Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. Eksperci w budownictwie podziemnym. Realizujemy projekty górnicze, wiertnicze, tunelowe a także infrastrukturalne. ⚒

Rekrutujemy! Dołącz do naszego zespołu!Elektromonter / Robotnik niewykwalifikowany pod ziemią👉 https://rekrutacja.kghm.c...
27/05/2026

Rekrutujemy! Dołącz do naszego zespołu!

Elektromonter / Robotnik niewykwalifikowany pod ziemią
👉 https://rekrutacja.kghm.com/Recruitment/Details/8652

Specjalista ds. przygotowania produkcji na powierzchni
👉 https://rekrutacja.kghm.com/Recruitment/Details/8657

Kierownik robót specjalności elektrycznej na powierzchni
👉 https://rekrutacja.kghm.com/Recruitment/Details/8656

Inżynier budowy specjalności budowlanej na powierzchni
👉 https://rekrutacja.kghm.com/Recruitment/Details/8655

Inżynier budowy specjalności instalacyjnej na powierzchni
👉 https://rekrutacja.kghm.com/Recruitment/Details/8654

Inżynier budowy specjalności elektrycznej na powierzchni
👉 https://rekrutacja.kghm.com/Recruitment/Details/8653

Jeśli szukasz nowych wyzwań zawodowych, chcesz rozwijać swoje kompetencje i pracować przy ambitnych projektach - zapraszamy do aplikowania!

Szczegóły ofert znajdziecie w załączonych ogłoszeniach.

Mówią, że górnik to zawód dla twardzieli. Ale my wiemy swoje - żaden twardziel z lampką na czole nie dorówna mamie, któr...
26/05/2026

Mówią, że górnik to zawód dla twardzieli. Ale my wiemy swoje - żaden twardziel z lampką na czole nie dorówna mamie, która ogarnia dom, rodzinę i jeszcze zdąży zapytać, czy zjadłeś obiad.

Wszystkim Mamom, które zawsze wiedzą, kiedy coś jest nie tak, zanim zdążymy jeszcze cokolwiek powiedzieć, i które przez całe życie trzymają za nas mocno kciuki, składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, spokoju, chwil tylko dla siebie, zasłużonego odpoczynku i weekendów bez listy rzeczy do zrobienia! ❤💐

Kilkaset metrów pod ziemią, nowoczesne technologie, organizacja pracy i codzienne funkcjonowanie kopalni od środka. Tak ...
25/05/2026

Kilkaset metrów pod ziemią, nowoczesne technologie, organizacja pracy i codzienne funkcjonowanie kopalni od środka. Tak wyglądała wizyta studentów III roku Inżynierii Górniczej AGH w kopalni KGHM O/ZG Rudna. ⛏️

Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z realiami pracy pod ziemią i okazja, by zobaczyć, jak teoria ze studiów wygląda w praktyce.

Więcej o wizycie: link w komentarzu

12/05/2026
Szanowni Państwo,W piątek 8 maja 2026 r. odbyło się kolejne spotkanie Zarządu PeBeKa S.A. z Komitetem Strajkowym. Zarząd...
09/05/2026

Szanowni Państwo,

W piątek 8 maja 2026 r. odbyło się kolejne spotkanie Zarządu PeBeKa S.A. z Komitetem Strajkowym. Zarząd przystąpił do rozmów z pełną gotowością do osiągnięcia porozumienia i po raz kolejny przedstawił konkretną, kompleksową propozycję poprawy warunków wynagradzania oraz wzrostu świadczeń socjalnych.

Uwzględniając sytuację finansową spółki oraz oczekiwania załogi, Zarząd PeBeKa S.A. zaproponował średni wzrost wynagrodzenia o 10,79%, w tym:
- Wzrost stawek płacy zasadniczej o 5,5% od 1 kwietnia 2026 r., a nie jak proponowano wcześniej od 1 października.
- Przeszeregowania 10% załogi od 1 kwietnia 2026 r., a nie jak proponowano wcześniej od 1 lipca 2026 r.
- Wzrost podstawy do wyceny ekwiwalentu za deputat węglowy z 1 000 zł do 1 601,70 zł za tonę od 1 stycznia 2026 r.
- Zapomogę wiosenno-letnią w wysokości 1 200 zł.
- Wzrost składki PPE z 6% do 7% od 1 stycznia 2026 r.
- Wzrost dodatków wynikających ze wzrostu minimalnego wynagrodzenia od 1 stycznia 2026 r.

Na wymienione powyżej rozwiązania Spółka przeznaczy łącznie dodatkową kwotę 41,3 mln zł. Składa się na nią: zmiana stawki płacy zasadniczej (12,6 mln zł), przeszeregowanie (2,2 mln zł), ekwiwalent za deputat węglowy (12,8 mln zł), zapomoga (2,7 mln zł), wzrost stawki PPE (8,9 mln zł) oraz dodatki wzrostu minimalnego wynagrodzenia (1,8 mln zł).

Mimo otwartości Zarządu PeBeKa na dialog ze stroną społeczną, propozycja wzrostu średniego wynagrodzenia o 10,79% w skali roku została odrzucona. Stanowisko strony społecznej ogranicza się wyłącznie do żądania wzrostu stawek zasadniczych o 6,8% od 1 stycznia 2026 r., bez gotowości uwzględnienia sytuacji i perspektyw spółki oraz szerszego kontekstu polityki wynagrodzeń. Znajduje to odzwierciedlenie w wybiórczym, a przez to nie rzetelnym informowaniu pracowników o przebiegu rozmów i propozycjach Zarządu spółki – w komunikatach Komitetu Strajkowego mowa wyłącznie o proponowanych stawkach zasadniczych.

Zarząd wielokrotnie informował partnerów społecznych, że realizacja postulatu Komitetu Strajkowego w proponowanym kształcie oznaczałaby dla Spółki utratę konkurencyjności, a w konsekwencji stabilności finansowej i możliwości utrzymania miejsc pracy.

Jednocześnie, bezkompromisowa postawa związków zawodowych powoduje, że pracownicy wciąż czekają na rozstrzygnięcia, które przekładają się na ich wynagrodzenia. Brak woli porozumienia ze strony Komitetu Strajkowego uniemożliwia Spółce wypłatę świadczeń dla pracowników na nowych, lepszych warunkach.

Oczekujemy, że strona społeczna wykaże się odpowiedzialnością za losy PeBeKi oraz jej pracowników i w trakcie kolejnej rundy rozmów zaprezentuje konstruktywne stanowisko. Spotkanie Zarządu z Komitetem Strajkowym zaplanowane jest na wtorek, 12 maja 2026 r., godz. 11:30. Zarząd przystąpi do niego w dobrej wierze, z otwartością na argumenty i chęcią zawarcia porozumienia. Nie tracimy nadziei, że przedstawiciele Komitetu Strajkowego wykażą takie samo nastawienie. Liczymy, że głos rozsądku i odpowiedzialność przeważy, a porozumienie zostanie podpisane jak najszybciej. Jest ono w interesie nas wszystkich.

Zarząd PeBeKa S.A.

Są takie dni, do których chce się wracać. I właśnie jeden z nich jest za nami. Spotkanie z emerytami PeBeKa S.A. to zaws...
05/05/2026

Są takie dni, do których chce się wracać. I właśnie jeden z nich jest za nami. Spotkanie z emerytami PeBeKa S.A. to zawsze coś więcej niż tylko chwila przy wspólnym stole. To rozmowy, które mogłyby trwać bez końca, mnóstwo wspomnień i ludzie, bez których tej historii po prostu by nie było. Do tego atmosfera, która sprawia, że chce się wracać.
Wśród tych chwil był też moment szczególny - wręczenie kordzików. Symboliczny gest wdzięczności dla tych, którzy przez lata budowali naszą firmę i zostawili tu część siebie. Dziękujemy za obecność, za lata oddanej pracy i wspólnie spędzony czas!

Najlepsze życzenia od PeBeKa S.A.
04/05/2026

Najlepsze życzenia od PeBeKa S.A.

Drodzy Pracownicy, Zarząd PeBeKa S.A. informuje, że zgodnie z propozycją przedstawioną w trakcie mediacji na wzrost fund...
27/04/2026

Drodzy Pracownicy,
Zarząd PeBeKa S.A. informuje, że zgodnie z propozycją przedstawioną w trakcie mediacji na wzrost funduszu płac w 2026 r. zabudżetowano:
• wzrost od 1 stycznia 2026 r. podstawy do wyceny ekwiwalentu za deputat węglowy z 1 000 zł do 1 601,70 zł za tonę, • przeszeregowania 10% stanu załogi od 1 lipca 2026 r.,
• wzrost stawki płacy zasadniczej o 5,5% od 1 października 2026 r. (dla pracowników wynagradzanych wg ZUZP oraz Regulaminu budowlanego),
• wzrost składki PPE z 6% do 7% od 1 stycznia 2026 r.,
• wypłatę zapomogi wiosenno-letniej z ZFŚS w kwocie 1 500 zł brutto na pracownika oraz możliwość podjęcia rozmów w sprawie wypłaty zapomogi jesienno-zimowej po zakończeniu III kw. 2026 r. przy uwzględnieniu sytuacji finansowej i ekonomicznej spółki,
• wypłatę nagrody za zysk za 2025 r. w pełnej wysokości, tj. 8,5% indywidualnego wynagrodzenia rocznego pracownika,

które spowodują, że planowany wzrost wartości średniego miesięcznego wynagrodzenia o ok. 1106 zł brutto na pracownika.

Jednocześnie przypominamy, że Komitet Strajkowy w PeBeKa S.A. zarządził referendum strajkowe w dniach 27–30 kwietnia 2026 r. Jego wynik zdecyduje o możliwości zorganizowania strajku, który oznacza czasowe powstrzymanie się od pracy i zgodnie z przepisami - brak prawa do wynagrodzenia za ten okres. Warto mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji o udziale w akcji strajkowej.

Na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Rozdział 4 „Strajk”, art. 23), udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych. W okresie strajku pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz innych uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia, a czas przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia.

Ponadto Zarząd pragnie zwrócić uwagę, że ewentualny strajk wiąże się z istotnymi ryzykami, w tym:
• możliwością nieosiągnięcia dodatniego wyniku finansowego Spółki za 2026 r., co skutkować będzie brakiem podstaw do wypłaty nagrody za zysk,
• ograniczeniem środków na inwestycje i rozwój Spółki,
• długofalowymi konsekwencjami dla stabilności ekonomicznej i bezpieczeństwa miejsc pracy.

Zachęcamy do spokojnego i świadomego przeanalizowania sytuacji. Decyzja o udziale w referendum i ewentualnym strajku jest indywidualna i powinna uwzględniać wszystkie argumenty oraz możliwe konsekwencje zarówno dla Pracownika, jak i dla Spółki.

Zarząd PeBeKa S.A.

27/04/2026

Zakończyliśmy sobotni dyżur dla Akademickiego Biura Karier na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Dziękujemy za duże zainteresowanie stoiskiem Przedsiębiorstwem Budowy Kopalń PeBeKa S.A..

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszą ofertę oraz porozmawiać ze studentami o możliwościach rozwoju w PeBeKa S.A.. Nasze przedstawicielki dzieliły się wiedzą i doświadczeniem, przybliżając specyfikę pracy w branży górniczo-inżynieryjnej. Dodatkowe atrakcje, takie jak quiz Kahoot i gra zręcznościowa, spotkały się z dużym zaangażowaniem uczestników.
PeBeKa S.A. konsekwentnie rozwija swoje działania, pozostając na bieżąco z trendami i aktywnie wspierając rozwój młodych talentów oraz współpracę ze środowiskiem akademickim.

Dziękujemy za wszystkie rozmowy i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.

Drodzy Pracownicy,w związku z otrzymaną informacją od Komitetu Strajkowego w PeBeKa S.A. o planowanym przeprowadzeniu re...
24/04/2026

Drodzy Pracownicy,
w związku z otrzymaną informacją od Komitetu Strajkowego w PeBeKa S.A. o planowanym przeprowadzeniu referendum strajkowego w dniach 27-30.04.2026 r. Zarząd Spółki pragnie przekazać kilka istotnych informacji.

Wyniki referendum rozstrzygną o możliwym zorganizowaniu strajku, który wiąże się z czasowym powstrzymaniem od wykonywania pracy, a tym samym zgodnie z obowiązującymi przepisami z brakiem prawa do wynagrodzenia za ten okres. Warto mieć tę okoliczność na uwadze przy rozważaniu ewentualnego zaangażowania w akcję strajkową.

Na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Rozdział 4 „Strajk”, art. 23), udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych. W okresie strajku pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz innych uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia, a czas przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia.

Zachęcamy jednocześnie do spokojnego i świadomego przeanalizowania sytuacji. Podjęcie decyzji w tej sprawie pozostaje indywidualną kwestią każdego Pracownika i warto, aby była poprzedzona rozważeniem wszystkich argumentów oraz możliwych konsekwencji zarówno dla Pracownika, jak i Spółki.

Zarząd PeBeKa S.A.

Nie każda lekcja dzieje się w klasie. Czasem zaczyna się od rozmowy z ludźmi, którzy na co dzień pracują w branży. Tak w...
23/04/2026

Nie każda lekcja dzieje się w klasie. Czasem zaczyna się od rozmowy z ludźmi, którzy na co dzień pracują w branży. Tak właśnie było podczas Dnia Pracodawcy w krośnieńskiej „Naftówce”. Uczniowie, eksperci i przedstawiciele firm spotkali się w jednym miejscu, żeby porozmawiać o tym, jak wygląda praca w sektorze naftowo-gazowniczym i jakie kompetencje będą kluczowe w najbliższych latach.

Ważnym punktem wydarzenia było podpisanie umowy o współpracy z PeBeKa S.A. - krok, który jeszcze mocniej łączy edukację z przemysłem i daje uczniom realne możliwości rozwoju zawodowego. Nasz przedstawiciel Jan Lubaś, podkreślał przy tym, jak duże znaczenie ma bezpośredni kontakt z młodymi ludźmi i wspólne budowanie przyszłych kadr branży.

„Naftówka” to jedyna taka szkoła w Polsce kształcąca w kierunkach naftowo-gazowniczych. Tu teoria naprawdę spotyka się z praktyką, a przyszłość branży zaczyna się szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Zdjęcia: Krosno112.pl

Adres

Marii Skłodowskiej-Curie 76
Lubin
59-301

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria