Asplant Skotniccy Spółka Jawna

Asplant Skotniccy Spółka Jawna Polski producent preparatów do zwalczania szkodników.

30 lat temu zaczął pracę w Asplancie Sebastian, wtedy jeszcze uczeń technikum. W Asplancie w sumie pracowało 6 osób - w ...
25/02/2026

30 lat temu zaczął pracę w Asplancie Sebastian, wtedy jeszcze uczeń technikum.

W Asplancie w sumie pracowało 6 osób - w tym dwóch prezesów - więc każdy robił wszystko. Seba obsługiwał produkcję, konfekcję, magazyn, transport i szmatę. Wtedy mopów jeszcze nie było. Do tego był mechanikiem, hydraulikiem, kopał rowy i zastawiał pułapki na złodziei. Tak zaczynał Asplant.

Seba rósł wraz z Asplantem - patrząc na załączone zdjęcia – także w sposób dosłowny. Przez ostatnie lata – już jako Dyrektor Produkcji - rowów nie kopie, ale czasem można go zobaczyć przy linii, a jak ktoś ma szczęście to i z mopem. Bo Sebastian nie pracuje w Asplancie, on jest Asplantem.

To oczywiście zbieg okoliczności, ale połączmy te dwa fakty: Seba właśnie obchodzi 30 lecie pracy w firmie, a jednocześnie wystawiamy już pierwsze faktury z naszej nowej spółki – Asplant Factory Sp. z o.o. Ta nowa zupełnie spółka w Grupie Asplant , będzie się zajmować produkcją zarówno naszych produktów, jak i produkcją zleconą.

Jak to się łączy z Sebą? Ano tak, że Sebastian w Asplant Factory jest nie tylko Członkiem Zarządu, ale także równoprawnym udziałowcem.

Członek Zarządu, Dyrektor Produkcji, Sebastian Asplant Zawada.
Udziałowiec, Partner, Przyjaciel.

Seba dzięki za te 30 lat, prosimy o następne.

Drodzy!Zdrowia, spokoju i czasu z najbliższymi życzymy Wam i sobie na te piękne święta. Wesołych Świąt!
22/12/2025

Drodzy!
Zdrowia, spokoju i czasu z najbliższymi życzymy Wam i sobie na te piękne święta.
Wesołych Świąt!

To jest Paweł.Paweł dowiedział się, że już od jutra wchodzą na rynek nasze nowe dwa produkty:·       Eliminator Kwasu Ma...
12/08/2025

To jest Paweł.
Paweł dowiedział się, że już od jutra wchodzą na rynek nasze nowe dwa produkty:
· Eliminator Kwasu Masłowego, zażyczony przez Leszek Teschner a przetestowany w boju przez Elzbieta Suszczynska i Dariusz Gurdak produkt do usuwania odoru kwasu masłowego wszędzie tam, gdzie ktoś „życzliwy” go zostawi swojej konkurencji lub byłemu małżonkowi.

· Eliminator Granulat – długodziałający eliminator odorów w granulkach do stosowania w piwnicach, łazienkach, przy kuwetach kocich, przy kubłach na śmieci, słowem wszędzie tam, gdzie odór się utrzymuje i chcemy go zwalczać na dłużej.

Paweł nie chciał czekać do jutra i przyjechał do nas aż z Mrągowa by być pierwszym klientem na wspomniane środki. Paweł zainwestował specjalnie w nowiutkie niczym nieskalane auto, by nasze nowe produkty jechały przez pół Polski jak na to zasługują.

Paweł dostał zatem nowiutki, pasujący do samochodu asplantowy polar należny pierwszemu klientowi na nowy produkt.

Bądź jak Paweł. Ale od jutra. No, chyba, że masz nowiutkie auto – wtedy zapraszamy już dzisiaj do nas do Jaworzna. Od jutra wysyłamy.

Drodzy!Niech Wam będzie dobrze!
20/12/2024

Drodzy!
Niech Wam będzie dobrze!

Już za kilka dni wybory w Stanach. Może warto przypomnieć?
30/10/2024

Już za kilka dni wybory w Stanach. Może warto przypomnieć?

Wstrzymaliście oddech czekając na wyniki wyborów w USA?

To chyba jedyny na świecie przypadek, w którym urzędujący Prezydent oświadczył przed wyborami, że w przypadku gdyby przegrał wybory – to będą z całą pewnością sfałszowane. Wybory przegrał – więc zgodnie z obietnicą, uznał je za sfałszowane. Trzeba przyznać – dotrzymuje obietnic. Pana Trumpa jednak zbyjemy milczeniem.

W zamian przyjrzyjmy się dziwacznej ordynacji. W USA w wyborach powszechnych nie wybiera się bowiem prezydenta, tylko elektorów, którzy potem wybierają prezydenta. Elektorów jest w sumie tylu, ilu łącznie jest senatorów i kongresmenów plus trzech. Ich ilość jest proporcjonalna do ilości mieszkańców w poszczególnych stanach. Zasada jest prosta – wszyscy stanowi elektorzy mają obowiązek zagłosowania na tego kandydata, który w danym stanie zyskał większość (zasada „zwycięzca bierze wszystko”). Ale by nie było za prosto – zasada ta nie dotyczy dwóch stanów : Nebraska i Maine, gdzie jedynie po dwóch elektorów senatorskich tak głosuje, Ci przypisani do miejsc w kongresie głosują tak, jak wyborcy w ich okręgach a nie w całym stanie.

Skomplikujmy to jeszcze. Elektorzy wskazywani są przez partię wygrywającą w danym stanie i składają przysięgę, że zagłosują tak, jak partia którą reprezentują. Ale zdarzyło się w historii 71 tzw. „wiarołomnych elektorów” (faithless elector), Którzy zagłosowali wbrew przysiędze. Nigdy jednak nie wpłynęło to na wynik wyborów. Są też cztery stany, które zadeklarowały, że będą wskazywać takich elektorów, którzy oddadzą głos nie tak jak chcą wyborcy tych właśnie stanów, tylko zgodnie z ilością głosów w całym USA. Nigdy jednak nie sprawdzono, czy tak faktycznie będzie, bo to stany demokratyczne, a od czasu tej deklaracji zawsze (licząc głosy całego USA) wygrywał demokratyczny kandydat, co oczywiście nie przekładało się zawsze na zwycięstwo w wyborach. Czy rozumiecie Państwo więc dlaczego tego dziwacznego systemu bronią jak niepodległości Republikanie? Gdyby nie elektorzy – Republikanie od dawna nie mieliby swojego Prezydenta.

Skąd wziął się taki system? Pomysł powstał w 1787 roku. Początkowo wyboru miał dokonać kongres, a system elektorski to kompromis między wyborem „partyjnym” a głosem ludu. A dlaczego nie głos ludu?
Przypomnijmy, w 1787 roku czarni nie mieli prawa głosu. Gdyby głosowanie było powszechne - południe, gdzie mieszkało znacznie więcej ludzi miałoby w sumie (po wykluczeniu czarnych) mniej do powiedzenia niż północ. Ponieważ liczba elektorów dla danego stanu uzależniona jest od ilości zamieszkujących go mieszkańców – w ramach kompromisu uznano, że każdy czarnoskóry mieszkaniec liczony będzie jako 0,7 człowieka dając w ten sposób dodatkowe głosy stanom południowym. To jednak wykluczało głosowanie powszechne.

Ostatnie wybory nie były jednak wcale ani pierwszą, ani najbardziej spektakularną walką o zmianę wyniku, nie były też pierwszymi wyborami w których padał zrzut sfałszowania.

21 lat temu do wyścigu o fotel prezydenta stanął urzędujący v-ce prezydent Al Gore i Republikanin George Bush. Al Gore wygrał w głosowaniu powszechnym, ale George Bush wygrał w 30 stanach, podczas gdy jego przeciwnik w 21. Dało to wynik 271 do 266 w głosach elektorskich na rzecz Busha.

Kluczowym dla opowieści był stan Floryda, gdzie przewaga Busha wynosiła oficjalnie tylko 537 głosów. Głównym argumentem Demokratów był fakt, że na kilka dni przed wyborami z list wyborczych skreślono ponad 50 tyś. wyborców, z których większość to zarejestrowani wyborcy demokratów. Władze Florydy tłumaczyły to „błędami technicznymi” ale nie zgodziły się na dopuszczenie tych osób do wyborów argumentując, że „prawo nie może działać wstecz”. Tyle, że te władze Florydy to niejaki Jeb Bush, prywatnie brat kandydata.

Sprawa trafiła więc do Sądu najwyższego, gdzie Republikanie mieli przewagę jednego sędziego i stosunkiem głosów 5/4 odrzucili wniosek o ponowne przeliczenie głosów w tym stanie. Al Gore mający przecież znacznie bardziej uzasadnione powody by czuć się oszukanym uznał jednak wynik.

Za 21 tygodni obchodzimy 30 urodziny Asplantu. No dobra, za 20, ale w zeszłym tygodniu pomyliliśmy cyferki.. 😉) Nadrabiamy więc 21, w przyszłym będzie 19. Uznajemy ten wynik.

Nie byłoby Asplantu gdyby nie przypadkowe spotkanie na kolacji ze striptisem w trakcie Międzynarodowych Targów Taropak w Poznaniu z sąsiadami z Jaworzna - współwłaścicielami firmy Agropak. Ostatecznie uczestnicy spotkania striptisu nie zobaczyli, ale przez pierwsze 20 lat Agropak był największym odbiorcą naszych produktów. Dziękujemy.

A jak by ktoś chciał wiedzieć kto nie przyjął 1 miliona nagrody - to zapraszamy na nasz Instagram: IG:asplant_skotniccy

Jak wiadomo - z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. My akurat wyszliśmy jak na załączonym, czyli z wyróżnieniem F...
17/10/2024

Jak wiadomo - z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu.
My akurat wyszliśmy jak na załączonym, czyli z wyróżnieniem Forbes’a dla firm rodzinnych.

To miła nagroda, do której nie trzeba się zgłaszać, nie trzeba za nią zapłacić, nie trzeba prężyć muskułów i malować trawy na zielono. Po prostu któregoś dnia ktoś do Ciebie zadzwoni, zaprosi na galę i publicznie doceni. A jeszcze znany i ceniony fotograf sportowy zdjęcie za darmochę cyknie. Fanfary, kwiaty, wielbiciele i wielbicielki.

Kolejny diamencik jest nasz. Jak widzicie już biegniemy po następny. Normalnie diamentowa liga 😉

25/09/2024

Szanowni Państwo!
Asplant Akademia we współpracy z Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji zaprasza do udziału w Konferencji: "Powódź a Higiena: Skuteczne Metody Dezynfekcji i Dezynsekcji"

Program konferencji, dodatkowe informacje oraz zgłoszenia na stronie: https://pspddd.pl/konf-higiena-10-2024/

Zapraszamy do uczestnictwa!

09/08/2024

Ładny tydzień przed nami: w czwartek święto a na piątek też mamy już plany. Asplant jak co roku w długi sierpniowy weekend nie pracuje. Zapraszamy wcześniej i później :)
To już za tydzień!
A Wy pracujecie? Czy może jak my planujecie a to Norwegię, a to Pragę, a to Karkonosze..?

A gdzież to stoi nasze asplantowe autko? A stoi mili Państwo pod Szkoła Podstawowa nr 18 im. Tadeusza Kościuszki w Jawor...
05/06/2024

A gdzież to stoi nasze asplantowe autko?
A stoi mili Państwo pod Szkoła Podstawowa nr 18 im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie

A jeśli tak, to być może domyślacie się Państwo, że będę pisał o naszych ulubionych projektach współkreacji przestrzeni szkolnej. To już kolejna „nasza” szkoła, tym razem w ramach projektu "Szkoła z Klimatem", którego beneficjentem jest Jaworznicka Izba Gospodarcza a Asplant dumnym partnerem.

O co chodzi z tą współkreacją? Ano młodzież chodzi z architektami (dziękujemy Maria Skotnicka i Agnieszka Czachowska) po szkole i kombinuje co by tu zmienić, by było lepiej, piękniej i wygodniej. Powstaje kilka projektów, uczniowie głosują, wybierają najlepszy i bach!! Szkoła tak się właśnie zmienia.

Ale nie ma nic za darmo, trzeba sobie te zmiany samemu zrobić. Fakt, ktoś zapłaci za piłkarzyki i farbę, ale trzeba jeszcze to złożyć, poustawiać, wyszlifować i pomalować. W projekcie więc nie tylko samemu się wymyśliło co by tu zmienić, ale i samemu w dużej mierze to potem wykonało. Współkreacja.

A potem już tylko zachwyt. Dzisiaj jedna dziewczynka po zobaczeniu indiańskiego wigwamu zakrzyknęła: łał, jakie fajne!!! A potem dwa pytania: można tam wejść? I drugie: a kiedy to zabiorą?

Nigdy. Tak sobie wymyśliliście, tak sobie rozłożyliście i tak już będziecie mieć. Cudownie widzieć skaczące z radości dziecko. Uwielbiamy te projekty. Jutro kolejna szkoła.

Dziękuję dziewczynom z Współkreacja szkolnych przestrzeni za kolejną już możliwość uczestniczenia w tym projekcie.
Dziękuję także Tomkowi i Krzyśkowi z asplantowej załogi za pomoc dzieciakom tam gdzie jej potrzebowali.


Adres

Ulica Solskiego 16
Jaworzno
43-600

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Telefon

+48327530917

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Asplant Skotniccy Spółka Jawna umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Asplant Skotniccy Spółka Jawna:

Udostępnij

Kategoria