07/05/2026
👉 46 500 000,00 zł 👈 dofinansowania dla Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie na realizację strategicznej inwestycji - kwota robi ogromne wrażenie 👏
Dziękujemy za przyznane wsparcie i zaufanie.
To dla nas ważny krok i motywacja do dalszego działania 💪
Nowa energia dla Wołomina – NFOŚiGW finansuje nową energię dla Wołomina ⚡🌍
Zakład Energetyki Cieplnej w Wołominie otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowanie na cztery elektrociepłownie. 🏗️
Co to oznacza dla miasta?
🔹 46,5 mln zł dofinansowania
🔹 Nowoczesne źródła energii – jednoczesna produkcja ciepła i prądu (kogeneracja) to większa efektywność i niższe straty
🔹 Stabilność i bezpieczeństwo energetyczne dla mieszkańców
Najważniejsze korzyści dla środowiska i nas wszystkich:
📉 mniej CO₂ – aż o blisko 40 tys. ton rocznie (to jak usunięcie z ulic ok. 20 tys. samochodów!)
🌬️ lepsza jakość powietrza – mniej pyłów i emisji
💡 oszczędność energii – ponad 201 tys. GJ rocznie
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/nfosigw/nfosigw-finansuje-nowa-energie-dla-wolomina