26/09/2019
Od 1 września bieżącego roku ruszył nabór wniosków na zakup i montaż przydomowej instalacji OZE zlokalizowanej na terenie miasta stołecznego Warszawy, w tym instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Warszawiacy mogą liczyć na 40% bezzwrotne dotacje.
15 tys. złotych pożyczki – na tyle może liczyć każdy mieszkaniec Warszawy ubiegający się o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Dotacja może pokryć maksymalnie 40% kosztów instalacji i jest całkowicie bezzwrotna. Finansowanie pochodzi z opłat i kar środowiskowych, takich jak pobór wody czy za składowanie śmieci.
Przyznanie dotacji uzależnione jest od ilości środków finansowych w budżecie m.st. Warszawy. Złożenie wniosku o udzielenie finansowania nie jest równoznaczne z przyznaniem wsparcia, a do rozpoczęcia realizacji inwestycji można przystąpić dopiero po zawarciu umowy o udzielenie dotacji z m.st. Warszawa. Dotacje nie są udzielane na inwestycje polegające na zakupie i montażu urządzeń wytwarzających ciepło (kolektory słoneczne, pompy ciepła), w przypadku zasilania obiektu ciepłem z miejskiej sieci ciepłowniczej.
Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej BIP m.st. Warszawy, w Biurze Ochrony Środowiska i w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy. Wnioski należy składać w Biurze Ochrony Środowiska, pl. S. Starynkiewicza 7/9, IV piętro, pokój 404 i 405
http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/biura_urzedu/OS/dofinansowanie_przedsiewziec/inne/Ochrona+Powietrza+Dofinansowanie.htm
BIP > Menu podmiotowe > Biura Urzędu > Biuro Ochrony Środowiska > Dofinansowanie realizacji przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej > Osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, fundacje i inne > Wykorzystani...