11/05/2026
Tak, to już TEN dzień. 📅 Święto, które istnieje od lat, bo ma już 20-letni staż: Dzień bez Śmiecenia. W Polsce koordynowany przez Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. ♻
Mamy okazje do świętowania, ale też do refleksji: czy naprawdę potrzebujemy specjalnego dnia, żeby nie śmiecić? 🤔
Mimo wszystko pokażmy, że ten dzień ma znaczenie:
• wrzućmy odpady tam, gdzie trzeba 🚮
• podnieśmy z ziemi coś, co ktoś niefrasobliwie porzucił (level hard) 🙌
• przypomnijmy sobie i innym, że planeta to nie kosz na wszystko. ⚠
I jeszcze wyzwanie: 2⃣4⃣24 godziny bez śmiecenia. Pozornie proste, ale w praktyce to seria świadomych decyzji. Zobaczcie, ile razy dziennie macie okazję wybrać dobrze – przede wszystkim nie produkując śmieci!
❗ W ramach tegorocznej kampanii REKOPOL przygotował trwający w dniach 12-19 maja konkurs, w którym można wygrać vouchery do Centrum Nauki Kopernik oraz zestawy gadżetów. 🏆🤯. Szczegóły poniżej:
www.facebook.com/dzienbezsmiecenia