Bioenga - Hybrydowe Grzejniki Podtynkowe 3thermo

Bioenga - Hybrydowe Grzejniki Podtynkowe 3thermo 3THERMO to idea ekologicznego, zdrowego i taniego ciepła. Oszczędność energii jest kluczem do pr

04/09/2022

Somewhere…:)

W jaki sposób należy dobierać grzejniki podtynkowe, jaką mają moc?Moc grzejnika zależna jest od temperatury zasilania, p...
25/07/2021

W jaki sposób należy dobierać grzejniki podtynkowe, jaką mają moc?

Moc grzejnika zależna jest od temperatury zasilania, przepływu oraz oporu grzewczego masy, w której umieszczamy grzejnik.

Z uwagi na bardzo szeroki zakres pracy, grzejnik możemy dobierać w układzie płaszczyznowym niskotemperaturowym, a także wysokotemperaturowym (max 60*C zgodne z obecnymi ograniczeniami unijnymi).

Dla uproszczonego doboru w nowobudowanych inwestycjach można przyjąć założenie, że jeden grzejnik ogrzewa 5m2 powierzchni użytkowej.

Grzejnik podtynkowy – najtańszą formą ogrzewania "W ostatnich latach bardzo zmieniło się nasze podejście do oszczędności...
13/06/2021

Grzejnik podtynkowy – najtańszą formą ogrzewania

"W ostatnich latach bardzo zmieniło się nasze podejście do oszczędności energii. Można by oczywiście mówić, że to za sprawą rosnącej świadomości ekologicznej naszego cywilizowanego społeczeństwa, jednak prawda jest oczywista i chodzi tylko o to, że energia z roku na rok jest coraz droższa.

Nie chcę tu głosić teorii spiskowych jednak nie od dziś wiadomo, że gospodarkę czy raczej popyt należy sztucznie stymulować. Niestety nie w każdej dziedzinie przemysłu wystarczy ogłosić nową rewolucyjną technologię, która sprawi że wszyscy jej zapragniemy i rzucimy się do półek sklepowych. Nie zawsze można też inspirować ludzi do wydawania pieniędzy sterując zmieniającą się modą, czy powszechną dezinformacją na temat potrzeb, których wcale nie potrzebujemy. Czasami niestety dochodzi do działań w których zazwyczaj niedouczone społeczeństwo daje swoje przyzwolenie dla gruntownych zmian i wzrostu cen. Niekiedy jest to rzeczywiście potrzebne, a nieraz to tylko „złoty interes” tych co posiadają wiedzę. Nie zmieniliśmy tego zabawnego procederu od czasów starożytnych, kiedy to kapłani dla osiągnięcia swoich celów straszyli wiernych zaćmieniem słońca.

Pamiętam jak po raz pierwszy w 1985 r. ogłoszono powstanie dziury ozonowej. Pamiętam dokładnie, jak we wszystkich mediach budowano efekt kuli śnieżnej złożonej z wątpliwości i katastroficznych wizji dla całej ludzkości. Pytanie, czy odkryliśmy wtedy coś czego w rzeczywistości byliśmy bezpośrednią przyczyną, czy też dokonaliśmy wiekopomnego odkrycia kolejnego ziemskiego procesu, którego nigdy wcześniej nie udało nam się zaobserwować i którego wielu z nas, nie rozumie do tej pory. Dziś już wiadomo, że zawartość ozonu w atmosferze nad Antarktydą ulega sezonowym wahaniom i największe rozmiary osiąga zawsze we wrześniu, gdy na półkuli południowej rozpoczyna się wiosna i spod topniejącego lodu wydobywają się olbrzymie ilości gazów, głównie metanu. Między grudniem a lipcem jest bardzo mała, przez wiele dni w ogóle jej nie ma. Dziura pojawia się na krótko, między sierpniem a listopadem i jest to proces gwałtowny, gdyż w zaledwie jedną dobę dziura może się powiększyć nawet o kilka milionów kilometrów kwadratowych. Czy podobnie jest dziś z globalnym ociepleniem? Być może, jednak bez względu na stan naszej świadomości i tak nie mamy wpływu na to co dzieje się w gospodarce światowej. Nie znaczy to oczywiście, że nie należy dbać o środowisko i nie poprawiać szkodliwej technologii, gdyż takie procesy czasami pomagają się przepchnąć wartościowym ideom. Jedną z nich są odkryte na nowo, samochody elektryczne. Drożejące paliwa i coraz ostrzejsze przepisy dotyczące emisji spalin popchnęły ludzi w kierunku aut elektrycznych. Niektórzy z nas nawet wierzą, że samochód elektryczny to dzieło XXI wieku, stworzone przez Elona Muska, właściciela Tesla Motors. Więc dla „tych” wszystkich ciekawostka, trzymajcie się mocno, bo prawda jest taka, że samochody elektryczne istniały przed pojawieniem się silnika spalinowego już w latach 30, dziewiętnastego wieku. To do nich należał dziewiętnastowieczny rekord prędkości ustanowiony na 105 km/h. Nie przyzwyczajajcie się też do myśli, że samobieżne pojazdy to nasza osiemnastowieczna innowacja, nic bardziej mylnego, bo o tego typu pojazdach wspomina już pochodzący z przed naszej ery, wielki konstruktor Heron z Aleksandrii. Być może to jego rysunki pojazdów bojowych, skopiował Leonardo da Vinci, tak jak zrobił to w przypadku słynnego Człowieka Witruwiańskiego, przerysowując dzieła rzymskiego architekta Marcusa Vitruviusa Pollio (I w p.n.e.).

Muszę jednak porzucić temat historii, bo nigdy nie dojdę do puenty plącząc się w jej obszernych i pełnych czarnych dziur, zakamarkach. Wracając za tym do tematu, to właśnie z uwagi na koszty energii wszyscy decydujemy się na wybór takich technologii, które wydatkują ją najekonomiczniej. Stąd wybór żarówek ledowych, samochodów hybrydowych, czy ogrzewania podłogowego. Z pewnością nie raz trafiliście Państwo na informację, że „podłogówka” będąca jedną z form ogrzewania płaszczyznowego jest dużo tańsza w eksploatacji. Nawet jeśli w to nie wierzyliście i tak podobała się wam wizja domu bez widocznych grzejników. Po części, mimo wszystko jest w tym sporo prawdy, jednak swą energooszczędność, podłogówka zawdzięcza przede wszystkim temu, że montowana jest w nowych budynkach o bardzo dobrej termoizolacji. To głównie termoizolacja budynku zapewnia niskie koszty utrzymania. Czy jakikolwiek projektant obliczając bilans strat ciepła dla obiektu, uzależnia go od źródła ciepła czy rodzaju grzejników? Nie, interesują go tylko straty powstające na przegrodach zewnętrznych, gdyż to ich przewodność cieplna decyduje o tym jak szybko z lokalu, ciepło przeniknie na zewnątrz. Nie znaczy to też, że podłogówka nie jest oszczędniejsza od kaloryferów. Jest, gdyż w przeciwieństwie do kaloryferów może pracować na niskim parametrze grzewczym (poniżej 30oC) i przez to „produkuje” mniejsze straty. Niestety jednak, podłogówka nie może zapobiegać stratom w miejscu ich powstawania, może je tylko bilansować jak zwykły kaloryfer. Jest jednak inna forma ogrzewania płaszczyznowego, która robi to bezbłędnie, to ogrzewanie ścienne. Tylko taka forma gwarantuje umiejscowienie energii cieplnej w miejscu powstawania strat, czyli przegrodach zewnętrznych. Dodatkowo, osuszając przegrodę poprzez jej notoryczne nagrzewanie poprawia termoizolacyjność, czyli najważniejszy czynnik odpowiadający za ekonomiczną eksploatację układu. Ogrzewanie ścienne też zdecydowanie lepiej niż podłogówka, eliminuje udział konwekcji w procesie ogrzewania, dzięki czemu ogranicza tzw. straty kominowe. To nie ciepłe powietrze wydmuchane z kaloryfera, a ciepła ściana, o dużej zdolności akumulacji energii decyduje o utrzymaniu właściwej temperatury w pomieszczeniu przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Ta prosta zależność potrafi wygenerować oszczędności rzędu 20% w skali roku. Dodatkowo, gdy obniżymy temperaturę powietrza w pomieszczeniu, możemy uzyskać kolejne 15% na kosztach energii. Obniżenie temperatury powietrza bez utraty komfortu cieplnego, możliwe jest właśnie tylko w przypadku ogrzewania ściennego.

Nie bez przyczyny przywołałem w tym felietonie temat samochodów elektrycznych, gdyż podobnie jak w ich przypadku, ogrzewanie ścienne też odkrywamy na nowo. To nie 3THERMO wynalazło ogrzewanie ścienne. Usprawniło je natomiast, tak jak Tesla Motors usprawniła samochód elektryczny. W motoryzacji, w przypadku silników spalinowych, tak jak w ogrzewnictwie, w przypadku kaloryferów nie za wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich 100 lat. Dopiero konieczność walki z globalnym ociepleniem i redukcja emisji spalin zdewaluowała przestarzałą już technologię. Do tej pory pomimo iż wiedzieliśmy, że silnik elektryczny posiada wyższą sprawność od spalinowego i ogrzewanie ścienne od konwekcyjnego, nic z tym nie robiliśmy. Nie było bodźca, który uzasadniłby kosztowny proces zmian. Kolejne podobieństwo widać przy procesie wdrażania obu „nowych” technologii. Samochody elektryczne poprzedziła technologia hybrydowa, tak jak ogrzewanie ścienne, podłogówka (połączenie promieniowania i konwekcji). Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, wykonano tytaniczną pracę informacyjną próbując udowodnić nieistniejące. Słyszeliście zapewne, że hybryda spala mało paliwa. Jednak czy wiecie, że to pod warunkiem, iż naładowane są akumulatory i do obliczenia średniej wykorzystano po części pracę układu elektrycznego? Czy wiecie, że silnik spalinowy w Priusie spala dwa razy więcej paliwa, niż ten sam silnik w zwyczajnej Toyocie? Nie? No właśnie...

Niestety o tym co jest aktualnie pożądane lub modne, nie decydują ponadczasowe uniwersalne wartości typu prawda czy dobro ludzkości, a zwyczajny efekt ekonomiczny. Dobrze jednak, że jako społeczeństwo dojrzewamy i coraz częściej zaczynamy na nowo odkrywać dobre rzeczy z naszej zapomnianej przeszłości. Elektryczne auta i ogrzewanie ścienne, jest jednym z takich. Będzie mi oczywiście żal pięciolitrowych V ósemek, jednak jeśli nie będę musiał przez to zostawiać na stacji połowy pensji, a podróż będzie równie przyjemna.... to do diabła z nimi ;) "

autor: Patryk Nowakowski
źródło: 3thermo.com

Czy grzejniki podtynkowe ogrzewania ściennego trzeba łączyć szeregowo?Najłatwiej zrozumieć to w następujący sposób. Grze...
16/05/2021

Czy grzejniki podtynkowe ogrzewania ściennego trzeba łączyć szeregowo?

Najłatwiej zrozumieć to w następujący sposób. Grzejnik podtynkowy jest jak żeberko w zwykłym kaloryferze. One też są ze sobą połączone SZEREGOWO. Dopiero cały kaloryfer łączy się do c.o. równolegle. Grzejniki podtynkowe połączone w szereg tworzą JEDEN duży kaloryfer podtynkowy. W przeciwieństwie do grzejnika wiszącego punktowo pod oknem, 3THERMO jest rozciągnięte po większej powierzchni ściany.

W zależności od tego jaką moc chcemy uzyskać z jednego połączonego układu, tak budujemy nasz zespół grzejników (żeberek) podtynkowych. I podobnie jak w przypadku innych urządzeń grzewczych najważniejszą kwestią jest doprowadzenie do układu odpowiedniej instalacji zapewniającej wymaganą moc grzewczą.

W zależności od tego jaką mocą dysponuje nasza instalacja (jaki ma przepływ) taką ilość grzejników 3THERMO możemy połączyć w szereg. Przykładowo: jeśli planujemy wymianę grzejnika wiszącego o mocy 1,5kW, możemy w to samo przyłącze podłączyć układ 6 sztuk grzejników 3THERMO, stanowiących dokładny odpowiednik powyższej mocy grzewczej.

18/04/2021

Targi INSTALACJE 2016 - podsumowanie

Międzynarodowe Targi INSTALACJE 2016.

Było to dla nas bardzo ważne wydarzenie, gdyż wiązała się z nim premiera sprzedaży naszego produktu.

Gwarantujemy, że nasze produkty będą promowane na wszystkich liczących się nośnikach reklamowych.

Targi Instalacje 2016 pokazały nam jak wiele pracy przed nami w kwestii propagowania ściennego ogrzewania płaszczyznowego, tak mało popularnego w naszym kraju. Postaramy się to zmienić!

Grzejniki podtynkowe – estetyka i komfort na miarę XXI wieku"Patrząc dziś na stary wiszący kaloryfer, sięgam pamięcią do...
16/04/2021

Grzejniki podtynkowe – estetyka i komfort na miarę XXI wieku

"Patrząc dziś na stary wiszący kaloryfer, sięgam pamięcią do czasów przedszkolnych, gdy jako dziecko przydzwoniłem głową w to ciężkie... żelastwo. Oczywiście wspomnienia z tego okresu mam nieco mgliste i nie wiem już czy spowodowane jest to długością odmierzonego od tamtej pory czasu, czy też zadecydowała o tym wartość przyłożonej wtedy siły. Generalnie miałem napisać coś o estetyce i zastanawiam się teraz, co ten wstęp ma właściwie z nią wspólnego? Być może miałem na myśli estetykę głowy, bo w sumie taka z guzem, to nie wygląda najlepiej. A może po odebraniu szesnastego z rzędu nieistotnego telefonu od jakiegoś telemarketera, w jakiejś kompletne nieinteresującej mnie sprawie, po prostu zapomniałem na jaki temat miałem pisać.

Zresztą, czego spodziewać się po facecie, który w dzieciństwie przydzwonił głową w kaloryfer? Porzucając jednak na chwilę tematykę ludzkiej anatomii, zastanawiam się jak duży wpływ na nasze dzieciństwo ma przestrzeń i estetyka w której dojrzewamy. Wiele się naczytałem na temat konieczności kształtowania przestrzeni w nowoczesnych przedszkolach, oddających subiektywny stosunek dziecka do wartości estetycznych.

Myślę, że mój przypadek udowadnia, iż równie ważne jest ich bezpieczeństwo, a brak wystających ze ściany elementów centralnego ogrzewania znacząco w tym pomaga. Nic więc dziwnego, że pomimo wyższej ceny systemów płaszczyznowych, zdobywają one coraz większą popularność. W końcu życie i zdrowie jest bezcenne.

Grzejniki jakoś nigdy nie były atrakcyjne. Ludzie zawsze starali się je ukryć, zabudować, kompletnie czasami zapominając, że to rozwiązania konwekcyjne wymagające dostępu do powietrza. Nawet najładniejsze ozdobne formy zawsze pozostaną tylko grzejnikiem i to bez względu na to co udają: czy żaluzje wertykalne, czy ławkę, czy też gitarę. W tym zakresie, wyższość układów podtynkowych widoczna jest także w innych sektorach budownictwa. Weźmy choćby łazienkę, chyba mało kto wybiera dziś inne rozwiązanie niż toaleta podtynkowa. Podobnie w elektryce obiektowej, częściej spotykamy gniazda pod niż nad tynkowe. Nikt już nie chce mieć dziś widocznych elementów jakiejkolwiek instalacji, dlatego też swój renesans przezywa zapomniany niegdyś Nikola Tesla, a raczej jego idea bezprzewodowego przesyłu energii elektrycznej. Nikt z nas nie lubi splątanych przewodów i zagubionych ładowarek. Być może to on, jako jeden z pierwszych zrozumiał bezprzewodową naturę energii ogrzewając się np. w promieniach słońca. A może już wcześniej rozumieli to nasi żyjący w zgodzie z naturą praojcowie. Być może bardziej, niż nam się to wydaje, zdawali sobie sprawę zarówno z potrzeby wspomnianej wcześniej estetyki jak i zjawisk otaczającego nas świata. Tworzone przez nich obiekty zachwycają swym pięknem i przestronnością do dziś, nie wspominając o rozwiązaniach konstrukcyjnych. A sam prozdrowotny charakter stosowanych przez nich ogrzewań płaszczyznowych, my-współcześni odkryliśmy dopiero 50 lat temu.

Dzisiejsze grzejniki podtynkowe, to takie domowe źródło bezprzewodowej energii cieplnej, służące do ładowania, nie urządzeń elektrycznych – jak to chciał Tesla – ale nas, użytkowników. W końcu jakby nie było, czy tego chcemy czy nie, jesteśmy urządzeniem elektrycznym. Żywym, organicznym, ale mimo wszystko elektrycznym. Widzę, że znowu odbiegłem nieco od tematu, coś nie mam dzisiaj dnia do pisania. Kończąc więc dodam tylko, że energia cieplna nie potrzebuje przewodów, nie wymaga także ruchu powietrza jak do dziś sądzi jeszcze wielu. Porusza się zawsze z miejsca o wyższym potencjale w kierunku tego zimniejszego a nie z dołu do góry (tak robi ogrzane powietrze). Świetnie kumuluje się w ciałach stałych, które przez swą gęstą strukturę cząsteczkową utrudniają energii cieplnej szybkie rozpraszanie. To właśnie te, w gruncie rzeczy proste zjawiska fizyczne, wykorzystują dziś grzejniki podtynkowe. Pomimo, iż pozostają niewidoczne – ustępując miejsca na ścianach i pozostawiając przestrzeń dla wyobraźni architektów – wykonują swoją prace lepiej i przy użyciu mniejszej energii niż jakikolwiek inny system grzewczy. Bezpieczne, niezawodne i przede wszystkim zdrowe, dlatego z całym przekonaniem, polecam." - źródło "www.3thermo.com"

Kolejna realizacja w Szczecin
28/03/2021

Kolejna realizacja w Szczecin

3THERMO – nowy poziom bezpieczeństwa w ogrzewaniu ściennym"Zwariuję! Zwariuję! Po prostu zwariuję! Tymi słowami powitała...
21/03/2021

3THERMO – nowy poziom bezpieczeństwa w ogrzewaniu ściennym

"Zwariuję! Zwariuję! Po prostu zwariuję! Tymi słowami powitała mnie ostatnio znajoma. Za nim zdążyłem zapytać o powód tego uniesienia, wyjaśniła mi, iż odkryła w swoim „dwuletnim” domu (w sensie - nowym) grzyba na ścianie, ukrytego pod tapetą. Powodem, jak się okazało, był długotrwały wyciek z instalacji ogrzewania podłogowego. Zapytałem czy w ciągu tych dwóch sezonów grzewczych jakoś nie zauważyła (ona lub mąż) spadku poziomu wody w systemie? Okazało się, że mąż uzupełniał stan wody co jakiś czas, tłumacząc sobie jej utratę, nadmiernym wyparowywaniem, właśnie z uwagi na ogrzewanie podłogowe.

Podobno kto pyta, nie błądzi, choć jak zauważyła moja znajoma, faceci nigdy nie pytają i nie czytają instrukcji.

W myślach potwierdziłem ten fakt, analizując szybko kilka swych ostatnich dokonań. Nie chcąc jednak ustawiać się w jednym szeregu z jej mężem, który z uwagi na zaistniałą sytuację nie miał zbyt dobrych notowań, skrytykowałem oczywiście jego nieodpowiedzialne zachowanie. Wiem, wiem, gdzie moja męska solidarność, zapytacie i muszę przyznać, że przez resztę rozmowy nieco dręczyło mnie sumienie. Choć jak mówi, moja inna znajoma, z męską solidarnością jest jak z Yeti, to mimo wszystko postanowiłem ująć się nieco za kolegą, wrzucając zdawkowo uwagę, iż wyciek nie był pewnie aż tak duży. – Duży, nieduży ale wystarczający do wyhodowania całkiem okazałego grzyba – odpowiedziała i szybko zmieniła rozmówcę na kogoś kto rozumiał ją bardziej - moją żonę.

No cóż, właśnie jednym z powodów dla których ogrzewanie ścienne nie upowszechniło się tak bardzo jak podłogówka było łatwe uszkodzenie układu. Każdy amator obrazków na ścianie, który uświadomił sobie, że w tynku przepływają hektolitry wody, poważnie rozważał wszystkie za i przeciw. Co prawda, jak udowodniła to moja znajoma, i podłogówka posiada ten sam problem, jednak domowy użytkownik rzadko kiedy wierci coś w podłodze. Problem już taki częściej dotykał ekip remontowo-¬budowlanych, które najczęściej przy montażu ścianek działowych GK, psuły nieświadomie, system grzewczy swego zleceniodawcy. Uszkodzenie systemu płaszczyznowego opartego na wodzie to nie lada problem. Szczególnie gdy nie ma się świadomości tego uszkodzenia. Woda potrafi się sączyć bardzo długo, bez wskazania konkretnego miejsca wycieku. Lokalizacja miejsca wycieku, wymaga zastosowania dobrej kamery termowizyjnej, choć i to czasami jest niemożliwe. Bez względu jednak czy mamy świadomość uszkodzenia czy też nie, to po odnalezieniu miejsca awarii musimy odkuć uszkodzoną pętlę w celu jej naprawy. To właśnie tej wady nie posiadają grzejniki podtynkowe. Brak wody w układzie radiatora sprawia, że ewentualne uszkodzenie grzejnika, nie wpływa na funkcjonowanie kolejnych, dzięki temu system grzewczy pracuje nadal. Uszkodzony grzejnik podtynkowy nigdy nie jest też przyczyną wycieku, gdyż radiator jest odseparowany od części hydraulicznej. Choć po samej budowie grzejnika może tego nie widać, to jednak w odniesieniu do innych systemów płaszczyznowych wnosi on znaczący postęp dla tego rodzaju ogrzewań.

Kiedy myślimy o bezpieczeństwie układów grzewczych musimy to rozpatrywać na wielu płaszczyznach, począwszy od samego projektu. Grzejniki podtynkowe projektuje się równie łatwo jak zwykłe kaloryfery. Posiadają one karty doboru, według których w zależności od temperatury zasilania i zapotrzebowania, określamy ilość grzejników na nasz dom. Podobnie z montażem, też nie wymaga filozofii. System został tak opracowany, aby nie dało się go zamontować źle, nawet bez czytania instrukcji. Nie pomylimy powrotu z zasilaniem, jak to się często działo przy zwykłych kaloryferach, gdyż grzejnik działa w obu kierunkach i jest mu całkowicie obojętne od której strony dostarczymy ciepłą wodę. Konstrukcja nypla w połączeniu z oryginalną systemową rurą nawet bez zabezpieczenia nie pozwoli na wyciek a krótka trasa przewodu i brak skomplikowanego asortymentu minimalizuje ilość newralgicznych punktów. Instalacja 3THERMO odporna jest na bardzo wysokie temperatury, tak więc zagotowana woda nie wyrządzi żadnych szkód, rura nie rozwarstwi się i nie popęka jak to dzieje się w przypadku innych instalacji płaszczyznowych. Materiał z którego jest zrobiona instalacja grzejników podtynkowych, kauczukowy EPDM, zachowuje chemiczną stabilność na co najmniej 50 lat, nie ulega wypłukiwaniu, nie wietrzeje, nie koroduje, to gwarancja bezpiecznej i nieprzerwanej pracy systemu.

Chyba nigdy nie było też grzejnika, który poza tym, że zabezpieczał nas przed zimnem, mógłby dodatkowo zadbać o kondycję murów naszego domu. Grzejniki podtynkowe osuszają mur i przesuwają punkt kondensacji pary wodnej, uniemożliwiając jego przemarzanie. Nawet w sytuacji gdy z jakiś przyczyn zawiedzie nas izolacja przeciwwilgociowa np. w piwnicy, to zainstalowane grzejniki nigdy nie dopuszczą do nagromadzenia wilgoci i powstania grzybni na ścianie. Można z tego wnioskować i zresztą słusznie, że układ ten stanowi doskonały system przeciwwilgociowy. Suchy mur to nie tylko trwałość konstrukcji ale też zdrowie mieszkańców i gwarancja dobrego samopoczucia.

Tak więc, gdy myślę o grzejnikach podtynkowych w aspekcie bezpieczeństwa, widzę bezpieczny system, jego montaż, zdrowych Nas i Nasze domy. To z tych powodów nazywam grzejnik podtynkowy, najbezpieczniejszym układem grzewczym na świecie. Jest jeszcze jeden powód, dla którego należy mu się to miano, związany ze świadomym wyborem naturalnych i ekologicznych materiałów, jednak aspekt ochrony środowiska zostawię sobie na zupełnie inny felieton."

źródło: www.3thermo.com

Dlaczego skoro grzejniki podtynkowe są takie dobre nikt oprócz 3THERMO ich nie produkuje?Zawsze ktoś musi być pierwszy. ...
14/03/2021

Dlaczego skoro grzejniki podtynkowe są takie dobre nikt oprócz 3THERMO ich nie produkuje?

Zawsze ktoś musi być pierwszy. Przypuszczalnie rynek „podchwyci” pomysł i w niedługim czasie usłyszymy o kolejnych konstrukcjach grzejników podtynkowych, zapewne to tylko kwestia czasu i możliwości ochrony patentowej. Rynek jest zbyt duży abyśmy na długo mogli utrzymać status jedynego producenta.

Z nieukrywaną radością informujemy, że podczas Międzynarodowych Targów Szczecińskich Bud-Gryf w 2016 roku, medal za Wyró...
07/03/2021

Z nieukrywaną radością informujemy, że podczas Międzynarodowych Targów Szczecińskich Bud-Gryf w 2016 roku, medal za Wyróżniony Wyrób powędrował do naszego zachodniopomorskiego Oddziału - Bioenga - Hybrydowe Grzejniki Podtynkowe 3thermo ze Szczecina.

Jak kierunkowane jest ciepło lub jak izolowany jest grzejnik montowany w ścianie zewnętrznej?Bez względu na rodzaj emisj...
03/03/2021

Jak kierunkowane jest ciepło lub jak izolowany jest grzejnik montowany w ścianie zewnętrznej?

Bez względu na rodzaj emisji ciepła, czy to przez ruch ciepłego powietrza (dmuchawy, grzejniki, konwektory) czy przez promieniowanie cieplne (piece kaflowe, kominki, promienniki, podłogówka) to ciepło i tak wydostaje się przez przegrody, które oddzielają nas od zimna (ściany zewnętrzne, stropodach).

Dla ENERGII cieplnej nie ma wielkiego znaczenia czy powstanie ono bezpośrednio w warstwie tynku czy 2cm przed ścianą w grzejniku. Tak czy inaczej powstaje ona WŁAŚNIE po to aby zostać wytracona na przegrodzie zewnętrznej! Jednak ciepło powstające w ścianie (grzejniki podtynkowe) nie ucieka wraz z powietrzem do wentylacji a jest wchłaniane przez przegrodę. Kiedy wygrzewamy powietrze część jego energii cieplnej również pochłaniana jest przez przegrody zewnętrzne ale niestety pozostała (niewykorzystana) energia ulatnia się do wentylacji lub utrzymuje pod sufitem. A to już czysta strata.

Nie wykonujemy izolacji przegród zewnętrznych pod system grzewczy a dla zmniejszenia strat ciepła! Pytanie to (niestety powszechne) jest następstwem źle rozumianej izolacji pod system podłogowy. Wyjaśniam więc, że izolacja przyziemia w budynkach również nie zależy od tego czy chcemy ogrzewanie podłogowe czy nie. To niezależna kwestia zmierzająca do poprawy termoizolacji całego obiektu. Przy ogrzewaniu ściennym również należy zaizolować posadzkę, a przy ogrzewaniu podłogowym nadal izolujemy ściany i stropodachy.

Sukces na Targach Bud-Gryf! Z nieukrywaną radością informujemy, że podczas Międzynarodowych Targów Szczecińskich Bud-Gry...
23/02/2021

Sukces na Targach Bud-Gryf!

Z nieukrywaną radością informujemy, że podczas Międzynarodowych Targów Szczecińskich Bud-Gryf w 2016 roku, medal za Wyróżniony Wyrób powędrował do naszego zachodniopomorskiego Oddziału - spółki Bioenga - Hybrydowe Grzejniki Podtynkowe 3thermo ze Szczecina.

Adres

Ulica Ks. BP. I. Krasickiego 4/11
Szczecin
71-333

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 14:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Bioenga - Hybrydowe Grzejniki Podtynkowe 3thermo umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij