07/03/2026
"Długo musieliśmy czekać na decyzję o wprowadzeniu klas energetycznych w Polsce. Wszystko jednak wskazuje na to, że do końca czerwca 2026 roku na świadectwach charakterystyki energetycznej pojawi się klasa – od A+ do G."
Planowany podział ma być więc podobny do tego obowiązującego obecnie w przypadku sprzętu AGD takiego jak m.in. lodówka czy pralka.