28/05/2026
Včeraj je Kinu Šiška potekal strokovno-razpravni dogodek Odpadki, energija in zrak: kako tri mesta rešujemo skupen izziv, s katerim smo naslovili enega ključnih razvojnih in okoljskih izzivov sodobne družbe - ravnanje z nereciklabilnim delom komunalnih odpadkov in odgovornim vključevanjem teh odpadkov v energetski sistem.
Dogodek smo pripravili v okviru priprav na izgradnjo dveh novih objektov za energijsko izrabo komunalnih odpadkov v Ljubljani in Mariboru ter ob nadaljevanju obstoječe energijske izrabe odpadkov v Celju.
Uvodni del programa je bil namenjen pregledu ravnanja s komunalnimi odpadki in kakovosti zraka, sledila je strokovna razprava, v kateri so svoje poglede na energijsko izrabo komunalnih odpadkov predstavili strokovnjaki z vidika energetske, okoljske in zdravstvene stroke, v zaključnem delu pa je potekala še okrogla miza županov mestnih občin Ljubljana, Maribor in Celje.
Na dogodek, ki se ga je udeležilo več kot 300 udeležencev, so bili vabljeni predstavniki mestnih uprav, mestni svetniki, predsedniki in predstavniki četrtnih skupnosti, župani primestnih občin, predstavniki različnih strokovnih organizacij s področja varovanja zdravja in okolja, ravnanja z odpadki, energetike, predstavniki nevladnih organizaciji, medijev idr.
Mestna občina Ljubljana
Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo
JP VOKA SNAGA
Vabljeni k ogledu posnetka dogodka:
Številka transakcijskega računa (IBAN): SI56 0126 1010 0000 114Transakcijski račun odprt pri banki: Banka SlovenijeBIC koda banke: BSLJSI2X