02/03/2020
Moi drodzy, dziś rozpoczynamy nowy semestr, ale oczywiście coś się zaczyna a także kończy. Ogłaszam oficjalnie, że Koło Naukowe PLantX ZAWIESZA swoją działalność. Dopełniliśmy już wszelkich zobowiązań i formalności w tej sprawie. Jeśli ktoś chciałby kontynuować naszą inicjatywę, to zachęcamy do pozostawienia kontaktu w (dawnej) Katedrze Biotechnologii Roślin, a być może za rok-dwa Koło wznowi działalność wraz z nowymi członkami.
Z tego miejsca pragnę podziękować dawnej ekipie, która założyła PLantX i 6 lat temu przyjęła mnie do siebie na 1 roku mojego licencjatu. To właśnie od Koła Nauki zaczęła się moja przygoda z Wami. Dziękuję Łukaszowi Tymanowskiemu i dr Annie Orłowskiej, którzy wprowadzili mnie w świat kultur in vitro, dzięki temu mogłam stać się nauczycielką kolejnych osób dołączających do Koła. Dziękuję Piotrowi Woźniakowi i Maurycemu Mieczkowskiemu, z którymi chyba najdłużej ciągnęliśmy ten interes oraz zarząd. Dziękuję pozostałym osobom, które zostały na dłużej lub pojawiły się tylko na chwilę - Agnieszce Awiżeń, Uli Barbarowicz, Emilii Jesionowskiej i Dominice Ciosek, Karolinie Garczyńskiej i Mateuszowi Zelentowi, Bartkowi Nowakowi oraz Paulinie Ziąbskiej i Adzie Pieczkowskiej oraz Szymonowi Mazgajowi. Razem przez te kilka lat realizowaliśmy nasze pasje, projekty, braliśmy udział w konferencjach, przeglądzie kół naukowych oraz prowadziliśmy warsztaty podczas Nocy i Wiosny Biologów.
Oczywiście nasze Koło nie istniałoby, gdyby nie wsparcie i opieka ze strony pracowników Katedry. Serdecznie dziękuję w imieniu nas wszystkich Pani Profesor Ewie Kępczyńskiej, Doktor Annie Orłowskiej i Magistrowi Piotrowi Karczyńskiemu.
Po raz ostatni
Przewodnicząca (do dzisiaj) KN PLantX Gabriela Gryta