12/06/2026
Współpraca Łukasiewicz – IMN i Politechnika Śląska wchodzi na kolejny poziom!
Po majowej wizycie naszych przedstawicieli na Politechnice Śląskiej przyszedł czas na rewizytę. Delegacja uczelni odwiedziła Łukasiewicz – IMN, aby kontynuować rozmowy o wspólnych projektach badawczych i wdrożeniowych🤝.
Podczas spotkania goście odwiedzili Centrum Zaawansowanych Technologii Materiałowych oraz Centrum Materiałów Funkcjonalnych, gdzie mogli zapoznać się z naszym potencjałem badawczym, nowoczesną infrastrukturą laboratoryjną oraz realizowanymi projektami.
Rozmawialiśmy o przyszłych kierunkach współpracy, możliwościach finansowania projektów B+R oraz budowie konsorcjów naukowo-przemysłowych. Wspólnie chcemy rozwijać innowacyjne rozwiązania odpowiadające na wyzwania związane z transformacją energetyczną, dekarbonizacją przemysłu i gospodarką obiegu zamkniętego.
Połączenie wiedzy i doświadczenia Politechniki Śląskiej z potencjałem badawczym i wdrożeniowym Łukasiewicz – IMN stwarza realne możliwości realizacji projektów o strategicznym znaczeniu dla gospodarki i przemysłu.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie i cieszymy się na kolejne wspólne inicjatywy! 🚀