23/05/2026
Ocieplenie poddasza pianą i odwieczne pytanie: ile tej piany dać?
Często słyszymy: „Czy 15 cm piany to 30 cm wełny?”Nie! To tak nie działa.
Ale o tym już kiedyś mówiłem 😉
Na dziś standard, który najczęściej wykonujemy, to ok. 25 cm piany.Dlaczego? Bo pozwala to uzyskać współczynnik „U” przegrody na poziomie ok. 0,15 – czyli realny komfort i sensowną izolacyjność.
Nie warto iść na skróty, bo to wychodzi później… na rachunkach.