Koło Naukowe PlantX

Koło Naukowe PlantX Jest to strona koła naukowego PlantX prezentująca "od kuchni" pracę i ciekawostki z zakresu biote

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność podzielić się  z innymi swoją pasją do roślin podczas Święta Uniwersytetu Szczeciń...
28/05/2024

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność podzielić się z innymi swoją pasją do roślin podczas Święta Uniwersytetu Szczecińskiego.

Członkowie naszego koła przygotowali wystawę ,,Rośliny zamknięte w szkle”, która cieszyła się niemałym zainteresowaniem, z czego bardzo się cieszymy. Dla odwiedzających przygotowaliśmy różne gatunki roślin do samodzielnej aklimatyzacji w domu.

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas wspólnego świętowania na Alei Kwiatowej.

Dawno nas tu nie było, co nie znaczy, że mało się działo!  Wręcz przeciwnie!W zeszłym tygodniu w naszym Instytucie Biolo...
17/01/2024

Dawno nas tu nie było, co nie znaczy, że mało się działo!

Wręcz przeciwnie!

W zeszłym tygodniu w naszym Instytucie Biologii odbyła się kolejna edycja Nocy Biologów. Uczniowie szkół podstawowych oraz średnich mieli okazje uczestniczyć w interesujących wykładach, wystawach, a także w warsztatach laboratoryjnych. Członkowie naszego koła wraz z pomocą Pani dr Anny Orłowskiej, mgr Piotra Karczyńskiego oraz mgr Emilii Jesionowskiej zorganizowali:

- Wystawę ,,Rośliny zamknięte w szkle”, podczas której zostały zaprezentowane rośliny rozmnażane z wykorzystaniem kultur in vitro takie jak Rosiczka, Muchołówka, Fiołek Afrykański czy Aloes.

- Wystawę „Ekologiczne środki czystości hit czy kit ?”, w której trakcie sprawdziliśmy jak klasyczne środki czystości oraz naturalne olejki eteryczne radzą sobie w walce z grzybami.

- Warsztaty laboratoryjne o charakterze praktycznym, w których uczniowie mieli okazję samodzielnej pracy w sterylnych warunkach pod komorą laminarną z Rosiczkami.

Moi drodzy, dziś rozpoczynamy nowy semestr, ale oczywiście coś się zaczyna a także kończy. Ogłaszam oficjalnie, że Koło ...
02/03/2020

Moi drodzy, dziś rozpoczynamy nowy semestr, ale oczywiście coś się zaczyna a także kończy. Ogłaszam oficjalnie, że Koło Naukowe PLantX ZAWIESZA swoją działalność. Dopełniliśmy już wszelkich zobowiązań i formalności w tej sprawie. Jeśli ktoś chciałby kontynuować naszą inicjatywę, to zachęcamy do pozostawienia kontaktu w (dawnej) Katedrze Biotechnologii Roślin, a być może za rok-dwa Koło wznowi działalność wraz z nowymi członkami.

Z tego miejsca pragnę podziękować dawnej ekipie, która założyła PLantX i 6 lat temu przyjęła mnie do siebie na 1 roku mojego licencjatu. To właśnie od Koła Nauki zaczęła się moja przygoda z Wami. Dziękuję Łukaszowi Tymanowskiemu i dr Annie Orłowskiej, którzy wprowadzili mnie w świat kultur in vitro, dzięki temu mogłam stać się nauczycielką kolejnych osób dołączających do Koła. Dziękuję Piotrowi Woźniakowi i Maurycemu Mieczkowskiemu, z którymi chyba najdłużej ciągnęliśmy ten interes oraz zarząd. Dziękuję pozostałym osobom, które zostały na dłużej lub pojawiły się tylko na chwilę - Agnieszce Awiżeń, Uli Barbarowicz, Emilii Jesionowskiej i Dominice Ciosek, Karolinie Garczyńskiej i Mateuszowi Zelentowi, Bartkowi Nowakowi oraz Paulinie Ziąbskiej i Adzie Pieczkowskiej oraz Szymonowi Mazgajowi. Razem przez te kilka lat realizowaliśmy nasze pasje, projekty, braliśmy udział w konferencjach, przeglądzie kół naukowych oraz prowadziliśmy warsztaty podczas Nocy i Wiosny Biologów.

Oczywiście nasze Koło nie istniałoby, gdyby nie wsparcie i opieka ze strony pracowników Katedry. Serdecznie dziękuję w imieniu nas wszystkich Pani Profesor Ewie Kępczyńskiej, Doktor Annie Orłowskiej i Magistrowi Piotrowi Karczyńskiemu.
Po raz ostatni
Przewodnicząca (do dzisiaj) KN PLantX Gabriela Gryta

01/03/2020
01/03/2020
19/04/2019

Niecodzienne wykorzystanie sprzętu laboratoryjnego 😃
Życzymy wszystkim wesołych świąt 🐑🐣🐰

Pamiętacie fiołki otrzymane w kulturach in vitro przez studentów? Zostały wysadzone w styczniu do doniczek, zobaczcie ja...
29/03/2019

Pamiętacie fiołki otrzymane w kulturach in vitro przez studentów? Zostały wysadzone w styczniu do doniczek, zobaczcie jak ładnie rosną 😃🌱

W Kulicach odbyło się dwudniowe szkolenie dla Kół Naukowych, gdzie m.in członkowie KN US tworzyli nową wersję ustawy o K...
22/03/2019

W Kulicach odbyło się dwudniowe szkolenie dla Kół Naukowych, gdzie m.in członkowie KN US tworzyli nową wersję ustawy o KN i doszkalali się z pisania wniosków i projektów. PLantX reprezentował oczywiście nasz niezastąpiony Kołowy Zastępca- Piotr Woźniak,
Wszystkim gratulujemy ciężkiej i owocnej pracy 👏

Dziś odbyła się u nas wielka dezynfekcja fitotronu, tym razem ,,różowo" nie było, ale brawo dla naszej ekipy sprzątające...
15/03/2019

Dziś odbyła się u nas wielka dezynfekcja fitotronu, tym razem ,,różowo" nie było, ale brawo dla naszej ekipy sprzątającej 👏, pożegnaliśmy wciornastki i niech nikogo nie zdziwi wystawa słoików na parapecie (chwilowo można podziwiać) i wszechobecny zapach chloru, który mamy nadzieję że szybko wywietrzeje 😅

Z okazji Dnia Kobiet Koło Naukowe PLantX składa wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia- oczywiście z rosiczkowym bu...
08/03/2019

Z okazji Dnia Kobiet Koło Naukowe PLantX składa wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia
- oczywiście z rosiczkowym bukietem 😉🌹🌹🌹

16/02/2019

Bardzo się cieszymy, że filmik promocyjny już jest uważni dostrzegą nasze komory laminarne i fitotron (różowy pokój)
Gratulujemy twórcom

Z okazji dzisiejszego Dnia Babci 👵i jutrzejszego Dnia Dziadka 👴Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy dzień w dzie...
21/01/2019

Z okazji
dzisiejszego Dnia Babci 👵
i jutrzejszego Dnia Dziadka 👴
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom,
którzy dzień w dzień dzielnie trzymają kciuki
za " swoich studentów "
dużo zdrowia i radości oraz byście pozostali z nami jak najdłużej 🥰😘💐🌹
Naszym babciom polecamy rosiczkowe babeczki z galaretką z makro- i mikro-elementami
A dziadkom nalewkę z rosiczek

PS. Czy wiecie, że...
"Rosiczka znana była od dawna jako roślina o szczególnym zastosowaniu w medycynie i ziołolecznictwie. Dzięki zawartości w jej liściach glikozydów, choliny i związków cyjanogennych wywar z rosiczki ma działanie przeciwbólowe. W medycynie ludowej stosowano niegdyś powszechnie nalewkę sporządzoną z liści rosiczki, Specyfik ten miał łagodzić dolegliwości chorób kobiecych. Ponadto na ból zębów stosowano płukankę z ziela tej rośliny, zaś napary z jej liści miały leczyć bóle oczu, bóle głowy, choroby żołądka i serca. Kwiaty rosiczki niegdyś wysuszano i palono zamiast tytoniu."(portal rosiczka.com)

Adres

Ulica Wąska 13
Szczecin

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Koło Naukowe PlantX umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Koło Naukowe PlantX:

Udostępnij