23/02/2023
Ku przestrodze:
Ta p***a jest bardzo tania. Naprawdę tania. Można ją kupić na Allegro i chyba tylko tam, bo nawet nie ma polskiej strony internetowej.
Urządzenie zostało kupione przez Pana, który myślał, że nabywa urządzenie o mocy 12kW. 2 wentylatory sugerują nawet dużą moc.
Niestety p***a ta ma 6kW mocy na grzejnikach, czyli mniej niż połowę oczekiwanej. To urządzenie nie ma prawa zagrzać domu, do którego zostało zamontowane.
Aby tego było mało, do początkowej ceny trzeba było dokupić:
- pompę obiegową, bo w PC nie ma jej w ogóle
- grzałkę, bo wbudowana ma tylko 2kW
- duży bufor, bo p***a nie ma możliwości sterowania krzywą grzewczą (pogodówką), co dodatkowo podnosi koszt eksploatacji oraz obniża wydajność i sprawność.
Biorąc pod uwagę fakt, że na tę pompę też nie dostanie się dotacji, wychodzi, że w sumie inwestor zapłacił więcej za mniej.