26/05/2026
Kupujesz opał w grudniu? To najdroższy błąd w sezonie!
Dlaczego? Bo płacisz wtedy „podatek od mrozu”! 🥶 Prawdziwe oszczędności na ogrzewaniu robi się w maju i czerwcu, gdy składy czyszczą magazyny, a ceny spadają do najniższych w roku.
Co ważniejsze – kupiony teraz pellet czy drewno zdążą idealnie wyschnąć. Wilgotne paliwo nie grzeje, tylko marnuje energię na odparowanie wody, przy okazji niszcząc kocioł sadzą. Twoje Ogniwo wyciągnie najwyższą sprawność tylko na suchym materiale – wtedy spalasz mniej i rzadziej zaglądasz do piwnicy!
Daj znać, kiedy kupujesz opał? 💬