12/05/2026
Z dumą informujemy, że reprezentanci Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych wzięli udział w prestiżowej ogólnopolskiej konferencji „Okno na Budownictwo”, która odbyła w dniach 8-9 maja się w Bytowie. Nasz wydział był reprezentowany przez dwa zespoły, które zaprezentowały wyniki swoich prac badawczych przed szerokim gronem ekspertów i studentów z całej Polski.🥳
Studenci przygotowali wystąpienia oparte na autorskich badaniach prowadzonych w ramach koła naukowego. Pierwszy zespół w składzie: Katarzyna Kowal, Roksana Listkiewicz, Hubert Budziak oraz Piotr Porycki wystawili prezentację pt. „Analiza stanu technicznego budynku Klubu Studenckiego „Stodoła” po 50 latach eksploatacji”, na bazie ekspertyzy, w której brali czynny udział.
Drugi zespół w składzie: Oliwia Żyglińska, Kamila Romanowska, Marek Gazda oraz Paweł Galemba wystawili prezentacje pt. „Badania belek hybrydowych drewniano-szklanych: analiza porównawcza wariantów ze środnikiem ze szkła hartowanego (ESG) i laminowanego (VSG)”.
Poziom tegorocznych wystąpień był niezwykle wysoki, tym bardziej miło nam ogłosić, że jeden z naszych zespołów został wybrany do grona 4 najlepszych prezentacji konferencji! Zaowocowało zakwalifikowaniem do udziału w debacie oksfordzkiej. Po zaciętej walce na argumenty i pokazie świetnych umiejętności merytorycznych Wyróżniony zespół w składzie: Oliwia Żyglińska, Kamila Romanowska, Marek Gazda oraz Paweł Galemba, zajęli 4. miejsce!
Takie wyjazdy to nie tylko nauka, ale przede wszystkim szansa na rozwój i budowanie relacji w środowisku branżowym. Składamy serdeczne podziękowania:
• Opiekunom Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych – dr inż. Maciejowi Cwylowi oraz mgr inż. Tadeuszowi Zwolińskiemu, za merytoryczne wsparcie, poświęcony czas i motywację do działania.
• Panu Dziekanowi prof. dr hab. inż. Andrzejowi Garbaczowi oraz Pani Prodziekan ds. studenckich dr inż. Wioletcie Jackiewicz-Rek, za przychylność, wsparcie finansowe i umożliwienie nam reprezentowania Wydziału na arenie ogólnopolskiej.
• Wszystkim Członkom KNKM, którzy brali udział w badaniach – Wasza ciężka praca w laboratoriach i przy obliczeniach jest fundamentem każdego naszego sukcesu.
• Organizatorom konkursu – firmie Drutex S.A. oraz Wydziałowi Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, za ciepłe przyjęcie i możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.