18/06/2024
Wspieramy lokalnie🙂
Gratulacje💪
❤️🏐🙌Historyczny sukces naszych siatkarek🙌🏐❤️
Ogromnym sukcesem nazwać trzeba występ naszych reprezentantek z klasy VII S, które uczestniczyły w dniach 13-14.06.2024 r. w Oświęcimiu w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i zajęły historyczne dziesiąte miejsce!👏🏼
Aby dotrzeć do tego etapu rozgrywek zespół z Wronek musiał kolejno pokonać poszczególne zespoły z powiatu szamotulskiego, następnie zwyciężyły w finale rejonu Poznań Zachód i w półfinale Mistrzostw Wielkopolski a występując w finale wojewódzkim zajęły II miejsce i to umożliwiło im udział w finale ogólnopolskim w Oświęcimiu. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach reprezentowały województwo wielkopolskie w składzie: 💪Wiktoria Kopka – kapitan, 💪Maja Czura, 💪Alicja Frankowska, 💪Wiktoria Szymkowiak, 💪Jagoda Nowak, 💪Aleksandra Kałek, 💪Antonina Kasprzak, 💪Olga Czechowska, 💪Barbara Kalitka, 💪Hanna Regdosz i 💪Marta Starzonek, wszystkie są z rocznika 2010 czyli z VII klasy.
Wiele z nich to byłe i obecne zawodniczki Akademii Sportu i tu należą się podziękowania dla trenerów z tego klubu, którzy także przyczynili się do rozwoju sportowego dziewcząt. Do Oświęcimia przyjechały najlepsze zespoły z poszczególnych województw, które w drodze losowania podzielono na 4 grupy. Los nie był przychylny dla naszego zespołu i trafiliśmy do przysłowiowej „grupy śmierci”. W naszej grupie C znalazły się:
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim z woj. Łódzkiego (w całości zawodniczki klubu Dargfil Tomaszów Mazowiecki, który zajął 5 m. w Polsce w rozgrywkach młodziczek PZPS),
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli z woj. mazowieckiego
Szkoła Podstawowa nr 33 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej z woj. śląskiego
Już w pierwszym meczu jak się później okazało późniejsze tryumfatorki całego turnieju (Dargfil Tomaszów Mazowiecki), nie dały żadnych szans naszym nieco zestresowanym dziewczętom. Późniejsza gra było nieco lepsza w wykonaniu naszych siatkarek, ale niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek z mazowieckiego i śląskiego. Ostatecznie dziewczęta z Wronek wywalczyły X miejsce po zwycięstwie ze Szkołą Podstawową nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu – reprezentantkami woj. podkarpackiego.
Pomimo porażek w grupie dziewczęta z Wronek pokazały charakter i wolę walki i widać było systematyczne przezwyciężanie ogromnego stresu. Naszą szkołę reprezentowały tylko uczennice klasy 7, co napawa ogromnym optymizmem na przyszłość, ponieważ o sile większości ekip stanowiły dziewczęta rok starsze.
Udział w tak fantastycznej imprezie nie udałby się, gdyby nie wsparcie władz miasta oraz lokalnych sponsorów, którzy sfinansowali przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie oraz zakup pięknych koszulek meczowych.
👏🏼👏🏼Ogromne podziękowania dla:
Toma-Bud Tomasz Witaszek
Amica
Just Do It - wynajem sprzętu budowlanego
Karczma Bracka
Partner Wronki
SKLEP SALDO - Andrzej Jabłoński
Firma Elektryczna Śniegowscy
Przychodnia Genus
Red Garage
Gmina WronkiUrząd Miasta i Gminy Wronki
Dyrekcja szkoły
Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”
Rodzice dziewcząt
Marta, Marcin, Michał
Drodzy przyjaciele, rodzice i dziewczęta z „trójki” – warto z Wami być! ❤
Fotorelacja— > https://photos.google.com/share/AF1QipO8-WebfZ9JideKTUe7Hz6DQsiSUH0Cjk2uyofT7-0rigfqXPHm3V41H3E6UO6wrg?key=RHdYeDNDM01HUW5XT1N2UmtiWnhBWXQyY29sNnF3
Leszek Biedziak