BUDOVLANKA Piękne wnętrza

BUDOVLANKA Piękne wnętrza Firma budowlana zajmująca się wykończaniem wnętrz. Naszą misją jest tworzenie wnętrz dopracowanych w każdym szczególe.

Wakacyjne klimatyPogoda za oknem powoli przybiera swoją najgorszą możliwą formę – zimno, wieje i pada. Z każdym dniem mo...
16/11/2025

Wakacyjne klimaty

Pogoda za oknem powoli przybiera swoją najgorszą możliwą formę – zimno, wieje i pada. Z każdym dniem może być tylko równie źle lub jeszcze gorzej, kiedy pojawi się zacinający zmrożony deszcz przy temperaturze +2 C. Owszem, pojawią się też napawające optymizmem słoneczne dni, lecz mamy ich na naszej zachodniopomorskiej ziemi tak niewiele, że można określać je jedynie mianem epizodu. Jakże miło przy takiej aurze zerknąć od czasu do czasu na Insta do naszych przyjaciół z z którymi mamy kilka fantastycznych wspólnych realizacji u naszych zachodnich sasiadów za sobą a którzy obecnie ciężko pracują na Gran Canarii w miasteczku Maspalomas. Miałem osobiście okazję kiedyś turystycznie odwiedzić to wspaniałe miejsce stąd jest ono bliskie mojemu sercu i tym chętniej podglądam co u nich słychać. Pozdrawiam Was gorąco chłopaki choć to u Was, jak właśnie sprawdzam, jest 27 C przy pełnym słońcu.

Ale wróćmy do meritum, dziś prezentujemy metamorfozę łazienki wykonaną w minione wakacje na szczecińskich Gumieńcach. Wtedy też bywało i 27 C więc pracowało się dość przyjemnie.
Zakres naszych prac powiedziałbym standardowy – modernizacja instalacji wod-kan (konieczna ze względu na tradycyjne zmiany w usytuowaniu sanitariatów), delikatne zmiany w instalacji elektrycznej (w tym montaż maty grzewczej pod płytkami na podłodze), no po prostu totalny remont generalny jednego z ważniejszych (jak nie najważniejszego) pomieszczenia w każdym domu. To, że prosiła się ta łazienka widać na zdjęciach poglądowych w formacie before – after, które jak wiecie najbardziej lubimy. I Wy chyba również ;)
Nasi przemili Inwestorzy Janka i Grzegorz, których z tego miejsca pozdrawiamy, a do których za kilka tygodni znów zawitamy w celu odświeżenia klatki schodowej i korytarza, mieli wszystko dokładnie zaplanowane także tym razem nie było w czym doradzać. To z jednej strony błogosławieństwo dla nas z drugiej strony często lubimy „mieszać” w projektach i doradzać, bazując bądź co bądź na naszym niemałym doświadczeniu, bo po prostu kochamy tę robotę. Tu nasuwa się projekt, który obecnie niemal skończyliśmy gdzie namieszaliśmy aż za bardzo biorąc pod uwagę napięty kalendarz, ale efekty, którymi oczywiście niedługo się pochwalimy, będą robić wrażenie. Oba modele pracy w każdym razie są dla nas bardzo przyjemne choć z różnych względów.

Tradycyjnie w opisywanej tu łazience na sam koniec zagościł mały upominek od , który miejmy nadzieję umili niejedną kąpiel przy aromacie świecy sojowej o zapachu mandarynki z chilli.

Piotr Antonowicz

Minione wakacje...Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Co roku to bezwzględne porzekadło przypomina o sobie wra...
27/09/2025

Minione wakacje...

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Co roku to bezwzględne porzekadło przypomina o sobie wraz z końcem wakacji a ostatecznie, czego właśnie brutalnie doświadczamy, końcem lata. I choć nasza słynna polska złota jesień potrafi dać nam ciągle nieco radości podczas swego słonecznego oblicza to w naszych głowach otwiera się powoli przestrzeń do kolejnego powiedzenia - "byle do wiosny".

Dla wielu jednak okres wakacji to czas wytężonej pracy i w tym gronie jesteśmy i my - zespół Budovlanki.

Nasze realizacje w tym okresie sfokusowane są często w obiektach gdzie tylko wówczas można prowadzić prace budowlane, mianowicie w Szkołach. Tak było 2 lata temu, tak było i teraz. I podobnie jak wtedy prace prowadziliśmy w, można już to w sumie powiedzieć, zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie.

Poniżej przedstawiamy kilka już finalnych zdjęć z pomieszczeń gdzie pracowaliśmy. Opisując jedynie pokrótce nasze prace polegały na powiększeniu jednej z klas tak aby stała się pełnowymiarową salą lekcyjną, natomiast w innym pomieszczeniu stawialiśmy ścianę działową tak aby finalnie powstały tam dwa gabinety Pań Psycholożek (ach te feminatywy ;) ), które w tych trudnych cyfrowych czasach pomagają naszym pociechom utrzymać emocje na wodzy.

Piotr Antonowicz

RewolucjaWitamy Was serdecznie po dłuższej przerwie. Co prawda pracujemy non stop przy większych i mniejszych projektach...
06/07/2025

Rewolucja

Witamy Was serdecznie po dłuższej przerwie. Co prawda pracujemy non stop przy większych i mniejszych projektach, jednak dość dawno nie chwaliliśmy się naszymi osiągnięciami.

Zaczynamy z wysokiego C i prezentujemy z pewnością najtrudniejszą naszą dotychczasową realizację, mianowicie adaptację podpiwniczenia domu w zabudowie szeregowej na szczecińskim Pogodnie.

Zadanie jakie zostało nam powierzone przez Panią Paulę i Pana Marcina polegało na pogłębieniu części podpiwniczenia, wykonaniu wszystkich przyłączy wodno-kanalizacyjnych, wykonaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania oraz rozprowadzenia instalacji elektrycznej.

Wiązało się to oczywiście z pracami konstrukcyjnymi, wykonaniem szeregu prac izolacyjnych a przede wszystkim wyniesieniu ogromu ziemi.

W miarę postępu prac został także wykonany kompleksowy remont dotychczasowej łazienki na piętrze owego szeregowca, wymiana większości grzejników oraz odświeżenie większej części całego domu. Także absolutnie mieliśmy co robić.

Dzięki masie pracy jaki włożyliśmy w to przedsięwzięcie, wagonie gotówki jaki wydali na to Inwestorzy oraz ich pełnym zaangażowaniu w ostateczny projekt, finalnie udało się w piwnicy stworzyć dużą, przestronną i przede wszystkim bardzo piękną łazienkę, wraz z graniczącym z nim pokojem gier i zabaw o jakim każdy facet marzy, oraz pomieszczenie gospodarcze. Górna łazienka natomiast, stała się ubikacją do której można się dostać tak z klatki schodowej jak i jednego z dziecięcych pokoi.

Efekt końcowy oceńcie sami, znów trochę nieskromnie musimy dodać, że jesteśmy bardzo dumni z tego projektu a jednocześnie uczciwie dodajmy, że poza montażem i obróbką drzwi z ukrytą ościeżnicą, które osadzaliśmy sami, wszystkie nowe drzwi, zabudowy stolarskie oraz nowe schody zostały wykonane przez firmy zewnętrzne.

Zapraszamy Was do galerii i oczekujcie kolejnych chwalipostów ;)

Gresu od Versace jeszcze nie kładliśmy.  Kiedyś musi być jednak ten pierwszy raz :)
06/05/2025

Gresu od Versace jeszcze nie kładliśmy. Kiedyś musi być jednak ten pierwszy raz :)

Małe jest piękne...Korzystając z ponadprzeciętnej ilości dni wolnych od pracy (wow, aż 3 dni!) a co za tym idzie znalazł...
02/11/2024

Małe jest piękne...

Korzystając z ponadprzeciętnej ilości dni wolnych od pracy (wow, aż 3 dni!) a co za tym idzie znalazłwszy chwilę wolnego czasu przed komputerem, postanowiłem pochwalić się naszą ostatnią ukończoną realizacją.
Inwestycja w stnie deweloperskim zlokalizowana w północnych dzielnicach naszego pięknego miasta przeznaczona docelowo na wynajem. Metraż niewielki, niespełna 30 m2, zakres prac standardowy - drobne przeróbki w istalacji wodno - kanalizacyjnej, wymurowanie ściany obok lodówki, szpachlowanie i malowanie całości, kompleksowe wykończenie łazienki, montaż aneksu kuchennego, paneli, drzwi wejściowych do łazienki i listew przypodłogowych. Na sam koniec zamontowaliśmy oświetlenie, karnisz, wieszaczki. Kompleksowo pod klucz. Jak zwykle. Efekty oceńcie sami, Inwestorzy zadowoleni, my tymbardziej.

Pracujemy ostro dalej, kolejne efekty naszych prac przedstawimy już niebawem. A będzie co pokazywać.... :)

Home sweet home...Po kilku miesiącach nieobecności na rodzimej ziemi wracamy. Wracamy jak zwykle bogatsi, dzięki owocnej...
15/08/2024

Home sweet home...

Po kilku miesiącach nieobecności na rodzimej ziemi wracamy. Wracamy jak zwykle bogatsi, dzięki owocnej współpracy, o dość sporego rozmiaru bagaż doświadczenia. Z tego miejsca pragnę pozdrowić moich rotacyjnych wspólników w osobie Tomka i Jurka, dzięki którym bierzemy udział naprawdę w niesamowitych projektach. Niestety niesie to za sobą pewnego rodzaju niedogoność - nie możemy sie nimi pochwalić na naszej stronie, gdyż nie są to w pełni nasze realizacje. Wchodzą tutaj w grę kwestie praw autorskich projektantów wnętrz a więc creme de la creme tych realizacji pozostaje tylko w naszych głowach i jedynie pewne rozwiązania możemy podpowiadać przyszłym inwestorom na rodzimej ziemi.

Ale w przeciwieństwie do DJ Akuna lądujemy. Lądujemy na wszystkim Wam dobrze znanym Niebuszewie, gdzie zaraz po przybyciu do Polski realizujemy gruntowny remont dość mocno już wyeksploatowanej łazienki. Jak widać na zdjęciach, aranżacja jeśli chodzi o kwestię doboru płytek, dość dobrze Wam, znana bo gdzieś już na tej stronie się przecież przewijała, jednak trzeba przyznać że za każdym razem te płytki mi się podobają i ostatecznie wyglada to wszystko bardzo efektownie.
Nasz zakres prac polegał na modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Ze względu na dość nietypowy rozmiar przestrzeni pozostałej do ustawienia w niej kabiny prysznicowej zamiast wanny, zdecydowaliśmy się wraz z Panią Inwestor oraz jej córką, która trzymała pieczę nad realizacją tego projektu (tu również przesyłam pozdrowienia obu uroczym Paniom), na montaż odpływu liniowego na wymiar przy zastosowaniu jedynie szyby odgrardzajacej brodzik od reszty łazienki. Poza tym tradycyjnie montaż wszelakiej armatury, podłaczenie pralki, montaż siedziska, wieszaczków etc. Kompleksowo od A do Z. Tradycyjnie. Czy tradycyjnie wyszło pięknie? Oceńcie sami :)

StarośćNasza ostatnia realizacja, którą możemy się pochwalić (bywają też i takie którymi nie możemy ale to temat na osob...
12/05/2024

Starość

Nasza ostatnia realizacja, którą możemy się pochwalić (bywają też i takie którymi nie możemy ale to temat na osobny wątek) to absolutnie konieczna metamorfoza niewielkiej łazienki na osiedlu Zachęta w Szczecinie.

Łazienka wymagała generalnego remontu z kilku powodów, po pierwsze instalacja wodna ze starości straciła niemal całkowicie drożność a tym samym łazienka mocno straciła na swojej funkcjonalności. Wymiana rur, co oczywiste, wiąże się ze sporym kuciem a co za tym idzie oznacza sama w sobie generalny remont pomieszczenia. Drugi aspekt, równie ważny, to fakt, że z łazienki tej korzystają osoby w podeszłym wieku. Jak mawiała ś.p. babcia mej przeuroczej żony "Starość się Panu Bogu nie udała" i jest to święta prawda. Pojawiają się duże ograniczenia ruchowe i w pewnym momencie korzystanie z wanny staje się bardzo wymagające dla takich osób. Stąd też, jak widać na zdjęciach, dotychczasowa wanna została zastąpiona przez kabinę prysznicową w której dodatkowo zostało zamontowane specjalne siedzisko oraz pochwyty ułatwiające siadanie oraz wstawanie. Specjalny pochwyt zamontowany został także przy toalecie.
Modyfikacji ze względu na konieczną zmianę usytuowania umywalki poddana została instalacja elektryczna oraz przyłącza kanalizacyjne.

Całość przy relatywnie dość niskim budżecie wyszła bardzo estetycznie a co najważniejsze bardzo podoba się Inwestorom.

Win winKorzystając ze świątecznej przerwy nadrabiamy zaległości i prezentujemy realizację z jesieni ubiegłego roku. Zani...
31/03/2024

Win win

Korzystając ze świątecznej przerwy nadrabiamy zaległości i prezentujemy realizację z jesieni ubiegłego roku. Zanim jednak przejdziemy do opisu prac jakie zostały nam zlecone, nieco przedstawimy pewien rys historyczny, który stoi u podstaw zmian w niniejszym mieszkaniu.

Nie ukrywamy, to była specyficzna sytuacja, cięższa gatunkowo od innych, gdyż rzecz miała miejsce w mieszkaniu naszych, a właściwie moich, przyjaciół. Zatem, korzystając tutaj z ich przyzwolenia na niniejsze, należy wspomnieć że zarówno Anna jak i Piotr są z natury rzeczy wyrozumiali ale i wymagający, w ogólnym jednak podsumowaniu praca dla nich na każdym etapie była przyjemnością. I piszę to absolutnie szczerze, tak Aniu i Piotrze, to była przyjemność :)

Co do zmian jakie zaszły w tym mieszkaniu należy podkreślić, że u ich podstaw stało wygospodarowanie miejsca na dodatkową przestrzeń do umiejscowienia w niej sypialni jako dodatkowego pokoju. Dotychczas relatywnie sporych rozmiarów pokój dzienny, w godzinach nocnych stawał się sypialnią, natomiast drugi mniejszy pokój był pokojem córki Ani i Piotra - Łucji. Tym, którzy przeżyli czy też przeżywają podobną sytuację mieszkaniową nie muszę tłumaczyć ile znaczy to jedno, choćby najmniejszych rozmiarów dodatkowe pomieszczenie wydatnie podnoszące komfort codziennego życia i że warte jest ono niemal każdych pieniędzy. Oczywiście, są osoby które w takim wypadku sprzedają mniejsze mieszkanie i kupują większe. Czy jednak zawsze to rozwiązanie jest najlepsze? Otóż ten i pewnie wiele innych przypadków świadczą o tym, że absolutnie nie. Po pierwsze rachunek ekonomiczny, sprzedając mieszkanie otrzymujemy jakąś kwotę. Aby kupić mieszkanie większe musimy dodać często sporo pieniędzy aby kupić mieszkanie czy to na rynku wtórnym czy też pierwotnym i je mniej lub bardziej wykończyć pod własne poczucie smaku i stylu by czuć się w nim bardzo dobrze. Już widzicie pewnie że Ania i Piotr wydając przecież i tak sporo pieniędzy ponieśli jedynie część kosztów jakie musieliby ponieść przy zmianie mieszkania. Zdecydowanie na tym wygrali bo "uszyli" swoje mieszkanie idealnie pod siebie korzystając z możliwości jakie ono stwarzało. Po drugie, Łucja dotychczasowy pokój wydatnie powiększyła, zmieniając jego lokalizację na stronę zachodnią mieszkania czym w dłuższej perspektywie także zdecydowanie wygra bo jak wiemy im więcej miejsca dla młodej damy tym lepiej. Po trzecie, lokalizacja. Jeśli bardzo dobrze się czujemy w dotychczasowej lokalizacji to każda zmiana jest mniej lub bardziej na gorsze. Oczywiście możemy szukać większego mieszkania gdzieś w sąsiedztwie ale w dobrej lokalizacji, a z taką przecież mamy do czynienia, mieszkań na rynku wtórnym aż tak wiele nie ma, poza tym pozostaje aspekt sąsiedztwa, jeśli dotychczasowe nam odpowiada to jego zmiana niesie za sobą także jakieś ryzyko.
Zatem klasyczne win - win.

Co do naszych zadań postaram się jak najzwięźlej napisać o zmianach które za naszą sprawą zaszły w tym mieszkaniu. Po pierwsze wyburzyliśmy ścianę rozdzielająca pokój Łucji od korytarza prowadzącego do kuchni. Dzięki tej zmianie uzyskaliśmy ostatecznie wcale niemałą przestrzeń gdzie zlokalizowany został nowy pokój dzienny wraz z półotwartą kuchnią. W miejscu gdzie wcześniej był natomiast pokój dzienny usytuowany został mały przedsionek z którego jedne drzwi prowadzą do pokoju Łucji a drugie do sypialni Ani i Piotra a dalej na loggię. W nowej sypialni udało się także zmieścić sporych rozmiarów szafę. Kolejnym zadaniem była gruntowna metamorfoza łazienki. Choć "stara" była wciąż bardzo ładna to jednak po dziesięciu latach nieco się opatrzyła i także przeszła spore zmiany. Przede wszystkim zmieniona została lokalizacja pralki oraz umywalki a dotychczasowa wanna została zastąpiona kabiną prysznicową. Całość wyszła bardzo schludnie i zgrabnie. Podobnie kuchnia także, mimo niewielkich rozmiarów, została od nowa przystosowana aby jej ergonomia była absolutnie idealna. Należy z tego miejsca docenić także pracę jaką wykonała firma Melbest - Producent Mebli kuchnie. Mieliśmy sporo czasu by przyjrzeć się ostatecznym efektom ich pracy bo po tym jak skończyli robiliśmy jeszcze gustowny "fartuch" w przestrzeni pomiędzy blatem i szafkami. Chapeau bas Melbest.
Resztę zobaczycie w galerii, do obejrzenia której zachęcamy.
A tymczasem wypoczywajcie i cieszcie się cudownym czasem Świąt Wielkanocnych.
W zdrowiu, szczęściu i miłości.
Do następnego!

Misja Berlin zakończona powodzeniem.... ruszamy dalej 😀
11/03/2024

Misja Berlin zakończona powodzeniem.... ruszamy dalej 😀

Na pierwszy ogień.W ramach nadrabiania zaległości wracamy do inwestycji, która przypadła na bardzo burzliwy i mocno reor...
06/01/2024

Na pierwszy ogień.

W ramach nadrabiania zaległości wracamy do inwestycji, która przypadła na bardzo burzliwy i mocno reorganizacyjny okres w naszej działalności. Mowa o jesieni roku 2022. Ale zostawmy to, ponieważ ostatecznie z perspektywy czasu możemy jedynie przyznać, że przysłowie które brzmi „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” się po prostu sprawdza.

Wracając do meritum, zlecenie które zostało nam powierzone przez przemiłych Inwestorów z podszczecińskich Warzymic ogólnie rzecz ujmując polegało na generalnym remoncie kuchni, która rzeczywiście lata swojej świetności miała już nieco za sobą. Oczywiście szereg prac dotyczących już stricte montażu kuchni wykonany został przez firmę w tym się specjalizującą, w tym konkretnym wypadku byli to ludzie z NOBO Studio mebli kuchennych, tradycyjnie jednak na pierwszy ogień weszliśmy my.
Nasza praca polegała na demontażu starego fartucha oraz starych kafli na podłodze, wyszpachlowaniu wszelkich ubytków na ścianach, pomalowaniu całego pomieszczenia oraz położeniu nowego gresu na podłodze wraz z przyklejeniem ciętych cokołów.

Przyznajcie, że cała metamorfoza tego jakże ważnego pomieszczenia w każdym domu wyszła po prostu rewelacyjnie i choć o gustach się nie dyskutuje, to mi osobiście nowa kuchnia się bardzo podoba. Takie realizacje lubimy najbardziej!

Adres

Czorsztyńska 36/3
Szczecin
71-163

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 18:00
Środa 08:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 18:00
Piątek 08:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 18:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy BUDOVLANKA Piękne wnętrza umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do BUDOVLANKA Piękne wnętrza:

Udostępnij

Kategoria