06/03/2026
Korábban egy kerekasztal-beszélgetés során a Fehérvári Fiatalok 1.0 kutatás eredményeit jártuk körbe, melynek végén egy fontos felismerés született: a fiatalok helyzetének megértéséhez nemcsak a továbbtanulási szándékaikat, hanem mentális állapotukat, szabadidős szokásaikat is érdemes mélyebben vizsgálni.
Ennek nyomán készült el a Fehérvári Fiatalok 2.0 kutatás, így ismét kerekasztalhoz ültünk a szakemberekkel, hogy közösen gondolkodjunk a fiatal generációt érintő kihívásokról és lehetőségekről.
A beszélgetésben részt vett Mészáros Attila alpolgármester úr, Tisztl Henrik intézményvezető és Ábrahám Péter szociális segítő az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ képviseletében, Rózsás Ildikó, a Változás Mentálhigiénés Egyesület szakmai vezetője, valamint Németh Adelina, aki diákként korábban a kutatás fókuszcsoportos beszélgetéseiben is részt vett.
Miután szociológusunk, Krekuska Tímea prezentálta a kiadvány legfontosabb megállapításait, Veres Richárd, kutatóközpontunk tudományos munkatársa moderálta a beszélgetést.
Szó esett többek között a digitális világ hatásairól, a közösségi élmények szerepéről, a sport és az olvasás jelentőségéről, valamint arról is, hogyan lehet láthatóbbá tenni a fiataloknak szóló programokat és lehetőségeket. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a fiatalok véleményének meghallgatása és bevonása kulcsfontosságú a jövő városának formálásában.
A beszélgetés fontos lépés volt abban, hogy közösen keressük a válaszokat arra, hogyan lehet Székesfehérvár még inkább a fiatalok városa is.
Köszönjük szépen!attila