21/05/2026
Każda rywalizacja wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie inaczej było w przypadku II Puchar Polski w kolarstwie szosowym Lubań- Leśna, organizowanego przez Kwisa Lubań we współpracy z lokalnymi samorządami. Nasza ekipa z EUROVIA Bazalty spisała się na medal przygotowując bezpieczne odcinki trasy, poprzez usuwanie z jezdni kamieni, które stwarzały realne zagrożenie dla zawodników 🏅
Dzięki temu do konkurencji stanęło ponad 700 uczestników z Polski, Armenii, Gruzji i Łotwy. Wymagająca trasa i piękne krajobrazy Pogórza oraz Gór Izerskich stworzyły idealne warunki do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie! 🚴♀️🚴
Wydarzenie oficjalnie otworzyło sezon kolarstwa szosowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do ich sukcesu! 💪
Zdjęcia z zawodów: Dariusz Krzywański