26/02/2025
🏗️ Nowy Rok, Nowe Wyzwania! 🔨
Miniony rok był dla nas niezwykle intensywny – zakończyliśmy wiele ciekawych projektów, a harmonogram mieliśmy wypełniony po brzegi! 📆💪
Praca wre, a my z dumą realizujemy kolejne inwestycje!
A co przed nami? Rok 2025 zapowiada się równie ekscytująco! Już teraz możemy ogłosić, że podpisaliśmy umowę na projekt "Renowacja zwiększająca efektywność energetyczną budynków użyteczności publicznej w Witkowie". 🏢♻️
To ogromne przedsięwzięcie, które pozwoli na modernizację budynków i poprawę ich energooszczędności.
Szkoła w Witkowie do termomodernizacji
Wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki podpisał umowę z firmą Usługi Remontowo-Budowlane Mateusz Kapuła z siedzibą w Jaczkowie na modernizację gminnych budynków w Witkowie.
W zakresie prac przewidziano termomodernizację budynków w Witkowie nr 89 i 89A poprzez wykonanie m.in. docieplenia ścian, wymianę stolarki okiennej, przebudowę systemu grzewczego wraz z montażem pompy ciepłą, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wymianę instalacji elektrycznej.
Zadanie pn. Renowacja zwiększająca efektywność energetyczną budynków użyteczności publicznej w Witkowie realizowane jest w ramach naboru Priorytet nr 9 "Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku" Działania nr 9.5 "Transformacja środowiskowa". Całkowita wartość z dwóch umów opiewa na kwotę blisko 2,5 mln zł.
Czarnoborski samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie prawie 2 mln zł.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska