Sekcja Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych

Sekcja Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych Sekcja Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych działa w ramach koła naukowego Eko-inżynier. struktury ścian, stropów i podłóg. Afrykarium czy Aquapark.

Sekcja działa w ramach koła naukowego Eko-Inżynier przy Wydziale Inżynierii Środowiska na Politechnice Wrocławskiej. Zajmuje się szeroko pojętą tematyką projektową budynków energooszczędnych. Poznajemy najnowsze techniki budowy, modernizacji obiektów oraz sposoby na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budownictwie zero-energetycznym. Obecnie Koło zajmuje się projektem domu mieszkalnego jed

norodzinnego. Od podstaw przemyślany został układ architektoniczny oraz konstrukcja bryły m.in. Pierwszym etapem projektu jest wykonanie makiety budynku, która posłuży jako obiekt edukacyjny oraz będzie umożliwiała prezentację najważniejszych cech charakterystycznych budownictwa pasywnego. Kolejnym etapem, którego finał przewidujemy na czerwiec tego roku jest szczegółowy projekt instalacji oraz udział w konkursie "Multi EKO dom" organizowanym przez firmę Rockwool oraz udział w szkoleniach i forach dotyczących budownictwa pasywnego. Koło bierze udział w wydarzeniach takich jak Forum Aktywności Studenckiej. Organizowane są wyjścia do obiektów o specyficznym charakterze zastosowanych rozwiązań instalacyjnych np. Na swoim koncie Koło ma takie osiągnięcia jak modernizacja stacji badawczej Uniwersytetu Wrocławskiego na Spitsbergenie, realizowany przy współpracy z Studenckim Kołem Naukowym "Płomień". Analizowane były plany przebudowy na obiekt pasywny Szkoły Podstawowej we Wrocławiu.

13/03/2019

Witamy po sporej przerwie 🙂
Wszystkich zainteresowanych działalnością Sekcji Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych oraz koła Eko-Inżynier zapraszamy na spotkanie 21 marca o godzinie 17:30 w sali 344 C6. Spotkanie będzie miało charakter organizacyjny, będzie możliwość dołączenia, zapoznania się ze szczegółami działalności oraz zaprezentowania swoich pomysłów.

21 kwietnia odbyły się I Targi Energetyczne w Powiecie Gliwickim, które poświęcone były odnawialnym źródłom energii oraz...
24/04/2018

21 kwietnia odbyły się I Targi Energetyczne w Powiecie Gliwickim, które poświęcone były odnawialnym źródłom energii oraz obniżaniu emisji zanieczyszczeń. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele i partnerzy wielu branżowych firm, m.in. Vaillant oraz Stiebel-Eltron. Targom towarzyszył blok prezentacji na temat powietrza zewnętrznego, źródeł ciepła, surowców oraz odnawialnych źródeł energii. Jedną z prezentacji (Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budownictwie mieszkalnym) wygłosił Krystian Szczerbak, który reprezentował nasze Koło Naukowe na tym wydarzeniu.

Zapraszamy osoby chętne do uzyskania studenckiej licencji do programu TRNSYS aby wpisały się na listę. Program jest prze...
06/04/2018

Zapraszamy osoby chętne do uzyskania studenckiej licencji do programu TRNSYS aby wpisały się na listę. Program jest przeznaczony do zaawansowanych obliczeń i symulacji działania instalacji grzewczych.

Studencka licencja programu TRNSYS (Transient Simula-tion Program) Patrycja Kozłowska 227887

Uwielbiacie wykorzystywać praktyczną wiedzę w tworzeniu nowych technologii ?W takim razie konkurs EBEC Challenge jest wł...
21/03/2018

Uwielbiacie wykorzystywać praktyczną wiedzę w tworzeniu nowych technologii ?

W takim razie konkurs EBEC Challenge jest właśnie dla WAS ! 🛠



W 4-osobowej drużynie będziecie mogli wykazać się praktycznym zmysłem technicznym i zmierzyć w jednej z dwóch kategorii:
👉TEAM DESIGN - projektowanie i konstruowanie urządzenia rozwiązującego określony problem inżynierski przy pomocy podstawowych materiałów i narzędzi.
👉CASE STUDY - zaproponowanie efektywnego i analitycznego rozwiązania problemu technicznego lub biznesowego z wykorzystaniem dostarczonych danych.

Na zapisanie się macie czas TYLKO DO PIĄTKU (23.03) !

Rejestracja na stronie http://ebec.pl/pl/aplikuj/
Wiecej informacji na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/849499581894974/

13/03/2018

Halo Aktywni! 🤔🤗
Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne w czwartek 22 marca o godzinie 17:00 w sali 344 C6. 🤩
Nie przegapcie okazji do wzięcia udziału w projektach, których nikt nie każe wam robić, a pomysłodawcami jesteście Wy lub wasi koledzy! 👷‍♂️📚✏️🛠️👷‍♀️
Spotkania regularne sekcji w czwartki parzyste o 17:00 w sali 344 lub 337.

01/03/2018

Uwaga! Sala zmieniona na 329 :)

01/03/2018

Uwaga! Miejsce spotkania zmienione na salę 329! :)

26/02/2018

Uwaga! 🤔😮
Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek (01.03.2018r.) o godzinie 17:00 w sali 337, C6. Zapraszamy członków koła, jak i nowe osoby, które już chcą się dołączyć i interesują się działalnością koła lub mają własne pomysły.
Ci, którzy nie mają czasu w ten czwartek, a chcą się udzielić, uspokajamy, bo będzie jeszcze jedno, podobne spotkanie po Dniach Aktywności Studenckiej 🤗🙂

25/10/2017

Przypominamy o jutrzejszym spotkaniu organizacyjnym. Widzimy się w czwartek w budynku C-6, sala 337 o 17:15. Do zobaczenia! :)

Szukamy osób z inicjatywą i chęcią do działania, które razem z nami będą w tym roku badać, projektować, analizować i roz...
19/10/2017

Szukamy osób z inicjatywą i chęcią do działania, które razem z nami będą w tym roku badać, projektować, analizować i rozkładać na czynniki pierwsze :) Będziemy zajmować się m.in. projektowaniem wymienników w domach energooszczędnych czy problemem niskiej emisji. Czekamy również na Wasze propozycje! Zapraszamy na Dni Aktywności Studenckiej XXVI edycja, odpowiemy na wszystkie pytania.

Wejdź na
https://goo.gl/forms/zed7OV6TvWW9xQyP2
i wypełnij zgłoszenie do 24.10!

Podczas Students' Science Conference członek Sekcji, Aleksandra Szczerbińska, zaprezentowała wyniki naszej pracy nad pro...
27/09/2017

Podczas Students' Science Conference członek Sekcji, Aleksandra Szczerbińska, zaprezentowała wyniki naszej pracy nad projektem poprawy efektywności energetycznej zabytkowego klasztoru.
Niedługo rozpoczynamy kolejny rok akademicki, a więc i nowe projekty- których wyniki na pewno przedstawimy na kolejnej edycji konferencji!

Adres

Wroclaw

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 17:00
Wtorek 08:00 - 17:00
Środa 08:00 - 17:00
Czwartek 08:00 - 17:00
Piątek 08:00 - 17:00
Sobota 09:00 - 14:00
Niedziela 09:00 - 18:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sekcja Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Sekcja Budynków Niskoenergetycznych i Pasywnych:

Udostępnij