgy,hogy kikerüljük Olaszországot.

Csakhogy a laikusok is megértsék:
- Ebből a csőből lehúzunk öt métert,az egyik végére felszerelünk egy olyan ipari ventilátort,amivel
Pest Vármegyéből ki tudnánk fújni a szállópor 99.9%-át úgy, hogy még a villásfarkú fecskék is szemüket düllesztve kapaszkodnának az
észak Szolnok Varmegyei ereszcsatornákba.
De miután van rajta az az öt méter cső, annak olyan ellenállása van,úgy lelassítja a levegőt, hogy a cső másik végén, Annus néném 82.szülinapjára készült tortáján sem tudnánk a gyertyákat elfújni,pedig ő csömöri!

SONODEC CSŐBŐL NEM ÉPÍTÜNK 1.5M-NÉL TÖBBET!!!

Szóval a gép meg van folytva ezzel az iszonyat mennyiségű "Sonodec" csővel.

A tényfeltárás következő fejezete, hogy a gépről induló csonkok fenekestül fel vannak cserélve.

- Ahonnan a friss levegőnek kellene jönni,az a lakás levegőjére van kötve,ahová friss levegőnek kellene menni az a kifúvás és így tovább.

De ami nekem mattot adott, hogy az összes visszacsapó szelep fordítva volt beszerelve, tehát zárva minden kiút!

Ezen felül,jártak a házban napelem telepítők is,amit a fotók bizonyítanak.

A napelemek és az inverter között elektromos vezeték összeköttetést kell biztosítani.
Ez eddig,Ok.
A megtermelt elektromos áramot valahogy el kell juttatni oda, ahová való...
De egy szellőző rendszer kifúvó ágán behúzni elektromos védőcsövet, abban vezetéket vinni,már egy másik paragrafust merít ki.

Én értem, hogy két pont közti legrövidebb távolság az egyenes,de kedves szaktársak lehet, hogy találtok egy lyukat ami felhasználhatónak tűnik,de az a lyuk nem a tiétek,ezt már
Rocco Sigfredi is megmondta.

Tiszteletem nagy része az építőiparban dolgozóké, mert mint "gondolkodó" tudom, hogy ezeket a munkákat akik elvégzik,azok mind nehézsorsú,nehézlelkű,darabos személyiséggel rendelkező EMBEREK,ezért csókolom a hangotokat,de
gondolodásból nem vagytok felmente!

Szívből ölelek mindenkit,aki teremt! ❤️

Több ezer éves mitológiai történet ér véget egy Pannóniai padláson.Ez az eseménysorozat Árkádia hegyei között kezdődött ...
12/02/2026

Több ezer éves mitológiai történet ér véget egy Pannóniai padláson.

Ez az eseménysorozat Árkádia hegyei között kezdődött miszerint,
Pallasz Athéné huncutkodásának eredményeként Perszeusz levágta Medúza fejét...

Majd nagy lendületet veszünk ,elrúgjuk magukat az Olümposz bércéről, a cumuluszok és cumulunimbuszok fölül lesve a "történelmet",átugrunk 2026.-ba.

Szóval a felhők fölül nézve látjuk:
a spártaiakat perzsákkal harcolni,Pitagórászt miközben rajzol a homokba,Romuluszt és tesóját,császárok jönnek és mennek,közben egy ács fia felforgatja Júdeát,Galilleát majd átértékelődik az egész nyugati világ.
Veszpasziánusz Titusz ígérete Berenikének, hogy nem rombolja le Jeruzsálemet és a városba vezető út mellett található cédrusokból nászágyat készíttet a nőnek,de azokból a fákból ostromgépek lettek.
Hirosolima est perdita!

Repüljünk tovább nagyobb perspektívával:
Még mindig a nyugati világ felett, mikor is megismerik Attila népét,nevét.

Majd írások is jönnek és mennek melyeket az éppen győztes hatalmak preferálnak,vagy tiltanak.
A Tóra, Biblia,Korán és a Tipitaka elnyom minden náluk sokkal ősibb tanítást, illetve tapasztalat alapján szerzett bölcsességet.

"Fejlődünk"!!!

Árpád ház,
Vikingek,Keresztesek,
Szabad Kőművesek,Hunyadiak,
Oszmánok,
Fuggerek,Rákócziak,
Habszburgok,Kommunisták,majd egy kis lélegzetvétel és utána kifordított Nemzetek.

Ezekkel párhuzamosan: "Fejlettebb" népek,őslakos népeket tűntetnek el, illetve gyengébbet a "fejlődés" nevében leigázzák.
Az ősközösség nem tűnt el,csak a résztvevők nevét és ideológiáját hívják máshogy!!!

Jó nagyot ugrottunk,megérkeztünk 2026-ba,aholis egy kistarcsai,földnélküli parasztgyerek Pannóniában egy ház padlásán próbálja visszailleszteni Medúza fejét.

A francba a történelemmel.

Kért szellőző rendszer,a megrendelő kérésére tovább bővült pár ággal.
Ezeket a rakoncátlan csöveket,
túlfűtött szakmai alázattal próblom a már beépített osztódobozokra szerelni.
(A gép még nem foglalta el a végső helyét)

Helios szellőzés mindenek felett!!!

Tuuli légtechnika!!! 😉

Esti rovancs,hét évvel ezelőtt.Dögunalom apának pakolni a cuccait,valamivel fel kellett dobni a robotot,de nem baj, ráér...
06/09/2025

Esti rovancs,
hét évvel ezelőtt.

Dögunalom apának pakolni a cuccait,valamivel fel kellett dobni a robotot,de nem baj, ráérünk,
hol van még a farsang. ;)

Szeptember 1.Aki nem akar iskolába járni,az mehet dolgozni.Ki tudása,ki mérete alapján kapja a beosztását.Gyors válasz v...
01/09/2025

Szeptember 1.
Aki nem akar iskolába járni,az mehet dolgozni.
Ki tudása,ki mérete alapján kapja a beosztását.
Gyors válasz volt,
- Megyek suliba,még nem kell TUULI!!!

Épületgépész nyári tábor 2.0Kérem tisztelettel.A légtechnikai nyári tábor még nem ért véget,a táborozó csak azért nincs ...
15/08/2025

Épületgépész nyári tábor 2.0

Kérem tisztelettel.
A légtechnikai nyári tábor még nem ért véget,
a táborozó csak azért nincs a képen,mert hordja ki a hulladékot olyan gyorsasággal, hogy a blende nem tudja feldolgozni.
Viszont hazafelé már ő vezet.

És a nyári munka nem csak az izzasztó hajtás, hanem időnként,ha látunk valamit,akkor kézifék be!
Budaörsi Német-Magyar katonai temetőben,
Bundeswehr soldaten,
a második világháborúban,a környéken elesett
Német és Magyar katonák sírjait gondozzák,mint minden évben.
Nagyon jól esett ezt látni,azért is mert ugyan az én nagyapám,a gyermekeim dédapja ugyan túlélte a háborút,igaz pár év szibériai kemping után de,ha idegen földben nyugodna, lenne valaki aki megemlékezik róla.
A magyar nyári hőségben,hason fekve sírköveket festeni,......
A munkát megkönnyítendő,egy kis igazi magyar gumibogyószörp és alföldi szilvórium.
Danke schön herr kapitän.

És kérem tisztelettel, Albert Sweitzer után szabadon:
"A hadisírok a béke követei."

E gondolatsor mentén, ahhoz, hogy teljes legyen a világképe egy pelyhesedő állú sihedernek,ezt is meg kell mutatni,ha kell akkor munkaidőben!

Kérem tisztelettel.Lovas tábor,tenisz tábor, úszó tábor HELYETT,nálunk épületgépész,légtechnika tábor van.  A rendszer l...
16/07/2025

Kérem tisztelettel.
Lovas tábor,tenisz tábor,
úszó tábor HELYETT,
nálunk épületgépész,
légtechnika tábor van.

A rendszer lelke,egy
Helios KWL 500-as lesz.

Azt hiszem jut minden hétre izgalom.Egy bűbáj család azzal keresett meg,hogy még hat-hét éve elindított készülékük, ille...
30/06/2025

Azt hiszem jut minden hétre izgalom.
Egy bűbáj család azzal keresett meg,hogy még hat-hét éve elindított készülékük, illetve a szellőző rendszer, azonos beállításokkal,de változó teljesítménnyel forgatja a levegőt.

Ismét elkezdődött egy helyszíni szemle,a szemtanúk, illetve lehetséges gyanúsítottak elkülönített kihallgatása, nehogy egymást bármilyen irányba is befolyásolják.
De miután egybehangzó állításokat soroltak fel,így kizárható volt, hogy összebeszéltek,vagy további bűnszövetségben történő bűnelkövetés valósuljon meg az én félrevezetésemmel.
Az elmondottak alapján megállapítható,hogy a készülék ősztől-tavaszig,elégséges légcserére képes, viszont tavasztól kora őszig mintha csak búgna a falon.
Ezek a határozott beszámolók azt a gyanút keltették bennem, hogy ismét az idegenkezűség irányába induljak el,mert más nem befolyásolja így a gép működését.
Mert ugye az elektromos áram minősége nem,csak a feszültség változhat évszakok szerint.
Ez nem víz,ami időnként "klóros",vagy "vasas",a levegő sűrűsége sem változik hónapról-hónapra,mert a jelenlegi ismereteim alapján még úgy tudom,hogy a sztratoszféra nem cserélget helyet a troposzférával,hogy időnként bekacsintson a II.kerületbe.

Ténymegállapítás a nyomozás folytatása előtt:
- A készülék rendeltetésszerűen működik!
- A táp feszültség megfelelő!
- Levegő sűrűsége itt Pesthidegkúton,azonos a kistarcsaival,légköri helycsere nem történt.
- Házon belül,a csövek átmérője nem váltakozó.

Akkor a külső környezet felé vezető csöveket kell ellenőrizni.

Csőág bontása és a rugós visszacsapó szelep kiszerelése után,megtörtént a tettenérés.
A friss levegő csőből,kérem egy Parus Major, azaz szén cinege szikrázó tekintete vicsorgott rám,egy már többször használt fészekből,miközben a megtermékenyített, kálcium karbonát héjba zárt petesejtjeit tartotta állandó hőmérsékleten ahhoz, hogy néhány nap múlva,már a DNS-ét másoló kis csipásoknak hordhassa a táplálékot
Egy-két pillanat alatt megállapítható volt, hogy nem csak úgy eltévedt,vagy esetleg direkt bojkottálja a szellőző rendszer működését,hanem mint önkényes lakásfoglaló,rács hiányában,ő a magáénak tudta be az adott csőszakaszt.

Amiért engem kihívtak,ez volt az első alkalom,hogy konokul megtagadtam a munka elvégzését.
Készülék dugózva minden irányból!!!!
Egyoldalúan és azonnali hatállyal bevezettem az adott ingatlanon a kilakoltatási moratóriumot,a fiókák önkéntes fészekelhagyásáig.

Dátum:
Hely:
Aláírás:
Bélyegző:

Ámen!

Az elmúlt heti munka folytatása, második felvonás.Tanács és Tanács. ;)
06/06/2025

Az elmúlt heti munka folytatása, második felvonás.
Tanács és Tanács. ;)

Kérem tisztelettel.A héten elkezdett ügyködésünk első fejezete.Emeleti szint,130mm-es álmennyezet fölé szerelt kavalkád....
31/05/2025

Kérem tisztelettel.
A héten elkezdett ügyködésünk első fejezete.
Emeleti szint,130mm-es álmennyezet fölé szerelt kavalkád.
A két rendszer lelke,egy-egy
Helios KWL 500 Entalpia hőcserélős szellőző készülék,amelyek megpróbálják kordában tartani a páratartalmat.

Központi szellőző rendszer ellenőrzés.Egy nagyon kedves megrendelő azzal keresett meg,hogy a rendszeres szűrőtisztítás e...
10/04/2025

Központi szellőző rendszer ellenőrzés.
Egy nagyon kedves megrendelő azzal keresett meg,hogy a rendszeres szűrőtisztítás ellenére nem úgy működik a rendszer, mint korábban.
A tenyeremben tartott Passer domesticus,a szűrőn feküdt,enyhén balra dőlve.
A test kiemelése után, nem észleltem szívverést, illetve pupillareflex sem volt az üres szemgödrökben, továbbá úgy
kiszáradt mint
Veszalovetz Feri bátyám torka húsvét utáni kedd hajnalban.
A halott szemle után, megállapítást nyert az a tény,hogy a fennt nevezett ártatlan szárnyas,már hónapokkal korábban visszadta lelkét a Teremtőnek.
(Idegenkezűség kizárva!!!)
Mivel ezt a készüléket, csőhálózatot most láttam először,ezért a szennyezett szűrőkön kívül másra is kíváncsi voltam.
Megboldogult leánykoromban túlzásba vitt Agatha Christie könyvek tanulsága, illetve a már megért ötven tavasz is azt sugallta, hogy a behatolónak esetleg társai is lehettek.
Ugyanis egy ilyen bűntettet,hogy szellőző rendszeren keresztül próbálunk bejutni egy zárt objektumba,azt valószínűsíti, hogy társtettesként került elkövetésre ez a skandallum.
Szóval a vizsgálat folytatódott annak ellenére, hogy az egyébként közreműködőnek tűnő kuncsaft szerette volna lezárni az aktát, tehát merüljön feledésbe a madárka, mint Kassa bombázása.

"RENDSZERES KARBANTARTÁS"

- Elő az endoszkópot!!!
Miután a friss levegő csőág általam szűznek tekintedő nyílásába helyeztem a kamerát,a gép halkan,megadóan sóhajtott,de ellenállás nélkül tudtam betolni azt.
Kb.másfél,két méter gyengéd előrenyomulást követően valaki,vagy valami rámkacsintott. A gyanúm beigazolódott!
Megvan az Imhotep által diktált divatot követő, mumifikálódott első számú gyanúsított tettestársa.
Életjelet itt már nem kerestem, egyrészt azért mert a kamerával való lökdösésre nem reagált, illetve a rendkívül hasonlatos ruházatuk is azt sugallta, hogy együtt voltak.
További elkövetőt nem találtam,
a .... kerületi Olsen banda két tagja, bevetés közben elhunyt.

Tényfeltárás.
1. Hogy juthatott be bárki a csőszakaszba,ha rendeltetésszerűen készült a rendszer?
- Úgy juthattak be, hogy az elmondottaktól eltérően nem volt a falon madár rács.
2. Ha már bementek és egy G4-es szűrő megakadályozta a továbbjutást,miért nem tudtak kijutni.
- Valószínűleg az évszázad bűncselekményére nem készültek fel eléggé.
Nem vittek magukkal szerszámot amivel átvágják magukat a szűrőn.Továbbá ott lett volna még egy működő ventilátor,ami csuri pürét csinált volna belőlük,illetve egy hőcserélő ahol 1mm-re kellett volna szűkíteni az átmérőjüket,mint nekem minap,mikor ing vásárláskor próbáltam két eladó segítségével behúzni a hasam egy Slim fit-hez.
(Nem ment!)
Ha ez a bűnszervezet megkeres engem, hogy adjak Tanácsot a tervükhöz, valószínűleg lebeszéltem volna őket erről,mint azt a kuncsafot akiről kandalló tervezés közben derült ki,hogy az fával működik és nem tudja mi az a balta.

Térjünk vissza a szellőző rendszerhez.
A két tetem eltávolítása és tisztítás, fertőtlenítés, madár rács felszerelés,új szűrő behelyezés után,újraindítva a készüléket, megjött a levegő.

Kérem tisztelettel.
Attól, hogy megbízunk valakit, hogy szereljen,szervízeljen nekünk,még nem jelenti azt, hogy az meg is történik.
Ha nem biztosak benne, hogy teljeskörű szolgáltatást kaptak, azonnal külső segítséget kell kérni.

Ezúton kívánok minden felhasználónak szárnyas, rágcsáló,rovar és szennyeződés mentes,helyesen kiépített, működő képes szellőző rendszert.

Tisztelettel,
Tanács József Tuuli Kft.
06 30 424 72 77

Nem is hinnénk, hogy milyen veszélyes üzem egy szellőző készülék ellenőrzése, karbantartása.Egy kicsit nem figyelek oda ...
04/03/2025

Nem is hinnénk, hogy milyen veszélyes üzem egy szellőző készülék ellenőrzése, karbantartása.
Egy kicsit nem figyelek oda és egy junior házi ragadozó tönkre teszi a hangszereimet.
Valószínűleg a Hilti-nél sem kalkuláltak ilyen igénybevétellel.

Cím

Szabadság út 20-22
Kistarcsa
2143

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Tuuli Kft. Ha Helios légtechnika,szellőzéstechnika új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás