SEP Stowarzyszenie Elektryków Polskich

SEP Stowarzyszenie Elektryków Polskich Elektryka

Szanowni Członkowie SEP! 👋⚠️ Informujemy, że w poniedziałek, 8 czerwca o godzinie 17:00 🕔 odbędzie się debata kandydatów...
03/06/2026

Szanowni Członkowie SEP! 👋
⚠️ Informujemy, że w poniedziałek, 8 czerwca o godzinie 17:00 🕔 odbędzie się debata kandydatów na Prezesa SEP oraz prezentacja sylwetek kandydatów do Zarządu Głównego w trybie on-line.
Spotkanie to odbędzie się w obecności Kandydatów i Delegatów na Walny Zjazd Delegatów 2026 .
Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału, nagranie z debaty zostanie później udostępnione wszystkim członkom SEP 🎥.

Więcej szczegółów i linki do transmisji prześlemy wkrótce. 🔔
ℹ️ Inicjatorami debaty jest Komisja ds. Promocji
Masz pytanie do Kandydata na Prezesa? Zadaj je w komentarzu 👇

29 maja 2026 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 80-lecia O. Olsztyńskiego SEP. Gratulacje złożył osobiście pr...
01/06/2026

29 maja 2026 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 80-lecia O. Olsztyńskiego SEP. Gratulacje złożył osobiście prezes SEP Sławomir Cieślik, a także wręczył odznaczenia i wyróżnienia najbardziej zasłużonym członkom Oddziału. Z okazji Jubileuszu życzył dalszych sukcesów, nieustającej aktywności, satysfakcji z podejmowanych działań oraz kolejnych lat owocnej pracy na rzecz rozwoju elektryki, energetyki i całego środowiska technicznego. Uroczystość przebiegła we wspaniałej atmosferze.

zdjęcia: Krzysztof Woliński

Święto młodych talentów technicznych: Znamy zwycięzców olimpiad EUROELEKTRA i ELEKTROMECHATRON27 maja 2026 r. w gościnny...
29/05/2026

Święto młodych talentów technicznych:
Znamy zwycięzców olimpiad EUROELEKTRA i ELEKTROMECHATRON

27 maja 2026 r. w gościnnych murach Politechnika Warszawska odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i finalistom ogólnopolskich olimpiad EUROELEKTRA oraz ELEKTROMECHATRON. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), zgromadziło najzdolniejszych uczniów z całej Polski, rywalizujących w dziedzinach elektryki, energetyki, elektroniki i mechatroniki.
Gala miała miejsce w jednej z najważniejszych uczelni technicznych w kraju, co dodatkowo uświetniło rangę osiągnięć młodzieży. W uroczystości wzięli udział wybitni goście, w tym m.in. Dorota Igielska reprezentująca Ministerstwo Edukacji Narodowej, prof. Mariusz Malinowski – prorektor Politechniki Warszawskiej ds. nauki, Agnieszka Pieniążek – przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Powiat Jarosławski, przedstawicielka lidera przedsięwzięcia pn. Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie elektroniki przy Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu , Robert Tomaszewski – dyrektor Departamentu Strategii i Sławomir Smoktunowicz z Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. – przedstawiciele sponsora nagród dla uczestników Olimpiady EUROELEKTRA, a także przedstawiciele SEP: Marek Grzywacz - wiceprezes SEP oraz Przemysław Klukowski - prezes SEP Warszawa - Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Warszawski

Triumfatorzy Olimpiady EUROELEKTRA
Olimpiada wiedzy elektrycznej i energetycznej EUROELEKTRA w roku szkolnym 2025/2026 została przeprowadzona w dwóch grupach tematycznych. Inicjatywa uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na podium stanęli:
• W grupie elektrycznej: pierwsze miejsce zdobył Łukasz Mucha z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Drugie miejsce zajął Dominik Kruszewski z Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku , a trzecie Stanisław Trojan z Zespół Szkół Łączności w Krakowie .
Nagrody wręczono również 5 finalistom Olimpiady w tej grupie.
• W grupie energetycznej: triumfował Michał Jóźwiak. Drugie miejsce wywalczył Kacper Januszkiewicz, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Deroń. Wszyscy laureaci reprezentowali II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.
Nagrody wręczono również 3 finalistom Olimpiady w tej grupie.
Laureaci pierwszych miejsc w obu tych grupach otrzymali nagrody w wysokości 5000 zł oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Laureaci Olimpiady ELEKTROMECHATRON
Olimpiada elektroników i mechatroników ELEKTROMECHATRON, zorganizowana przy wsparciu m.in. Powiatu Jarosławskiego w ramach Krajowego Planu Odbudowy, również wyłoniła najlepszych uczniów w dwóch kategoriach:
• W grupie elektronicznej: pierwsze miejsce zdobył Aliaksei Lyskovich z Zespołu Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie. Drugie miejsce zajęła Weronika Grochalska z Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy - najlepsza marka w mieście a trzecie Rafał Trybuła z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.
Nagrody wręczono również 18 finalistom Olimpiady w tej grupie.
• W grupie mechatronicznej: zwycięzcą został Kacper Gorzkowski z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach . Drugie miejsce przypadło Szymonowi Najderkowi z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. M. T. Hubera w Szczecinie. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Szymon Sławiński z Elektronik - Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz Hubert Mikus z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. M.T. Hubera w Szczecinie.
Nagrody wręczono również 15 finalistom Olimpiady w tej grupie.
Laureaci pierwszych miejsc w obu tych grupach otrzymali nagrody w wysokości 4000 zł oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Podziękowania i zakończenie gali
Podczas uroczystości organizatorzy wyrazili głęboką wdzięczność nauczycielom i opiekunom, których zaangażowanie i pasja pozwoliły uczniom na rozwój talentów i osiągnięcie tak wysokich wyników. Specjalne podziękowania skierowano również do sponsorów i partnerów, bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa. Wśród nich znalazły się: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Powiat Jarosławski w ramach przedsięwzięcia pn. „Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie elektroniki przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu” oraz oddziały Stowarzyszenia Elektryków Polskich: Toruński, SEP Oddział Wrocławski - Stowarzyszenie Elektryków Polskich , Zagłębia Węglowego, Radomski, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Krakowski , Tarnobrzeski, Oddział Poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Gorzowski i Zielonogórski.
Wydarzenie zwieńczył interesujący wykład pt. „Koszmarne sny METROLOGÓW”, który wygłosił prof. Wojciech Urbański. Po prelekcji i poczęstunku uczestnicy gali wzięli udział w spacerze po Terenie Centralnym Politechniki Warszawskiej.

Opracowali:
Beata Chojnacka (O. Szczeciński),
Aleksandra Mazurkiewicz (Biuro SEP, O. Szczeciński),
Patryk Machel (Biuro SEP).

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania Profesorowi Wojciechowi Urbańskiemu za pomoc przy organizacji gali.

Dzisiaj (27.05.26) odbyła się XXIII edycja seminarium ELSEP 2026, pod hasłem „Transformacja energetyczna – kierunki rozw...
27/05/2026

Dzisiaj (27.05.26) odbyła się XXIII edycja seminarium ELSEP 2026, pod hasłem „Transformacja energetyczna – kierunki rozwoju urządzeń i usług elektroenergetycznych” Wydarzenie odbyło się w Politechnika Białostocka na Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej. Podczas otwarcia konferencji gości powitali: prezes SEP Sławomir Cieślik oraz Jarosław Werdoni - prezes O. Białostockiego SEP.
Szersza relacja wkrótce!

zdjęcia: Krzysztof Woliński

Studenckie Koło SEP przy Politechnice Białostockiej

Zjazd i wybory zbliżają się wielkimi krokami! W najnowszym newsletterze ,,Tydzień w SEP" zaprezentowali się kandydaci na...
26/05/2026

Zjazd i wybory zbliżają się wielkimi krokami! W najnowszym newsletterze ,,Tydzień w SEP" zaprezentowali się kandydaci na prezesa SEP w kadencji 2026-2030 :) . Kandydują: obecny prezes Sławomir Cieślik oraz Radosław Gutowski.
link w komentarzu ⬇️⬇️⬇️

Stowarzyszenie Elektryków Polskich na Konferencji SPIE EnergotestW dniach 13–15 maja 2026 roku w Wiśle odbyła się 26 Kon...
21/05/2026

Stowarzyszenie Elektryków Polskich na Konferencji SPIE Energotest

W dniach 13–15 maja 2026 roku w Wiśle odbyła się 26 Konferencja SPIE Energotest. Konferencja ma na celu wskazanie kierunków rozwoju automatyki elektroenergetycznej dla wszystkich uczestników Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Szczególny nacisk położony jest na szerzenie wiedzy praktycznej, dostosowanej do dynamicznych zmian związanych z transformacją polskiego systemu energetycznego. Stowarzyszenie Elektryków Polskich było patronem merytorycznym Konferencji, a prezes SEP Sławomir Cieślik był członkiem Rady Programowej. Konferencję wspierał również Komitet Automatyki Elektroenergetycznej SEP.
W konferencji uczestniczyło blisko 400 osób. Wydarzenie było platformą do wymiany doświadczeń, umożliwiającą nawiązywanie współpracy w branży elektroenergetycznej. Prezes SEP Sławomir Cieślik wygłosił referat pt.: „Operatorzy Systemów Dystrybucyjnych
na ścieżce transformacji polskiego systemu energetycznego”. Agenda konferencji zmienia się wraz z potrzebami rynku i postępem technologicznym. Dzięki udziałowi uznanych prelegentów wydarzenie pozwala na dogłębne poznanie najnowszych trendów, regulacji i technologii, które kształtują przyszłość elektroenergetyki w Polsce i na świecie.

20.05.26 właśnie trwa 34. posiedzenie Zarządu Głównego SEP. Ostatnie w mijającej kadencji 2022-2026... prezes SEP Sławom...
20/05/2026

20.05.26 właśnie trwa 34. posiedzenie Zarządu Głównego SEP. Ostatnie w mijającej kadencji 2022-2026... prezes SEP Sławomir Cieślik serdecznie podziękował wszystkim za owocną współpracę.

W ubiegłą sobotę (16.05.26), w Biurze SEP w Warszawie, odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Centralnej Komisji...
18/05/2026

W ubiegłą sobotę (16.05.26), w Biurze SEP w Warszawie, odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Centralnej Komisji Oddziałów i Kół SEP. Podczas posiedzenia dokonano rozstrzygnięcia Konkursu na Najaktywniejszy Oddział SEP, a wyniki Konkursu zostaną opublikowane po ich zatwierdzeniu przez Zarząd Główny SEP. Spotkanie było też okazją do podsumowania kończącej się kadencji i podziękowań – przewodniczący CKOiK SEP Kol. Andrzej Klaczkowski, w imieniu prezesa SEP Sławomira Cieślika oraz własnym wręczył członkom Komisji okolicznościowe adresy. Spotkanie przebiegło w miłej, koleżeńskiej atmosferze i z optymistycznym spojrzeniem na nową kadencję

WARTO POSŁUCHAĆ: CZY POWINNIŚMY SIĘ BAĆ 5G?W audycji „Tu i teraz” Profesor Andrzej Krawczyk – przewodniczący Polskiego K...
14/05/2026

WARTO POSŁUCHAĆ: CZY POWINNIŚMY SIĘ BAĆ 5G?

W audycji „Tu i teraz” Profesor Andrzej Krawczyk – przewodniczący Polskiego Komitetu SEP ds. Zastosowań Pola Elektromagnetycznego w Medycynie – wyjaśnia, czym jest technologia 5G, jakie daje możliwości i dlaczego nie należy obawiać się jej wpływu na zdrowie. 5G oznacza piątą generację telefonii komórkowej. Pierwsza służyła wyłącznie do rozmów, druga wprowadziła SMS-y, trzecia internet, a czwarta przesyłanie obrazu i wideo. Piąta generacja otwiera drogę do inteligentnych domów, inteligentnych miast, internetu rzeczy i pojazdów autonomicznych. Profesor Krawczyk podkreśla, że wszystkie generacje korzystają z tego samego zjawiska fizycznego – pola elektromagnetycznego, które przenosi zakodowaną informację. Jak obrazowo mówi, 5G jest jak pojazd najwyższej klasy, podczas gdy pierwsza generacja przypominała wóz konny.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Profesorem Andrzejem Krawczykiem, którą przeprowadziła Iwona Piętak na antenie Polskie Radio Rzeszów - link w komentarzu 👇

W imieniu Stowarzyszenia Elektryków Polskich serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konkursie „Energia Partners...
13/05/2026

W imieniu Stowarzyszenia Elektryków Polskich serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konkursie „Energia Partnerstwa” realizowanym w ramach projektu pn. „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroenergetycznej w dziedzinie energetyka odnawialna (słoneczna)” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w Komponencie A „Odporność i konkurencyjność gospodarki”, jako inwestycja A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.

Celem ogólnopolskiego konkursu „Energia Partnerstwa” jest wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołami kształcącymi w zawodach elektroenergetycznych, uczelniami wyższymi oraz przedsiębiorstwami działającymi w sektorze energetyki odnawialnej (słonecznej). Jak podkreślono w regulaminie, konkurs ma promować „dobre praktyki współpracy w obszarze energetyki odnawialnej (słonecznej)” oraz inicjatywy wpisujące się w ideę trójkąta wiedzy: szkoła – uczelnia – biznes.
Uczestnicy mogą zgłaszać zrealizowane po 1 stycznia 2021 r. projekty obejmujące m.in. tworzenie laboratoriów PV, praktyki i staże, wspólne programy szkoleniowe, projekty badawczo‑rozwojowe czy nowoczesne moduły dydaktyczne. Zgłoszenia przyjmowane są w formie opisu, prezentacji lub materiału multimedialnego.
Konkurs skierowany jest do przedstawicieli kształcenia zawodowego, nauczycieli akademickich oraz sektora biznesu. W każdej kategorii przewidziano nagrody w formie bonów podarunkowych o wartości 5 000 zł, 3 000 zł i 1 000 zł.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 maja 2026 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 29 maja 2026 r. na stronach SEP i Branżowego Centrum Umiejętności w Radomiu.

Adres

Świętokrzyska 14
Warsaw
00-050

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy SEP Stowarzyszenie Elektryków Polskich umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do SEP Stowarzyszenie Elektryków Polskich:

Udostępnij