06/04/2023
Drugi etap prac zakończony 😎.
Baza EPS-100 o grubości 20cm, spadki EPS-100 od 5cm z 2% spadkiem, wyklejone na mijankę, z pianowaniem wszystkich łączeń pianą niskoprężną aby uniknąć powstawania mostków termicznych 🤓.
W celu odprowadzania wody deszczowej do odpływu zastosowano kontrspadki, a pod ściany attyki i budynku kliny o wysokości 8cm, żeby w przyszłości zapobiegać załamywaniu się papy.
Kolejną warstwę stanowi papa samoprzylepna Werner G200 S30 grubość 3mm, wcześniej przez attyki zostały zamontowane przepusty attykowe o średnicy 110mm i przepusty awaryjne o średnicy 100mm.
Na wierzch została przygrzana 🔥 papa nawierzchniowa Technonicol AJ-20 modyfikowana SBS do -20 stopni o gęstości wkładki 250gr/m2 z włókniny poliestrowej i grubości 5,2mm💪. W połączeniu z papą samoprzylepną powstaje izolacja o grubości ponad 8mm, która zapewnia zdecydowanie lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne ( spadające gałęzie, odśnieżanie, przypadkowe uszkodzenia związane z pracami serwisowymi na dachu) niż membrany dachowe EPDM mające grubości od 0,6mm do 1,8mm🤔, przy czym koszt tej grubszej to niemal 90zl/m2 🤑(koszt dwóch warstw papy to 51zl).
Zgodnie z sztuką dekarską, pierwsza została wygrzana płaska część, zostały wywołane kiele do odprowadzania wody a następnie zostały ogrzane attyki z zachowaniem minimum 10cio centymetrowego zakładu pionowego 🧐. Zostały również zamontowane kominki wentylacyjne mające za zadanie odprowadzanie pary wodnej (kondensacja) z warstwy izolacyjnej co zapobiegnie w przyszłości powstawaniu pustych pęcherzy i wybrzuszeń pod papą oraz zawilgoceniu izolacji (prowadzi do utraty właściwości izolacyjnych)😱. Powstałe otwory w celu uniknięcia przenikania zimna wypełniamy granulatem styropianowym umożliwiającym swobodne przemieszczanie się pary wodnej poza warstwę izolacyjną💨.
Kolejny etap, montaż czapek jeszcze przed Nami 😃. Na wykonane prace udzielamy 60 miesięcy GWARANCJI na szczelność pokrycia (po takim czasie dobrej jakości dobrze zgrzana papa będzie służyć ponad 20lat!!!) . Pozdrawiam.