01/06/2026
🎂 Danes, na svetovni dan mleka, smo skupaj z mediji, partnerji in pomembnimi deležniki obeležili 70 let Ljubljanskih mlekarn in v ospredje postavili sporočilo 💙Mlečno je srečno.
Ponosni smo, da smo skozi generacije rasli skupaj z ljudmi: zaposlenimi, slovenskimi kmeti in partnerji, ki soustvarjajo našo zgodbo. Ob jubileju smo se jim posebej zahvalili in izročili tudi častno priznanje najdlje zaposleni sodelavki Marjetki Križmančič za izjemnih 44 let predanosti.
Za 70 let delovanja nam je čestitala tudi predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar, ki je izpostavila našo ključno vlogo pri zagotavljanju samooskrbe in lokalne hrane.
Direktorica Ljubljanskih mlekarn Maja Zdeličan je ob tej priložnosti napovedala: »Pred kratkim smo zagnali novo proizvodno linijo za kartonske lončke, v katero smo investirali 3 milijone evrov, v prihodnjem letu pa načrtujemo še vsaj 5 milijonov evrov investicij za širitev proizvodnje jogurta.«
Kot 3. najbolj ugledno slovensko podjetje v 2025 (po raziskavi Valicon) in Odlično živilsko podjetje (priznanje podeljujeta GZS Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij ter časnik Finance) z več kot 630 zaposlenimi, močnim partnerstvom s slovenskimi kmeti in izvozom v 50 držav ostajamo zavezani kakovosti, inovacijam in odgovornosti do okolja.
🌱 Ob jubileju smo predstavili tudi nov družbeno odgovoren projekt za ohranjanje biotske raznovrstnosti, ki ga razvijamo v sodelovanju z Društvom za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije (DOPPS - BirdLife Slovenia). Z zbiranjem travniških semen in vzpostavljanjem travniških pasov pri rejcih bomo krepili zavedanje o pomenu biotske raznovrstnosti tako med kmeti kot potrošniki.
Prvih 70 let je šele začetek. 🐄